• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
jakob

سوال درباره منو باز شو و سایدبار

22 پست در این موضوع قرار دارد

با سلام

من در حال تبدیل یه سایت html به wordpress هستم

2 تا سوال دارم

1 منوس باز شو کار نمیکنه ! پلاگین یا ویجتی هست که بشه باهاش این کارو کرد ؟

2 اینکه این قالب چیزی نزدیکه 20 تا پیج داره و قراره اضافه هم شه.توی هر پیج سایدبار داره که اطلاعاتش فرق میکنه !

چجوری تنظیم کنم که هر سایدبار مخصوص صفحه خاصی باشه ؟

مثلا سایدبار ارتباط با ما تو صفحه ارتباط با ما باشه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منوی بازشوی درختی یا افقی ؟

این آموزش کمکتون می کنه؟

http://forum.wp-parsi.com/tutorials/article/292-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%86%D9%88%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87/

اگر نه بفرمایید افزونه زیاد داره

به قالب دست نزنید بهتره افزونه برای اینکار هست تا چند دقیقه دیگه بهتون لینک می دم

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ایمان جان اگر برای منو هم افزونه معرفی کنید خیلی خوب میشه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

اگر منظورتون از منو، منو های افقیه که خب می تونید از فهرست های خود وردپرس استفاده کنید و اگر پوسته ی شما این منوها رو ساپورت نمی کنه می تونید ایجادشون کنید (دربخش آموزش وجود داره)

اما اگر میخواین کار دیگه ایی بکنید اینجا انواع منو و مگا منو ها رو می تونید ببینید:

http://www.designchemical.com/lab/

ویرایش شده در توسط isk
4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر منظورتون از منو، منو های افقیه که خب می تونید از فهرست های خود وردپرس استفاده کنید و اگر پوسته ی شما این منوها رو ساپورت نمی کنه می تونید ایجادشون کنید (دربخش آموزش وجود داره)

اما اگر میخواین کار دیگه ایی بکنید اینجا انواع منو و مگا منو ها رو می تونید ببینید:

http://www.designchemical.com/lab/

بله منوی افقی که بالای صفحه قرار میگیره . منو رو ایجاد کردم ولی زیر منو هارو باز نمیکنه

نصب کردم ولی تو قسمت ویجت نمیاد

ویرایش شده در توسط jakob
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای اینکه منو ها فرزند و والد بشن باید در همون قسمتی که برگه ها یا دسته ها یا ... رو زیر هم قرار میدید باید هر کدوم رو که میخواین در زیر دیگری باز بشه کمی با موس بگیرید و به چپ بکشید

ویرایش شده در توسط isk
2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای اینکه منو ها فرزند و والد بشن باید در همون قسمتی که برگه ها یا دسته ها یا ... رو زیر هم قرار میدید باید هر کدوم رو که میخواین در زیر دیگری باز بشه کمی با موس بگیرید و به چپ بکشید

دست شما درد نکنه . دیگه در این حد بلدم که واسه زیر منو شدن باید این کارو کنم.

ولی باز نمیشه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سایتتون آنلاینه؟

اگر هست آدرس بدید وگرنه چک کنید در استایل لایه های بالاتر از لایه کودک نباید خاصیت

overflow:hidden

وجود داشته باشه

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سایتتون آنلاینه؟ اگر هست آدرس بدید وگرنه چک کنید در استایل لایه های بالاتر از لایه کودک نباید خاصیت
 overflow:hidden 

وجود داشته باشه

ایمان جان اگر افزونه معرفی کنید بهتر میشه

و اون ویجتی که گفتید رو نصب کرذم و فعال هم کردم اما تو صفحه ویجنت ها نمیاد

یه ویجتی هست واسه این کار من اسمشو نمیدونم ، به این صورته که هر موقع داری برگه تازه میسازی از قسمت پایین صفحه میتونی ویجت مورد نظر را انتخاب کنی

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو صفحه ابزارک ها زیر هر ابزارک یک چک باکس اضافه می کنه که وقتی روش کلیک کنید لیست تمام صفحات و مطالب را براتون باز می کنه

افزونه زیاده

بین بیست و پنج هزار افزونه با نشونه ای که می دید نمی شه چیزی پیدا کرد مگر اینکه نامش را بگید

برای منو

http://wordpress.org/plugins/dropdown-menu-widget/

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ایمان جان منو من داینامیک

توی html درست کار میکرد ولی وقتی نبدیل به وردپرس کردم زیر منو هارو نشون نمیده

از این کد هم استفاده کردم

<div style="height:55px;background:#FFF;width:990px;margin:0 auto;">
<?php wp_nav_menu( array( 'theme_location' => 'header-menu' ) ); ?>
</div>

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان کد منوی شما مشکلش فقط نمایش زیر منوهاست؟

زیر منو را اصلا نشون نمی ده یا آیتم ها رو مثل آیتم والد کنار هم می آره

کدهای css و php و html بخش منوتون رو بگذارید اینجا

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این کد تو قسمت تو function.php

function register_my_menu() {
register_nav_menu('header-menu',__( 'Header Menu' ));
}
add_action( 'init', 'register_my_menu' );
function register_my_menus() {
register_nav_menus(
array(
'header-menu' => __( 'Header Menu' ),
'extra-menu' => __( 'Extra Menu' )
)
);
}

