• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

حمایت وردپرس پارسی از همایش آینده وب و موبایل   19/04/74

چهارم و پنجم اسفند ماه 1395، همایش آیندهٔ وب و موبایل ایران با حمایت سازمان فناوری اطلاعات در مرکز همایش‌های شهید قندی برگزار خواهد شد. این همایش یک رویداد ۲ روزه است که در آن پیشتازان صنعت وب و موبایل از تکنولوژی‌های روز دنیا در این حوزه‌ها سخن می‌گویند به طوری که این همایش پنجره‌ای به چشم‌انداز آینده‌ٔ وب و موبایل در جهان، و همچنین راهنمایی برای تصمیم‌گیران، تصمیم‌سازان و متخصصان ایرانی است.   فرصت‌هایی که FOWM#  برای شما خلق خواهد کرد: آشنایی با تکنولوژی‌های آینده‌ساز وب و موبایل شرکت در مباحث چالشی درباره وب و موبایل ارتباط و شبکه‌سازی با “قله‌های وب و موبایل” موقعیت‌های کاری، هم‌تیمی‌های جدید دریافت گواهی شرکت در همایش دو روز به‌یادماندنی سرشار از شگفتی   شرکت‌کنندگان در این همایش ضمن آشنایی با فناوری‌های آینده‌ساز وب و موبایل، شرکت در مباحث چالشی و ارتباط با بزرگان وب و موبایل ایران، می‌توانند موقعیت‌های کاری و هم‌تیمی‌های جدید برای کسب‌وکار خود بیابند. این همایش برای طراحان و توسعه‌دهندگان وب‌سایت و موبایل، مدیران ارشد سازمان‌ها، صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و متوسط، دانشجویان و علاقه‌مندان دارای نکات آموزشی و جذاب خواهد بود.   مجید علوی‌زاده، دبیر همایش آیندهٔ وب و موبایل که سابقه اجرای چند همایش و سمینار مرتبط را دارد، اعلام کرد: جمعی از بهترین‌ها و پیشروان این دو حوزه در ایران با ارائه‌های تخصصی خود، چشم‌انداز آینده این صنعت‌ها را به شرکت‌کنندگان عرضه خواهند کرد.   در هر یک از روزهای برگزاری همایش، یک پنل تخصصی در مورد یکی از موضوع‌های مهم این حوزه نیز برگزار خواهد شد و دست‌اندرکاران به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت و در پایان، به شرکت‌کنندگان گواهی حضور در همایش اعطا خواهد شد.   ثبت نام در مهمترین رویداد صنعت وب و موبایل ایران تا پایان بهمن ماه ۹۵ امکان پذیر خواهد بود، برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد و آشنایی با موضوعات و سخنرانان به آدرس http://conf.wsschool.org/fowm مراجعه نمایید.   کاربران وردپرس پارسی می‌توانند با استفاده از کد wp-parsi از مبلغ ۴۰ هزار تومان تخفیف در ثبت نام برخوردار شوند.
alikhani98

یک پیمانکار باید چه وبژگی هایی داشته باشه؟

7 پست در این موضوع قرار دارد

باسلام

دوستان بنده کم کم دارم به طراحی ، دیزاین و سئو سایت ها میپردازم و به نوعی دارم یه پیمانکار برای خودم میشم اما نمیخوام بدون آگاهی واردش بشم!

بنابراین صلاح دونستم از تجربه شما استفاده کنم ؛ خوب سوالم اینجاست که یک پیمانکار چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟

برای پیمانکار خوب شدند باید از کجا شروع کرد؟ چه کارهایی باید انجام داد؟

باتشکر صادق

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در وب دو اصطلاح است یکی developer و دیگری designer

حالا developer در حد حرفه ای میشه

Front-end Developer

Back-end Developer

حالا اصطلاح پیمانکار رو من یکی نمی تونم هضم کنم یاد ساخت و ساز ساختمون میوفتم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در وب دو اصطلاح است یکی developer و دیگری designer

حالا developer در حد حرفه ای میشه

Front-end Developer

Back-end Developer

حالا اصطلاح پیمانکار رو من یکی نمی تونم هضم کنم یاد ساخت و ساز ساختمون میوفتم .

آخه بیشتر با پونیشا کار میکنم اونجا هم میگند پیمانکار در اصل هم درسته چون یه پروژه را در اختیار میگیری و....

