رفتن به مطلب

نحوه استفاده از گرادیانت

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان من با استفاده از این سایت یک گرادیانت درست کردم که کدش این شد:

background: #cfe7fa; /* Old browsers */
background: -moz-radial-gradient(center, ellipse cover, #cfe7fa 0%, #cfe7fa 31%, #cfe7fa 49%, #cfe7fa 83%, #6393c1 94%); /* FF3.6+ */
background: -webkit-gradient(radial, center center, 0px, center center, 100%, color-stop(0%,#cfe7fa), color-stop(31%,#cfe7fa), color-stop(49%,#cfe7fa), color-stop(83%,#cfe7fa), color-stop(94%,#6393c1)); /* Chrome,Safari4+ */
background: -webkit-radial-gradient(center, ellipse cover, #cfe7fa 0%,#cfe7fa 31%,#cfe7fa 49%,#cfe7fa 83%,#6393c1 94%); /* Chrome10+,Safari5.1+ */
background: -o-radial-gradient(center, ellipse cover, #cfe7fa 0%,#cfe7fa 31%,#cfe7fa 49%,#cfe7fa 83%,#6393c1 94%); /* Opera 12+ */
background: -ms-radial-gradient(center, ellipse cover, #cfe7fa 0%,#cfe7fa 31%,#cfe7fa 49%,#cfe7fa 83%,#6393c1 94%); /* IE10+ */
background: radial-gradient(ellipse at center, #cfe7fa 0%,#cfe7fa 31%,#cfe7fa 49%,#cfe7fa 83%,#6393c1 94%); /* W3C */
filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.gradient( startColorstr='#cfe7fa', endColorstr='#6393c1',GradientType=1 ); /* IE6-9 fallback on horizontal gradient */

حالا من باید کد رو همین طوری در استایل قرار بدم یا فقط قسمتی که لازمه رو قرار بدم؟

چون با inspect element کروم بعضی از کد ها به نظر میاد که مشکل دارن یا این که اصلا استفاده نمیشن.

با تشکر

لینک به ارسال

سلام دوستان من با استفاده از این سایت یک گرادیانت درست کردم که کدش این شد:

background: #cfe7fa; /* Old browsers */
background: -moz-radial-gradient(center, ellipse cover, #cfe7fa 0%, #cfe7fa 31%, #cfe7fa 49%, #cfe7fa 83%, #6393c1 94%); /* FF3.6+ */
background: -webkit-gradient(radial, center center, 0px, center center, 100%, color-stop(0%,#cfe7fa), color-stop(31%,#cfe7fa), color-stop(49%,#cfe7fa), color-stop(83%,#cfe7fa), color-stop(94%,#6393c1)); /* Chrome,Safari4+ */
background: -webkit-radial-gradient(center, ellipse cover, #cfe7fa 0%,#cfe7fa 31%,#cfe7fa 49%,#cfe7fa 83%,#6393c1 94%); /* Chrome10+,Safari5.1+ */
background: -o-radial-gradient(center, ellipse cover, #cfe7fa 0%,#cfe7fa 31%,#cfe7fa 49%,#cfe7fa 83%,#6393c1 94%); /* Opera 12+ */
background: -ms-radial-gradient(center, ellipse cover, #cfe7fa 0%,#cfe7fa 31%,#cfe7fa 49%,#cfe7fa 83%,#6393c1 94%); /* IE10+ */
background: radial-gradient(ellipse at center, #cfe7fa 0%,#cfe7fa 31%,#cfe7fa 49%,#cfe7fa 83%,#6393c1 94%); /* W3C */
filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.gradient( startColorstr='#cfe7fa', endColorstr='#6393c1',GradientType=1 ); /* IE6-9 fallback on horizontal gradient */

حالا من باید کد رو همین طوری در استایل قرار بدم یا فقط قسمتی که لازمه رو قرار بدم؟

چون با inspect element کروم بعضی از کد ها به نظر میاد که مشکل دارن یا این که اصلا استفاده نمیشن.

با تشکر

اگر می خواهید تا در اکثر مرورگر ها گرادیانت ساخته شده نشان داده شود باید از تمام کد ها استفاده کنید

لینک به ارسال

اگر می خواهید تا در اکثر مرورگر ها گرادیانت ساخته شده نشان داده شود باید از تمام کد ها استفاده کنید

یعنی همه ی کد ها رو با هم استفاده کنم؟

ببینید الان که با هم استفاده می کنم برای ie 9 درست نمایش داده نمیشه با این که بنظر میاد کدی برای ie 9 وجود داره.

برای ie لازمه در استایل جدا بزارم؟

لینک به ارسال

همین الان دیدم متل اینکه برای ie باید به هر گرادیانت استایل "gradient" بدم و بعد این کد رو به هدر اضافه کنم چجوری به هر گرادیانت استایل "gradient" رو بدم؟

<!--[if gte IE 9]>
<style type="text/css">
.gradient {
filter: none;
}
</style>
<![endif]-->

لینک به ارسال

همین الان دیدم متل اینکه برای ie باید به هر گرادیانت استایل "gradient" بدم و بعد این کد رو به هدر اضافه کنم چجوری به هر گرادیانت استایل "gradient" رو بدم؟

<!--[if gte IE 9]>
<style type="text/css">
.gradient {
filter: none;
}
</style>
<![endif]-->

زمانی که با این سایت کد گرادیانت را می سازید تیک دو گزینه IE و IE9 Support را هم بزنید تا کد برای اون ها هم نوشته بشه. اینجوری دیگه نیاز نیست که شما برای هر مرورگر یک فایل استایل جدا بسازید. برای مرورگرهایی هم که از گرادیانت پشتیبانی نمی کنند می توانید از عکس استفاده کنید

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال

ممنون

فقط جایی وجود داره که css رو به عکس تبدیل کنه؟

lمنظورتون رو نمی فهمم. خوب با اعمال کد های css به المان ها در صفحه وب می توان خروجی آنها را دید.

لینک به ارسال

یعنی شما میگید که از صفحه عکس بگیرم و بعد تبدیل به بکگراند کنم؟

منظورم این هست که اگر مرورگری از گرادیانت پشتیبانی نمی کنه شما می تونید برای اون مرورگر یک استایل جدا بسیازید و از عکس گرادیانت استفاده کنید. یا اینکه کلا مرورگرهای قدیمی را می توانید بی خیال بشید و فقط رنگ خالی برای اونها بگذارید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...