• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

حمایت وردپرس پارسی از همایش آینده وب و موبایل   19/04/74

چهارم و پنجم اسفند ماه 1395، همایش آیندهٔ وب و موبایل ایران با حمایت سازمان فناوری اطلاعات در مرکز همایش‌های شهید قندی برگزار خواهد شد. این همایش یک رویداد ۲ روزه است که در آن پیشتازان صنعت وب و موبایل از تکنولوژی‌های روز دنیا در این حوزه‌ها سخن می‌گویند به طوری که این همایش پنجره‌ای به چشم‌انداز آینده‌ٔ وب و موبایل در جهان، و همچنین راهنمایی برای تصمیم‌گیران، تصمیم‌سازان و متخصصان ایرانی است.   فرصت‌هایی که FOWM#  برای شما خلق خواهد کرد: آشنایی با تکنولوژی‌های آینده‌ساز وب و موبایل شرکت در مباحث چالشی درباره وب و موبایل ارتباط و شبکه‌سازی با “قله‌های وب و موبایل” موقعیت‌های کاری، هم‌تیمی‌های جدید دریافت گواهی شرکت در همایش دو روز به‌یادماندنی سرشار از شگفتی   شرکت‌کنندگان در این همایش ضمن آشنایی با فناوری‌های آینده‌ساز وب و موبایل، شرکت در مباحث چالشی و ارتباط با بزرگان وب و موبایل ایران، می‌توانند موقعیت‌های کاری و هم‌تیمی‌های جدید برای کسب‌وکار خود بیابند. این همایش برای طراحان و توسعه‌دهندگان وب‌سایت و موبایل، مدیران ارشد سازمان‌ها، صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و متوسط، دانشجویان و علاقه‌مندان دارای نکات آموزشی و جذاب خواهد بود.   مجید علوی‌زاده، دبیر همایش آیندهٔ وب و موبایل که سابقه اجرای چند همایش و سمینار مرتبط را دارد، اعلام کرد: جمعی از بهترین‌ها و پیشروان این دو حوزه در ایران با ارائه‌های تخصصی خود، چشم‌انداز آینده این صنعت‌ها را به شرکت‌کنندگان عرضه خواهند کرد.   در هر یک از روزهای برگزاری همایش، یک پنل تخصصی در مورد یکی از موضوع‌های مهم این حوزه نیز برگزار خواهد شد و دست‌اندرکاران به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت و در پایان، به شرکت‌کنندگان گواهی حضور در همایش اعطا خواهد شد.   ثبت نام در مهمترین رویداد صنعت وب و موبایل ایران تا پایان بهمن ماه ۹۵ امکان پذیر خواهد بود، برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد و آشنایی با موضوعات و سخنرانان به آدرس http://conf.wsschool.org/fowm مراجعه نمایید.   کاربران وردپرس پارسی می‌توانند با استفاده از کد wp-parsi از مبلغ ۴۰ هزار تومان تخفیف در ثبت نام برخوردار شوند.
سعید شعبانی

راهنمایی برای ساخت منو ناوبری Off-Canvas برای قالب ریسپانسیو

8 پست در این موضوع قرار دارد

دوستان سلام

در سایت smashing magazine مقاله ای در مورد منو های ناوبری ریسپانسیو نوشته بودند. من می خواهم آخرین نوع آن منو یعنی منو ریسپانسیو با استفاده از Transitioning سی اس اس را در سایتم قرار بدم. ولی در این مطلب به صورت کامل روش ساخت این منو را نگفته بود لطف می کنید روش ساخت این منو را بفرمایید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کدهاش توی دوم هست:

http://dbushell.github.io/Responsive-Off-Canvas-Menu/step4.html

از روی همین استفاده کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این منو و منو های مشابه تمام صفحه رو به راست یا چپ انتقال می دهند ولی من می خواهم مثلا فقط بخش سایدبار پنهان بشه و با کلیک روی دکمه مثلا "نمایش سایدبار" سایدبار به نمایش در بیاد. دقیقا مثل سایت 1پزشک که عکسش رو اینجا می گذارم

post-412-0-02550900-1372687747_thumb.jpg

ویرایش شده در توسط سعید شعبانی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما از مدیا کوئری استفاده کردید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مدیا کوئری چی هست؟ و برای چه بخشی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله از مدیا کوئری استفاده کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب شما توی بخش مدیا کوئری تعریف میکنید که برای مثلا فلان سایز این سایدبار نمایش داده نشه. همون مخفی کنید.

