رفتن به مطلب

خطای برقراری ارتباط با پایگاه داده، مکرراً می آید و نمی آید !!

پست های پیشنهاد شده

سلام

چند روزه که سایت ما به صورت مداوم قطع میشه و پیام «خطای برقراری ارتباط با پایگاه داده» میده و حتی در حالاتی میره توی صفحه نصب وردپرس!! و گاهی هم سایت بالا میاد !

این همه مدت من برنامه نویسی کردم و کلی تجربه کار با وردپرس دارم اما این دو روز دیگه مستأصل شدم.

مشکل اینطور که مربوطه 90% احتمالا مربوط به MySQL هستش ولی باز هم اطمینان کامل ندارم چون روی زیر دامنه یک وردپرس دیگه نصب کردم و مواقعی که سایت قطع میشه اون یکی وردپرس رو که باز می کنم کاملا سالمه...

پس احتمالا مشکل از سرور و هاست و MySQL نیست...

نکته ای که اینجا هست اینه که چند روز پیش سایت مورد حمله شدید قرار گرفته بود و باعث شده بود تا سایت مدتی باز نشه و سرعت رو به شدت پایین آورده بود که البته فایل های آلوده رو شناسایی و وردپرس رو دوباره نصب کردم. بعد از اون به پیشنهاد دوستان همین انجمن Better WP Security رو نصب کردم و بعد از فعال کردنش یه مدتی که گذشت سایت با این مشکلات رو برو شد...

خواهش میکنم اگه می تونید کمکی بفرمایید تا بتونم مشکل رو پیدا کنم. الان پیدا کردن منشاء مشکل از حل کردنش سخت تر شده!

سپاسگزارم

ویرایش شده توسط EleRam
لینک به ارسال

شاید اینطور مواقع هم حمله ای صورت میگیره . سعی کنید روی بخش ادمین پسورد بزارید بعد پسورد دیتابیس رو عوض کنید . کمی امنیت رو بالا ببرید . بعد دیتابیس رو هم بهینه کنید و ریپیر کنید . پیشنهاد میکنم یک بکاپ از دیتابیس بگیرید و اگر لازم شد وردپرس رو دوباره نصب کنید و دیتابیس رو توش ایمپورت کنید

لینک به ارسال

شاید اینطور مواقع هم حمله ای صورت میگیره . سعی کنید روی بخش ادمین پسورد بزارید بعد پسورد دیتابیس رو عوض کنید . کمی امنیت رو بالا ببرید . بعد دیتابیس رو هم بهینه کنید و ریپیر کنید . پیشنهاد میکنم یک بکاپ از دیتابیس بگیرید و اگر لازم شد وردپرس رو دوباره نصب کنید و دیتابیس رو توش ایمپورت کنید

ممنون از وقتی که گذاشتید، احتمال حمله رو میدم چون پهنای باند سایت امروز تموم شد! با این حال میگم که افزونه Better WP Security رو نصب کردم و امنیت بخش های مختلف سایت بالاتر رفته. نصب مجدد آخرین راهکاره تقریبا، دنبال راهکار بهتری هستم

لینک به ارسال

به مدیر سرورتون اطلاع دادید که بررسی کنه؟

بله، مشکلی از طرف سرور نبود، خودم هم بررسی کردم...

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

با این اوصاف دلیلی غیر از فشار بیش از حد به منابع سرور نمیتونه داشته باشه!

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

با این اوصاف دلیلی غیر از فشار بیش از حد به منابع سرور نمیتونه داشته باشه!

سلام

همونطور که عرض کردم توی یک ساب دومین وردپرس نصب کردم و مواقعی که سایت قطع میشه اون یکی کار می کنه! پس مشکل از فشار نمی تونه باشه اگه از فشار بود مای اس کیو ال کلا نباید جواب می داد...

هنوز این مشکل پا برجاست و هنوز هم نمی دونم مشکل از چه :(

لینک به ارسال

همونطور که عرض کردم توی یک ساب دومین وردپرس نصب کردم و مواقعی که سایت قطع میشه اون یکی کار می کنه! پس مشکل از فشار نمی تونه باشه اگه از فشار بود مای اس کیو ال کلا نباید جواب می داد...

دقیقا این حالت یعنی فشار داره میاد! یکی قطع میشه اون یکی اوکی میشه

لینک به ارسال

دقیقا این حالت یعنی فشار داره میاد! یکی قطع میشه اون یکی اوکی میشه

پس من اطلاعاتم در این زمینه کم بوده حالا چطور می تونم بفهمم فشار از کدوم قسمت بوده؟

لینک به ارسال

قبل از همه این حرف ها با مدیر سرور حرف زدم و گفتن هیچ مشکلی وجود نداره!

یک چیز تازه کشف کردم! هر موقع که دیتابیس قطع میشه، وقتی از سی پنل PhpMyAdmin رو باز می کنم، سایت دوباره درست میشه!

لینک به ارسال

خطای پایگاه داده اگر از سمت وردپرس نباشه مطمئن باشید از سرور هست

سمت سرور هم میشه مشکل تنظیمات در فایل کانفیگ...

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

سلام دوستان

ضمن تشکر از همه شما عزیزان، بعد از کلی این در و اون در زدن در نهایت هاست رو ارتقاء دادم و تا الان که دیگه مشکلی پیش نیومده.

از همگی ممنونم :)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...