رفتن به مطلب

تغییر متن ترجمه شده وردپرس فارسی!

پست های پیشنهاد شده

سلام

یکی از نوشته های ورد پرس فارسی خیلی افتضاحه! وقتی مطلبی را جست و جو میکنیم و مطلبی نیست صفحه ای میاد و مینویسه “این خیلی شرم آوره نه؟ ” این رو از کجا میتونم تغییر بدم . در قسمت language هم رفتم و تغییر دادم ولی در وبسایت تغییر نکرد!

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به ارسال

متاسفانه بزرگترین مشکل وردپرس فارسی ترجمه گنگ کلمات هست. به طوری که خیلی از بخش ها برای یک تازه کار گنگ و نامفهومه. هر چند دوستانی که زحمت این کار را میکشند خیلی انرزی و وقت گذاشتن. ولی متاسفانه مشکلی هست که همیشه بوده و هست. شاید بزرگترین دلیل برای ناشناخته بودن وردپرس در ایران همین مورد باشد.

اصل و پاییه وردپرس بر سادگی و راحتی استفاده هست. اما گنگ بودن ترجمه این راحتی را مشکل کرده برای تازه کاران

برای تغییر کلمات خاص میتونید از کد زیر استفاده کنید. متن یا جمله مورد نظر را در یک خط اضافه کنید و جایگزین کنید. تا در به روز رسانی های آینده دچار مشکل و دردسر برای تغییر از فایل زبان نباشید

add_filter( 'gettext', 'change_post_to_article' );
add_filter( 'ngettext', 'change_post_to_article' );
function change_post_to_article( $translated )
{
$translated = str_replace( 'شناسنامه', 'تغيير مشخصات', $translated );
$translated = str_replace( 'زندگی‌نامه', 'درباره من', $translated );
return $translated;
}

برای جاگذاری یک خط این کد رو اضافه کنید و کلمات مورد نظر را وارد نمایید

لینک به ارسال

سلام

به انجمن خوش اومدین دوست عزیز

با تغییر در فایل زبان و ذخیره فایل .mo میتونید اون بخش رو تغییر بدید

بهتره که با نرم افزار poedit تغییرات رو اعمال کنید

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

متاسفانه بزرگترین مشکل وردپرس فارسی ترجمه گنگ کلمات هست. به طوری که خیلی از بخش ها برای یک تازه کار گنگ و نامفهومه. هر چند دوستانی که زحمت این کار را میکشند خیلی انرزی و وقت گذاشتن. ولی متاسفانه مشکلی هست که همیشه بوده و هست. شاید بزرگترین دلیل برای ناشناخته بودن وردپرس در ایران همین مورد باشد.

اصل و پاییه وردپرس بر سادگی و راحتی استفاده هست. اما گنگ بودن ترجمه این راحتی را مشکل کرده برای تازه کاران

برای تغییر کلمات خاص میتونید از کد زیر استفاده کنید. متن یا جمله مورد نظر را در یک خط اضافه کنید و جایگزین کنید. تا در به روز رسانی های آینده دچار مشکل و دردسر برای تغییر از فایل زبان نباشید

add_filter( 'gettext', 'change_post_to_article' );
add_filter( 'ngettext', 'change_post_to_article' );
function change_post_to_article( $translated )
{
$translated = str_replace( 'شناسنامه', 'تغيير مشخصات', $translated );
return $translated;
}

برای جاگذاری یک خط این کد رو اضافه کنید و کلمات مورد نظر را وارد نمایید

این کد رو کجا وارد کنم؟

ممنون

لینک به ارسال

سلام. توی مدیریت هم کنار تایتل مینویسه "وردپرس فارسی" مثلا عنوان سایت من "آموزش پخت غذاهای فرنگی" بعد توی مدیریت اینجوری میشه : "آموزش پخت غذاهای فرنگی - وردپرس فارسی" حالا من میخوام وردپرس فارسیش رو حذف کنم توی فایل زبان

با نرم افزار poedit

سرچ کردم و همه متن هایی که توش "وردپرس فارسی

"بود رو تغییر دادم ولی باز این تایتل مدیریت تغییر نکرده!!! چطوری تغییرش بدم؟

ویرایش شده توسط نگار صادقی
لینک به ارسال

این کد رو کجا وارد کنم؟

ممنون

در فایل functions

سلام. توی مدیریت هم کنار تایتل مینویسه "وردپرس فارسی" مثلا عنوان سایت من "آموزش پخت غذاهای فرنگی" بعد توی مدیریت اینجوری میشه : "آموزش پخت غذاهای فرنگی - وردپرس فارسی" حالا من میخوام وردپرس فارسیش رو حذف کنم توی فایل زبان

با نرم افزار poedit

سرچ کردم و همه متن هایی که توش "وردپرس فارسی

"بود رو تغییر دادم ولی باز این تایتل مدیریت تغییر نکرده!!! چطوری تغییرش بدم؟

لینک به ارسال

در فایل functions

بله این ترجمه عمل میکنه اما در مورد کلمه "تازه" در نوار مدیریت و زیر منوهاش عمل نمیکنه.

$translated = str_replace( 'رسانه', 'آپلود فایل', $translated );
$translated = str_replace( 'تازه', 'ارسال مطلب', $translated );
$translated = str_replace( 'نوشته', 'ارسال پست ', $translated );
$translated = str_replace( 'کاربر', 'عضو جدید', $translated );

مگه همینجوری نیست؟

لینک به ارسال
بله این ترجمه عمل میکنه اما در مورد کلمه "تازه" در نوار مدیریت و زیر منوهاش عمل نمیکنه.
 $translated = str_replace( 'رسانه', 'آپلود فایل', $translated ); $translated = str_replace( 'تازه', 'ارسال مطلب', $translated ); $translated = str_replace( 'نوشته', 'ارسال پست ', $translated ); $translated = str_replace( 'کاربر', 'عضو جدید', $translated ); 

مگه همینجوری نیست؟

احتمالا از نظر حروف مساوی نیستند

روشی دیگر

http://wordpress.stackexchange.com/questions/49414/change-existing-label-in-the-admin-bar-with-something-else

لینک به ارسال
  • 11 ماه بعد...

سلام

یکی از نوشته های ورد پرس فارسی خیلی افتضاحه! وقتی مطلبی را جست و جو میکنیم و مطلبی نیست صفحه ای میاد و مینویسه “این خیلی شرم آوره نه؟ ” این رو از کجا میتونم تغییر بدم . در قسمت language هم رفتم و تغییر دادم ولی در وبسایت تغییر نکرد!

ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز فایل .po در ÷وشه languege رو تغییر دهید و سپس با سایت po2mo.net این فایل را تبدیل به mo کرده و با نام همون po قبلی ریپلیس کنید

محل دقیق فایل در پوشه content / languege قرار دارد.

با احترام

ویرایش شده توسط partak-design.ir
لینک به ارسال

دوست عزیز فایل .po در پوشه languege رو تغییر دهید و سپس با سایت po2mo.net این فایل را تبدیل به mo کرده و با نام همون po قبلی ریپلیس کنید

محل دقیق فایل در پوشه content / languege قرار دارد.

خواهشا افرادی که این مطلب رو میخونن اگه به دردشون خورد لایک کنن...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...