بهتره بگم یه designer و یه سئو کار :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سئوکار هم با دیزانر فرق داره

به صورت کلی یک وب سایت دو بخش داره زیر ساخت و نمای عمومی

زیر ساختهای یک سایت رو معمولا یک برنامه نویس می نویسه ولی مهمتر از اون یک تحلیل گر خوبه که بتونه نیازهای مشتری را با توجه به شناختی که از توانمندی ها و امکانات وب داره تحلیل کنه و در واقع پلان اصلی سایت رئ ترسیم کنه این تحلیل گر باید بتونه تشخیص بده که کاربر می تونه نیازهاش رو با یک سیستم طراحی شده مثل وردپرس انجام بده یا اینکه باید براش یک cms جدا نوشت و همینطور گزینه های دیگه رو تفکیک می کنه مثلا سایت یک شرکت تولیدی که محصولات مشخصی داره اصلا نیازی به فضای داینامیک نداره و در فضای ایستاتیک می شه هم زیباتر و قوی تر طراحی کرد و هم سایت را باسرعتی بسیار مطلوبتر لود کرد اما چون اغلب کارفرمایان ترجیح می دهند بخشی هم برای گزارشات و خبر داشته باشند می شه این بخش را با CMS طراحی کرد و در سایت ایستاتیک جاسازی کرد این ها وظایف تحلیل گره

بعد نوبت برنامه نویسه که برنامه های مود نیاز هر بخش رو بنویسه و فایل کنه و در نهایت گرافیست سایت و برنامه نویس با کمک هم برنامه ها و گراف ها را می چینند و سایت را می دوزند

البته با توجه به امکاناتی مثل جی کوئری و کتابخانه های دیگه طراحی همینطور وجود منابع و نمونه های متعدد خارجی و داخلی که هر برنامه نویسی با دیدنشون می تونه اجراشون کنه، خواهی نخواهی گرافیست و برنامه نویس در حال ادغامند و یکی شدنند

سئو یکی از دانش های مورد نیازه برای برنامه نویس سایت و البته اتفاقاتی که معمولا به عنوان سئو و بهینه سازی برای مشتریان انجام می شه تاثیر چندانی در بهینه شدن سایتها ایفا نمی کنه اصل مطلب سئو به متصل کردن سایت و موتورها مربوط می شه که با تگ h1 و h2 اتفاق نمی افته و به مطالب و نویسنده محتوای سایت بر می گرده

اما چون در ایران معمولا مشتری ها اول اقدام می کنند بعد تصمیم می گیرند و در نهایت اگر فرصت شد مطالعه اول یک سایت می زنند بعد از آماده شدن سایت تصمیم می گیرند که چه تخصصی رو در سایت دنبال کنند در نتیجه مهمترین بخش که تحلیل سایته حذف می شه بعد هم طرف فکر می کنه اینهمه امکانات رایگان چرا پول خرج کنم می آد و از هر باغچه ای یک شاخه گل می کنه و یک دسته گل درست می کنه و گاهی تا این امکانات رایگان رو بشناسه دو سه تا کلاه هم سرش می ره در نهایت متوجه می شه باید شناخته بشه و می افته دنبال سئو

و به این ترتیب شغلی جدید ایجاد می شه برای سئو نمودن یک سایت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی ممنون

من برای اینکه یه پیمانکار خوب باشم حتماً باید به اکثر cms ها مسلط باشم! خوب راستش فکر کردن به cms غیر از وردپرس برام خیلی سخته و الان هم فکر میکنم توی وردپرس 60 درصد راه را بیشتر طی نکردم.

نظرتون چیه که همزمان با اینکه با وردپرس کار میکنم به سراغ دیگر cms ها هم برم و با نحوه کارشون آشنا بشم؟

اگر بله ، به نظرتون به سراغ کدوم برم؟

یک سوال دبگه،من قصد دارم این کار را به عنوان کار آیندم هم انتخاب کنم اما اکثر که نه تمام افرادی که بااونها مشورت کردم گفتند که به عنوان شغل دوم انتخاب کن و هر کدوم هم دلایلی داشتند،ولی نمیدونم چی توی این کار هستش که منا اینقدر درگیر و مجذوب خودش کرده!

اگر بخوام این شغل را در پیش بگیرم ، نظرتون چیه که در زمینه گرافیگ هم فعالیت کنم و به نوعی یه دیزاینر تمام بشم؟

باتشکر از پاسخ شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میتونه به عنوان یک شغل اول هم باشه (در ایرن) و میتونید بصورت فری لنس با خارج ایران هم کار کنید. ولی باید بصورت تخصصی کار کنید و وقت و هزینه زیادی رو صرف اینکار کنید.