بعد یک دکمه تعریف می کنید که با زدن اون (مثلا با جی کوئری) دئباره سایدبار نمایش داده بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب شما توی بخش مدیا کوئری تعریف میکنید که برای مثلا فلان سایز این سایدبار نمایش داده نشه. همون مخفی کنید.

بعد یک دکمه تعریف می کنید که با زدن اون (مثلا با جی کوئری) دئباره سایدبار نمایش داده بشه

خوب درسته من هم دنبال همون دکمه و یک حالت نرم ولی نه سنگین برای جی کوئری هستم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط saeeddeeas
      سلام دوستان 
      من مشکلم رو با طراحی منوهای شناوری و واکنش گرای خشکل و شیک نتونستم حل کنم خواهشا یک اموزش جامع برای این کار بدید 
      و اینکه چه افزونه ای در ورد پرس برای اینکار پیشنهاد میکنید 
    • توسط marpeech
      سلام دوستان

من دنبال یه افزونه اسلایدر می گردم که بتونه اسلاید تمام صفحه و ریسپانسیو درست کنه. اما با یه شرط! و اون این باشه که توی تمام مرورگرها و دستگاه ها هم تمام صفحه باشه. الان من اسلایدر تمام صفحه دارم اما وقتی از توی اپرا نگاه میکنم تمام صفحه ست، توی موزیلا یه کمی از ارتفاعش کم میشه، توی کروم هم همینطور (در همه این موارد از عرض، تمام صفحه ست اما از ارتفاع کم و زیاد میشه). عرض اسلایدر رو هم 100% تعیین میکنم اما برای ارتفاعش راه حلی ندارم. ممنون میشم که راهنمایی کنید
    • توسط دکتر مهندس
      سلام
      دوستان لطفا سایت http://medplant.ir رو ببینید. اگر با کامپیوتر هستید، لطفا صفحه رو کوچیک کنید می بینید که نسخه موبایلی میشه اما مشکلی که داره اینه که در نسخه موبایلی یه طرف صفحه، سفید میفته.
      وقتی با کامپیوتر این کار رو بکنید، دیگه نمیشه به سمت چپ رفت و اصل قالب رو دید اما در دستگاه موبایل با کشیدن صفحه به سمت چپ، قالب اصلی دیده میشه.
      کسی میدونه چطور میشه این مشکل رو رفع کرد؟
      متشکرم
    • توسط start

بنام خدا و با سلام.
      در این تاپیک خدمات ریسپانسیو سازی قالب و رفع مشکلات در مورد عدم واکنش گرایی کامل قالب سایت, به شما عزیزان ارائه میشود.

ریسپانسیو یا واکنش گرا یعنی چی ؟
      در گذشته ی نه چندان دور صفحات سایت تنها متناسب با سایز بزرگ صفحه های نمایش طراحی و پیاده سازی میشدند و همه چیز با دقتی در حد پیکسل ساخته میشد (Pixel Perfect). اما در دنیای امروز که انواع صفحه های نمایش با اندازه های گوناگون, از مانیتورهای 4K گرفته تا لپتاپ و تبلت و گوشی های هوشمند, مورد استفاده قرار میگیرد دیگر خبری از طراحی Pixel Perfect نیست. سایت شما باید به گونه ای باشد که در تمامی نمایشگرها, فارغ از سایز آن, به بهترین شکل نمایش داده شود و این دقیقا سرویسی است که ما خدمت شما ارائه میکنیم.

