• اطلاعیه ها

• Morteza

باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس   14/07/96

تاپیک ایجاد شده برای بحث در جهت ایجاد یک منبع، ویکی، صفحات توضیحی و یا بخش آموزشی جامع برای وردپرس و متعلقات مختلف آن است. لطفا جهت مشارکت در این بحث، ارائه پیشنهاد و یا انتقاد به تاپیک فوق مراجعه کنید. باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس
aghaeifar

نمایش پست ها در دو ستون

11 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

قالب سایتم یک ستون داره سمت راست و یک بدنه اصلی وسط که نوشته ها رو اونجا نشون می ده

خواستم ببینم چطور میشه کاری کرد که نوشته هایی که در دسته ی خاصی قرار می دم در ستون سمت راست نشون بده و نوشته هایی که در دسته های دیگر که مشخص می کنمشون رو در وسط و در همون بدنه نشون بده.

مثلا این سایت رو ممنون میشم ببینید :

http://kosaraneh.com/

در وسط که نوشته های اصلی قرار دارند در ستون های سمت چپ (اونجا که نوشته دستینه و گنجینه) هم نوشته هایی که در دو تا دسته ی خاص وبلاگ اگر پست بشوند نمایش داده می شند.

ممنون میشم راهنمایی فرمایید

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با استایل دادنش مشکل دارید یا نحوه ی نمایش هر دسته ؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کلا با نحوه ی انجام این کار مشکل دارم یعنی نمی دونم چطوریه.

چون هر مطلبی که ارسال می کنم خود به خود در وسط وبلاگم ظاهر میشه. می خوام مطالب مربوط به دسته ی خاصی فقط مثلا در ستون راست وبلاگم ظاهر شه و در وسط نباشه (البته مانند مطالب وسط بلاگ هم نام نویسنده و تاریخ ارسال و دکمه ی ارسال کامنت رو نشون بده براش)

ممنونم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب اولین کاری که میکنید اینه که یا یک قالب با این شکل و شمایل پیدا کنید ( البته من چون هیچ وقت از قالبهای آماده استفاده نمیکنم نمیدونم اینی که میخواید هست یا نه , ولی باید باشه)

یا خودتون این قالب رو طراحی کنید .

دسته های مربوطه رو ایجاد میکنید . آیدیهاشون رو میبینید . بعد در ستون های مورد نظر این کد رو قبل از حلقه میزارید :

<?php $paged = (get_query_var(‘paged’)) ? get_query_var(‘paged’) : 0; query_posts(“cat=N&paged=$paged”); ?>

به جای n , آیدی دسته ی مورد نظر رو میزارید.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی ممنونم از شما جناب پری دریایی.

من تجربه این شکل کارها رو نداشتم. یه سوال این جا که گفتید در ستون مورد نظر قبل از حلقه این کد رو بذارم، منظورتون از حلقه چیه؟

منظور شما اینه که وارد پنل مدیریت بشوم و سپس در قست ابزارک ها یک ابزارک متن درست کنم و در اون کد فوق رو قرار بدهم؟ یا اینکه منظورتون اینه که فایل قالب رو باید باز کنم و کد درون اون رو ویرایش کنم؟

می بخشید بابت ادامه دار شدن سوالم. مطالبی که می فرمایید برام تازگی دارن و به عنوان مطلب جدید دارم یادشون می گیرم.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر با کد نویسی آشنا نیستید به قالبتون دست نزنید

یا حداقل قبل از هر کاری از کل قالب یک نسخه کپی کنید روی سیستمتون برای روز مبادا

و اگر مصممید انجام بدید بهتره کار را دو بخش کنید

1. قرار دادند چند دسته خاص در سایدبار

2. حذف چند دسته خاص از پستهای هوم پیج

1.

ستون سمت راستتون sidebar است و احتمالا در قالب برگه sidebar.php دارید اگر چنین برگه ای داشتید اونرو باز کنید و بگردید دنبال

<?php if ( !dynamic_sidebar(

و کد کوئری را به این شکل قبلش بگذارید

<ul>
<?php $recent = new WP_Query("cat=25,10,12&showposts=25");if ($recent->have_posts()) :?>
<?php while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
<li class="icn_edit_article"><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="<?php printf(__('Permanent Link to %s', 'kubrick'), the_title_attribute('echo=0')); ?>"><?php the_title(); ?></a></li>
<?php endwhile;?>
<?php endif;?>
<?php wp_reset_query(); ?>
</ul>

در کد بالا ID دسته های مورد نظرتون رو جای 25و10و12 بگذارید

وقتی از درستی کد مطمئن شدید بفرمایید کد بعدی را برای کم کردن گروه هایی از پست های ایندکس عرض می کنم

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون

آقای ایمان فخر این کاری که شما فرمودید کردم، خوب بود متشکرم اما دقیقا چیزی نبود که عرض شد.

در این حالتی که فرمودید فقط لینک هایی از آن دسته را در ستون سمت راست قرار داد. من می خواستم دقیقا مثل چیزی که در وسط نشان می دهد آنجا هم نشان دهد (شامل تاریخ ارسال، نام نویسنده و ...) اما فقط دسته ای خاص را نمایش دهد.

خیلی ممنونم، کد شما دید خوبی بهم داد.

کد دوست عزیزمون پری دریایی را هم تست کردم. متاسفانه بعد از قرار دادن کد شما چیزی ظاهر نشد و اتفاقی روی نداد.

