رفتن به مطلب

نمایش پست ها در دو ستون

پست های پیشنهاد شده

سلام

قالب سایتم یک ستون داره سمت راست و یک بدنه اصلی وسط که نوشته ها رو اونجا نشون می ده

خواستم ببینم چطور میشه کاری کرد که نوشته هایی که در دسته ی خاصی قرار می دم در ستون سمت راست نشون بده و نوشته هایی که در دسته های دیگر که مشخص می کنمشون رو در وسط و در همون بدنه نشون بده.

مثلا این سایت رو ممنون میشم ببینید :

http://kosaraneh.com/

در وسط که نوشته های اصلی قرار دارند در ستون های سمت چپ (اونجا که نوشته دستینه و گنجینه) هم نوشته هایی که در دو تا دسته ی خاص وبلاگ اگر پست بشوند نمایش داده می شند.

ممنون میشم راهنمایی فرمایید

لینک به ارسال

کلا با نحوه ی انجام این کار مشکل دارم یعنی نمی دونم چطوریه.

چون هر مطلبی که ارسال می کنم خود به خود در وسط وبلاگم ظاهر میشه. می خوام مطالب مربوط به دسته ی خاصی فقط مثلا در ستون راست وبلاگم ظاهر شه و در وسط نباشه (البته مانند مطالب وسط بلاگ هم نام نویسنده و تاریخ ارسال و دکمه ی ارسال کامنت رو نشون بده براش)

ممنونم

لینک به ارسال

خب اولین کاری که میکنید اینه که یا یک قالب با این شکل و شمایل پیدا کنید ( البته من چون هیچ وقت از قالبهای آماده استفاده نمیکنم نمیدونم اینی که میخواید هست یا نه , ولی باید باشه)

یا خودتون این قالب رو طراحی کنید .

دسته های مربوطه رو ایجاد میکنید . آیدیهاشون رو میبینید . بعد در ستون های مورد نظر این کد رو قبل از حلقه میزارید :

<?php $paged = (get_query_var(‘paged’)) ? get_query_var(‘paged’) : 0; query_posts(“cat=N&paged=$paged”); ?>

به جای n , آیدی دسته ی مورد نظر رو میزارید.

لینک به ارسال

خیلی ممنونم از شما جناب پری دریایی.

من تجربه این شکل کارها رو نداشتم. یه سوال این جا که گفتید در ستون مورد نظر قبل از حلقه این کد رو بذارم، منظورتون از حلقه چیه؟

منظور شما اینه که وارد پنل مدیریت بشوم و سپس در قست ابزارک ها یک ابزارک متن درست کنم و در اون کد فوق رو قرار بدهم؟ یا اینکه منظورتون اینه که فایل قالب رو باید باز کنم و کد درون اون رو ویرایش کنم؟

می بخشید بابت ادامه دار شدن سوالم. مطالبی که می فرمایید برام تازگی دارن و به عنوان مطلب جدید دارم یادشون می گیرم.

لینک به ارسال

اگر با کد نویسی آشنا نیستید به قالبتون دست نزنید

یا حداقل قبل از هر کاری از کل قالب یک نسخه کپی کنید روی سیستمتون برای روز مبادا

و اگر مصممید انجام بدید بهتره کار را دو بخش کنید

1. قرار دادند چند دسته خاص در سایدبار

2. حذف چند دسته خاص از پستهای هوم پیج

1.

ستون سمت راستتون sidebar است و احتمالا در قالب برگه sidebar.php دارید اگر چنین برگه ای داشتید اونرو باز کنید و بگردید دنبال

<?php if ( !dynamic_sidebar(

و کد کوئری را به این شکل قبلش بگذارید

<ul>
<?php $recent = new WP_Query("cat=25,10,12&showposts=25");if ($recent->have_posts()) :?>
<?php while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
<li class="icn_edit_article"><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="<?php printf(__('Permanent Link to %s', 'kubrick'), the_title_attribute('echo=0')); ?>"><?php the_title(); ?></a></li>
<?php endwhile;?>
<?php endif;?>
<?php wp_reset_query(); ?>
</ul>

در کد بالا ID دسته های مورد نظرتون رو جای 25و10و12 بگذارید

وقتی از درستی کد مطمئن شدید بفرمایید کد بعدی را برای کم کردن گروه هایی از پست های ایندکس عرض می کنم

لینک به ارسال

ممنون

آقای ایمان فخر این کاری که شما فرمودید کردم، خوب بود متشکرم اما دقیقا چیزی نبود که عرض شد.