چرا ریسپانسیو بودن اهمیت دارد ؟
      اگر به آمار بازدیدکنندگان سایت خودتون مراجعه کنید متوجه خواهید شد که تعداد زیادی از بازدیدکنندگان سایت شما بوسیله گوشی هوشمندشان به سایت شما مراجعه کرده اند و بسیار مهم است که برای این تعداد زیاد از کاربران تجربه ای مناسب از مراجعه به سایت شما رقم بخورد. حتی ریسپانسیو بودن سایت شما برای گوگل هم از اهمیت زیادی برخوردار است و سایت هایی که تجربه ی مناسبی برای کاربران موبایلی فراهم کنند ( اصطلاحا Mobile Friendly ) باشند جایگاه بالاتری در نتایج جستجو خواهند داشت. اهمیت این موضوع باعث شد که اکثریت وب مستران نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کرده و نسبت به واکنش گرا کردن قالب وب سایت خود اقدام کنند. اگر شما همچنان از قالب غیر واکنش گرا برای سایت خودتون استفاده میکنید, میتونید هر چه زودتر با اقدام به ریسپانسیو سازی قالب خودتون, جلوی این ضرر رو بگیرید.
      اگر قالب سایت شما در حال حاضر ریسپانسیو نیست، و برای اضافه کردن قابلیت واکنش گرایی به قالب مردد هستید، از شما دعوت میکنم مجددا به این موضوع فکر کنید که در حال حاضر بیش از نیمی از بازدیدکنندگان سایت شما (که شامل کاربران گوشی های هوشمند و تبلت ها هستند)، تجربه ای بسیار بد رو از مراجعه به سایت شما کسب میکنند. وقت برطرف کردن این مشکل رسیده...

اما چطور ریسپانسیو بودن قالب سایتم رو چک کنم ؟
      شما میتونید به وب سایتی که Google اختصاصا برای این مورد ایجاد کرده مراجعه و سایت خودتون رو تست کنید: ( برای انجام تست لازم هست که از V|P|N استفاده کنید )
      https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/
      بعد از وارد کردن لینک سایت خودتون و کلیک بر روی Analyze, گوگل سایت شما رو چک کرده و یکی از نتایج زیر رو مشاهده خواهید کرد:

اگر با پیام به رنگ سبز (سمت راست) مواجه شدید که همه چیز مرتب است و نیازی به انجام کاری نیست.
      اما اگر پیام قرمز رنگ (سمت چپ) برای شما نمایش داده شد به این معنی است که سایت شما مشکل دارد و هر چه سریع تر باید مشکلات سایت خودتون رو برطرف کنید. شما برای برطرف کردن این مشکلات و ریسپانسیو سازی قالب سایت خودتون میتونید با ما در ارتباط باشید.

ارتباط از طریق:
      پیغام خصوصی

موفق باشید,
      و به امید همکاری های بسیار خوب.

• توسط hojat910
      سلام دوستان
      یه کمک میخوام از اساتیدی که در این مورد سر رشته دارن. زیاد اطلاعی در این مورد ندارم فقط میدونم نشدنی نیست
      خیلی پیچیده نیست
      من یه باکس جستجو داخل هدر سایت ایجاد کردم با کد زیر
      <div class="serchhead"> <form method="get" id="serchhead" action="http://sitename.ir/"> <input type="text" class="fild" name="s" id="s" placeholder="جستجوی عبارت مورد نظر + اینتر" /> <input type="submit" class="submit" value="" style="display:none;" /> </form> </div> به همراه کدهای استایل به شکل زیر
      text-align: center; float: right; font-family: iransans light; width: 70%; background-color: rgba(248, 248, 248, 0.13); border-color: rgba(255, 255, 255, 0.07); border-radius: 30px; margin-right: 150px; margin-left: 150px; margin-top: 40px; حالا در نمای desktop همه چی خوبه. 
      میخواستم بگید چطوری میشه برای رزولوشن های مختلف سازگارش کرد.
      چه کدهایی رو باید به فایل header.php و یا فایلهای دیگه اضافه کنم ؟