با سپاس از هر دو دوست عزیز

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از اول و آخر کد <ul> و </ul> را بردارید و از بعد از

<?php while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>

تا

<?php endwhile;?>

را حذف کنید و کد زیر را جای آن بگذارید

<div id="post-<?php the_ID();?>" class="post">
<h2 ><a href="<?php the_permalink(); ?>" rel="bookmark" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h2>
<small> <?php the_date('l y F d');?> توسط <a href="<?php echo get_author_posts_url(get_the_author_meta( 'ID' )); ?>" title="" ><?php echo get_the_author_firstname().' '.get_the_author_lastname();?></a>(<?php echo number_format_i18n( get_the_author_posts() ); ?>)</small>

<div class="entry">
<?php the_content();?>

</div>
<div class="cleared"></div>
</div>

با تغییر مقدار showposts=25 تعداد پستهای نمایش داده شده را مدیریت کنید

برای شخصی سازی بیشتر بخونید

http://forum.wp-parsi.com/tutorials/article/277-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AD%D9%84%D9%82%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D9%84%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D9%85/

کد پری دریایی عزیز مربوط می شه به بخش دوم که هر وقت آمادگیش رزو داشتید عرض می کنم

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

خیلی ممنون ایمان عزیز

این کد الان نوشتید خیلی خوب بود، دقیقا همونی بود که می خواستم. دید خیلی خوبی بهم داد، شاید بتونم کمی هم خودم باهاش بازی کنم (البته php نمی دونم فقط از طریق مقایسه کردن ها با کد های مشابه)

متشکر می شوم بفرمایی که چطور در بدنه ی اصلی اون دسته ها رو حذف کنم.

با سپاس

ویرایش شده در توسط aghaeifar
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فایل index.php را باز کنید و بگردید دنبال

<?php if(have_posts()) : ?><?php while(have_posts()) : the_post(); ?>

یک خط قبلش بنویسید

<?php
if ( is_home() ) {
query_posts( 'cat=-1,-2,-3' );
}
?>

تیست بگیرید اگر روی قالبتون جواب نداد کد را تغییر می دیم ولی این پیشنهاد وردپرسه

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/query_posts

بعد

<?php endwhile;?>
و
<?php endif;?>

هم

بگذارید

<?php wp_reset_query(); ?>

که جلوی انتشار این دستهها در سایدبار مسدود نشه

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خداخیرتان دهد. ممنون. جواب داد.

البته سورس index.php قالبم دقیقا این طور نبود مثلا

<?php endwhile;?>
و
<?php endif;?>

نداشت، ولی یه جا کامنت نوشته بود که //endif بعد آن گذاشتم و در مورد

<?php if(have_posts())

بین عبارت <?php تا شروع if کدهای زیادی بود که من قبل از عبارت <?php همین کد شما را قرار دادم.

مجددا سپاسگزارم اقای فخار. کارم راه افتاد.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط Mr Mirzaei
      سلام
      کد مطالب تصادفی توی وبلاگ های میهن بلاگ چیه؟
      اگه کسی میدونه لطفا بگه خیلی گیرم
      کد بیشترین بازدید چیه توی مطالب؟
      سریع بگید
    • توسط asghar
      سلام
      من یک سایت وردپرسی دارم که خیلی دیر لود میشه 
      میخواستم بدونم برای رفعش باید چی کار کنم؟
      آدرس سایت https://www.hairent.com

• توسط cheeta
      با سلام خدمت اساتید گل وردپرس
      من برای فروش از افزونه edd و با قالب دستکاری شده صحیفه کار میکنم. مشکلی که دارم اینه مه وقتی به عنوان مدیر خرید میکنم تمام مراحل تا پس از پرداخت تا اخر اجرا میشه اما وقتی با نقش های کاربری دیگه از جمله مشترک خرید میکنم وقتی در صفحه سبد خرید روی " خرید و دانلود " کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته. یعنی به صفحه پرداخت نمیره و البته هیچ خطایی هم نمیده.
      با عوض کردن قالب مشکل حل میشه اما می خوام مشکل رو در همین قالب بر طرف کنم. چطور میشه این محدودیت رو برای سایر نقش های کاربری برداشت؟ کی چیزی در این زمینه هست؟
    • توسط saeid1872
      سلام دوستان
      تو کمتر از یک ماه سایتم 61 ارور 500 ثبت کرده که در حال زیاد شدن هستش نمیدونم چرا این ارورهارو ثبت میکنه
      لطفا دلیلش رو بگید و اینکه چطور باید رفع کنم
      من خیلی اصلا حرفه ای نیستم فقط خواهشا جوری راهنمایی کنید که بتونم رفعش کنم.

• توسط hamid.he
      سلام بر دوستان .
      يك سايت با استفاده از قالب هاي آماده روي لوكال هاست طراحي كرده ام تصميم گرفت بقيه كار سايت را بعد از انتقال بر روي هاست انجام دهم . خودم بلد نبودم سايت را به هاست منقل كنم از دوستي خواهش كردم انجام دهد . منتها بعد از انتقال به هاست اولا صفحه به هم ريخته و نادرست است . عكس ها نمي آيند و هم چنين روي هر لينك و يا منويي كليك مي كنيم صفحه به لوكال هاست مي خواهد برود و براي همين چيزي بالا نمي آيد . آدرس سايت : www.behinja.com  مي باشد كه مي توانيد مشاهده . چگونه مي شود اين مشكل را رفع كرد . پيشاپيش از پاسخ گويي دوستان تشكر مي كنم