در این حالتی که فرمودید فقط لینک هایی از آن دسته را در ستون سمت راست قرار داد. من می خواستم دقیقا مثل چیزی که در وسط نشان می دهد آنجا هم نشان دهد (شامل تاریخ ارسال، نام نویسنده و ...) اما فقط دسته ای خاص را نمایش دهد.

خیلی ممنونم، کد شما دید خوبی بهم داد.

کد دوست عزیزمون پری دریایی را هم تست کردم. متاسفانه بعد از قرار دادن کد شما چیزی ظاهر نشد و اتفاقی روی نداد.

با سپاس از هر دو دوست عزیز

لینک به ارسال

از اول و آخر کد <ul> و </ul> را بردارید و از بعد از

<?php while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>

تا

<?php endwhile;?>

را حذف کنید و کد زیر را جای آن بگذارید

<div id="post-<?php the_ID();?>" class="post">
<h2 ><a href="<?php the_permalink(); ?>" rel="bookmark" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h2>
<small> <?php the_date('l y F d');?> توسط <a href="<?php echo get_author_posts_url(get_the_author_meta( 'ID' )); ?>" title="" ><?php echo get_the_author_firstname().' '.get_the_author_lastname();?></a>(<?php echo number_format_i18n( get_the_author_posts() ); ?>)</small>

<div class="entry">
<?php the_content();?>

</div>
<div class="cleared"></div>
</div>

با تغییر مقدار showposts=25 تعداد پستهای نمایش داده شده را مدیریت کنید

برای شخصی سازی بیشتر بخونید

http://forum.wp-parsi.com/tutorials/article/277-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AD%D9%84%D9%82%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D9%84%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D9%85/

کد پری دریایی عزیز مربوط می شه به بخش دوم که هر وقت آمادگیش رزو داشتید عرض می کنم

لینک به ارسال

خیلی ممنون ایمان عزیز

این کد الان نوشتید خیلی خوب بود، دقیقا همونی بود که می خواستم. دید خیلی خوبی بهم داد، شاید بتونم کمی هم خودم باهاش بازی کنم (البته php نمی دونم فقط از طریق مقایسه کردن ها با کد های مشابه)

متشکر می شوم بفرمایی که چطور در بدنه ی اصلی اون دسته ها رو حذف کنم.

با سپاس

ویرایش شده توسط aghaeifar
لینک به ارسال

فایل index.php را باز کنید و بگردید دنبال

<?php if(have_posts()) : ?><?php while(have_posts()) : the_post(); ?>

یک خط قبلش بنویسید

<?php
if ( is_home() ) {
query_posts( 'cat=-1,-2,-3' );
}
?>

تیست بگیرید اگر روی قالبتون جواب نداد کد را تغییر می دیم ولی این پیشنهاد وردپرسه

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/query_posts

بعد

<?php endwhile;?>
و
<?php endif;?>

هم

بگذارید

<?php wp_reset_query(); ?>

که جلوی انتشار این دستهها در سایدبار مسدود نشه

لینک به ارسال

خداخیرتان دهد. ممنون. جواب داد.

البته سورس index.php قالبم دقیقا این طور نبود مثلا

<?php endwhile;?>
و
<?php endif;?>

نداشت، ولی یه جا کامنت نوشته بود که //endif بعد آن گذاشتم و در مورد

<?php if(have_posts())

بین عبارت <?php تا شروع if کدهای زیادی بود که من قبل از عبارت <?php همین کد شما را قرار دادم.

مجددا سپاسگزارم اقای فخار. کارم راه افتاد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...