به شخصه در اویل کار با تمام سیستمهای موجود در نت کار کردم. اونهایی که پولی بودن رو هم دانلود و نصب و تست می کردم.

ولی درنهایت یکی دو سیستم رو (در هر رده) برای کار انتخاب کردم. اما اگر php کار کنید(برای تسلط بیشتر perl هم خوبه) میتونید براحتی با هر سیستمی کار کنید.

برای طراحی هم مشخصا html-css-javascript کار کنید هیچ مشکلی با هیچ سیستمی نخواهید داشت.

شما حداثل تا چند سال آینده رو باید در کاوش در سیستم های دیگه سپری کنید

موفق باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی ممنون مرتضی

الان چند تا کتاب آموزش perl گرفتم ، راستش همین الان اسمش را از شما شنیدم.

فعلا توی php در قسمت توابع دو رشتیه‌ای موندم و هنوز مطالعه نکردم.

با اتمام امتحان ها تابستون جدی تری را شروع خواهم کردش و تمام سعی و تلاشم را برای بالا بردن اطلاعات و دانشم پیش میگیرم.

برای اینکه بصورت فری لنس کار کنم ، حتما به انگلیسی مسلط باشم،اما زمانی برای رفتن به کانون زبان را ندارم/از طرفی هم کم کم داریم بزرگ میشم و توی سن بالاتر کارایی ذهنمون میاد پایین :lol:

شما خودتون چطوری زبان انگلیسی را فرا گرفتید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط احسان ویکی
      سلام
      دنبال یکی می گردم که تسلط کامل داشته باشه به ودرپرس و کد نویسی نه اینکه بیاد دوتا افزونه نصب کنه برام ، می خوام توی قالبم یه سری تغییرات بدم ، با خیلیا کار کردم می اومدن افزونه نصب می کردن یا بلد نبودن گند میزدن به سایت میرفتن ، بعد با یکی از دوستان که اسمش اینجا ایگل دیزاینه کار کردم خیلی ام راضی بودم ولی چون کار سایتم زیاده بنده خدا از کارو زندگیش افتاده بود و من چون عجله دارم دنبال یه آدم دیگه هستم ، اگه کسی در حد حرفه ای آشنایی با طراحی داره پیام بده . ممنون (ترجیحا خوش اخلاق ) :دی
      یه ادم واقعا حرفه ای می خوام که کد نویسی کنه (خلاق هم باشه) و از سئو و بهینه سازی ام یه چیزایی بدونه
    • توسط Cyberlife
      سلام
      اگه بخواهین یک سایت بر اساس وردپرس راه اندازی کنید و نیاز به یک قالب اختصاصی داشته باشید طراحی
      این قالب را به کدام طراح قالب وردپرس میدهید که اولاً به صورت حرفه ای کد نویسی کنه و قالب طراحی شده
      با استاندارهای روز نظیر CSS3 و HTML5 و همچنین استاندارد W3C سازگار باشه و همچنین با سلیقه و به روز
      باشه و تجربه کاری قبلی زیادی داشته باشه و در آخر قیمت های اون مناسب باشه و قیمت نجومی نده.
      لطفاً چند تا از بهترین طراحان وردپرس که شرایط بالا را داشته باشند معرفی کنید.
      با تشکر
    • توسط YN - Amir
      سلام علیکم
      من چند وقته طولانی در کسب اطلاعاتی در مورد مولتی یوزر و ساخت وبلاگدهی هستم که پس از چند وقت گشتن تو اینترنت و بپرس و جو تصمیم به ایجاد مولتی یوزر گرفتم ....و سرور و هاست و شبکه کردن برام حله
      فقط من می خوام ویرایشی در اینترفیس مدیریت بدم که تغییر و تحولی بکنه و منم این کار رو بلد نیستم ...
      و نیاز به کمک دارم.....
      می خوام ازش کمک بگیرم و راهنماییم کنه ...
      خوهـــــشــــــا یکــی کــــمکـــم کنه
    • توسط NESTED
      سلام
      جهت تکمیل کادر فنی شرکت به برنامه نویس و طراح سایت نیازمنیدم :
      برنامه نویس مسلط و آشنا به PHP ( آشنا با فریم ورک codeigniter )
      طراح و توسعه دهنده حداقل آشنا به سیستم وردپرس WORDPRESS و سیستم های فروشگاهی کد باز
      محدوده کار تهران گیشا
      ارسال رزومه به :
      info@nikan.ir
      hostmizban@yahoo.com
      mortezarocky@yahoo.com
      تلفن تماس : 88258053