رفتن به مطلب

محدود کردن کلمات

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

یه سوال ؟

من میخوام یه کاری انجام بدم ولی نمیدونم چه جوری باید این کارو کنم ...

فرض کنید ما یک جمله 10 کلمه ای داریم حالا میخوایم مثلا دو کلمه اول جمله تو خط اول با یه رنگ دیگه مشخص شه و بقیه کلمات بره خط بعدی و با یه رنگ دیگه ...

البته من زیاد گشتم که بتونم با CSS این کارو انجام بدم ولی تا اونجایی من گشتم CSS فقط میتونه کلمه اول هر جمله بهش یه استایل خاص بده ..

اگه دستوری باشه که با CSS بشه انجامش بدم عالی میشه .

ممنون از شما

لینک به ارسال

توی css می تونی before یا after تعریف کنی و یک جمله مشخص را قبل از یک لایه یا بعدش قرار بدی که این جمله می تونه هر قالبی داشته و می تونه بعضی از خاصیت ها رو هم حمل کنه

<p>جمله اول نوشته </p>
<style>
p:before {
display:block;
background: #369;
content:"جمله ای در قبل از هر پاراگراف";
}
</style>

لینک به ارسال

توی css می تونی before یا after تعریف کنی و یک جمله مشخص را قبل از یک لایه یا بعدش قرار بدی که این جمله می تونه هر قالبی داشته و می تونه بعضی از خاصیت ها رو هم حمل کنه

<p>جمله اول نوشته </p>
<style>
p:before {
background: #369;
content:"جمله ای در قبل از هر پاراگراف";
}
</style>

خب الان این خب شد . الان من بخوام خودش تایتل پست رو بگیره و مثلا چند حرف اولش رو حذف کنه و بقیه رو نشون بده باید چه کار کنم ؟؟

ویرایش شده توسط ااا TakWarez
لینک به ارسال

می تونید با php یا جاوا اسکریپت کلمات را جدا کنید ولی راه راحت ترش اینه که کادر این کد را محدود کنید تا یک اندازه بخصوص ااز تایتل رو نمایش بده

<style type="text/css">
.post:before {
clear:both;
width:300px;
height:32px;
line-height:32px;
overflow:hidden;
content:" <?php the_title();?> ";
font:Arial 14px normal;
}
</style>

که با توجه به کد php تایتل حتما باید داخل حلقه قرار بگیره

لینک به ارسال

به نظرم کل اینکار یه خورده عجیبه می شه با php هرچقدر که می خواهی از تایتل را نمایش داد

اگر واضح بگی هدفت چه جور خروجیه شاید بشه کدهای خیلی بهتری براش گذاشت

مثلا

<script>
var str="<?php the_title();?>!";
document.write(str.substring(10,15));
</script>

از حرف دهم الی 15 رو نمایش می ده و

<script>
document.write(str.substring(10));
</script>

از حرف 10 به بعد (فاصله هم یک حرفه)

لینک به ارسال

من میخوام تو خروجی به این شکل در بیاد :

دانلود سریال

ویلای من

قسمت 15 و 16

این جایگیریش اینجوری باشه .

میخوام خودش از تایتل پست رو بگیره که تایتل همه پستهای سریال به این صورته و فقط اسامی سریالها فرق میکنه: "دانلود سریال ویلای من - قسمت 15 و 16" ، حالا من میخوام به صورت بالا در بیاد

لینک به ارسال

<h3 id="l1-<?php the_ID();?>"></h3>
<h2 id="l2-<?php the_ID();?>"></h2>
<h4 id="l3-<?php the_ID();?>"></h4>
<script>
var bstr = str.lenghth-13
document.getElementById("l1-<?php the_ID();?>").innerHTML = str.substring(1,12);
document.getElementById("l2-<?php the_ID();?>").innerHTML = str.substring(13,bstr);
document.getElementById("l3-<?php the_ID();?>").innerHTML = str.substring(bstr);
</script>

داخل تگهای h3 و h2 و h4 نمایش می ده و دیگه استایل دادن به اونها با خودت

فقط همیشه بخش قسمت 15 و 16 را 13 کارکتر حساب کردیم که اگر کمتر شد چند تا اسپیس به نام اضافه کن تا 13 حرف بشه

لینک به ارسال

البته کد را باید داخل فانکشن بگذاری و از این بهتر و صحیح تر اینه که زمینه دلخئواه بسازی اگر پستهای قبلی زیاد نباشه می تونی این کار را بکنی

اولا دانلود سریال را که در همه تکرار می شه مستقیما وارد کد کنی و بعد یک زمینه دلخواه بسازی مثلا به نام subtitle

و در اون بخش "قسمت های 15 و 16" و عنوان را هم در بخش عنوان اونوقت کدهای بخش نمایش عنوان مطاب شما می شه

<?php if ( get_post_meta($post->ID, 'subtitle', true) ) : ?>
<?php $subtitle = get_post_meta($post->ID, 'subtitle', true); ?>
<h3>دانلود سریال</h3>
<h2><?php the_title(); ?></h2>
<h4><?php echo $subtitle; ?></h4>

لینک به ارسال

کارم با این کد راه افتاد ، خیلی کدش حرفه ای بود ، ممنون و خسته نباشید به شما ، اقا ایمان (استاد) عزیز

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...