این کد تو header.php

</div>

این هم کد سی اس اس

#nav{ margin: 0; padding: 0; list-style: none; height: 31px; padding-left: 15px; padding-right:0px; }
#nav li { float: right; display: block;position: relative; z-index: 999; margin: 0 1px; }
#nav li a { display: block; padding: 0; font:15px BKoodakBold, Arial, Helvetica, sans-serif;line-height: 30px; text-decoration: none; color: #e5e5e5; zoom: 1; padding: 0px 12px; }
#nav li a:hover, #nav li a.hov { background-color: #003264;color: #fff; }
/* @group subnav */
#nav ul { position: absolute; right: 1px; display: none; margin: 0; padding: 0; list-style: none; -moz-box-shadow: 0 1px 3px rgba(0,0,0,0.2); -o-box-shadow: 0 1px 3px rgba(0,0,0,0.2); box-shadow: 0 1px 3px rgba(0,0,0,0.2); -webkit-box-shadow: 0 1px 3px rgba(0,0,0,0.2); padding-bottom: 3px; }
#nav ul li { width: 180px; float: left; text-align: left;background:
#012956; font-size:12px;color:#fff;}
/* -------------------------------- */
#nav ul li ul { position: absolute; right: 1px; display: none; margin: 0; padding: 0; list-style: none; -moz-box-shadow: 0 1px 3px rgba(0,0,0,0.2); -o-box-shadow: 0 1px 3px rgba(0,0,0,0.2); box-shadow: 0 1px 3px rgba(0,0,0,0.2); -webkit-box-shadow: 0 1px 3px rgba(0,0,0,0.2); padding-bottom: 3px; }
#nav ul li ul li { width: 180px; float: left; text-align: left;background:#012956; font-size:12px;color:#fff;}
/*-----------------------------------*/
#nav ul li:hover { border-left: 0px solid transparent;background:#012040;color:#fff;}
#nav ul a { display: block; height: 15px; line-height: 20px; padding: 8px 5px; color: #666; border-bottom: 1px solid transparent; color: #b2cdf4; font-weight: normal;float:right;font-size:14px; }
#nav ul a:hover { text-decoration: none; border-left-color: transparent; background: transparent; color: #fff; }

و این هم جی کوئری برای منو

$(document).ready(function() {
$('#nav li').hover(function() {
$('ul', this).slideDown(300);
$(this).children('a:first').addClass("hov");
}, function() {
$('ul', this).slideUp(100);
$(this).children('a:first').removeClass("hov");
});

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

<ul id="nav">
</ul>
</div>

تست کنید

لطفا خبر بدید اگر تست کردید

منتظر شمام که برم ناهار

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منو رو برد اصلا دیگه چیزی نشون نمیده

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

<ul id="nav" style="display:block">
</ul>
</div>

اگر نشد کدها را به حالت قبل برگردونید و آدرس آنلاین بگذارید عصر چکش می کنم (دو سه ساعت دیگه)

دقت کنید قبل از این کدها نباید لایه ای با آی دی nav باز شده باشه

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ایمان جان سایت به صورت لوکال هست ، چطوری میخواید چک کنید ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظرتون به خاطر هماهنگ نبودن اسم ها نیست ؟

یه جا nav zade یه جا header_menu ?

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما کدهای اون بخش رو جایی آپلود کنید تا بتونیم بررسی کنیم

اینطور راجتتر میشه مشکل رو حل کرد

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

براتون پیغام خصوصی میذارم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

توی آدرسی که دادید اصلا منویی وجود نداره

عرض شد کدها را به حالت قبل (که زیر منو ها باز نمی شد) برگردانید و آدرس آنلاین بدید

نیازی به پیام خصوصی هم نیست از همین جا مشکلتون رو دنبال کنید

لطفا رمزی که برای من فرستادید رو هم تغییر بدید من نیازی به ورود به مدیریت سایت ندارم

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط reza_5180
      سلام دوستان
      با sprites کردن تصاویر در css ، تصاویر سایت رو ترکیب میکنم. که باعث کاهش درخواست های http بشه
      حالا داخل تنظیمات یک قالب وردپرس، مثلا 6 تا عکس را باید بصورت جداگانه انتخاب کنیم. به این صورت که برای بارگذاری هر عکس، به کتابخانه عکس ها وصل میشود و عکس را از آنجا دریافت می کند. حالا مشکل اینجاست که این 6 تا عکس رو نمی تونم بصورت sprites کار کنم.
      اینم بگم که در کد های php این قسمت، از حلقه استفاده شده، و نمیشه کد css دلخواه برای همه زد. 
      به چه صورت تصاویری ترکیب شده را در این جور جا ها استفاده کنم؟
    • توسط nazanin123
      ضمن عرض سلام و وقت بخیر
      یک توضیحی درباره pdo و mysqli بدین
      من یک سایت تازه تاسیس دارم ، php رو گذاشتم روی 7.1
      البته 7.0 هم موجوده ، در ماژول ها mysqli تیک نخورده بصورت پیش فرض!
      آیا پلاگین های بروز مخزن هم از pdo برای ارتباط با دیتابیس استفاده میکنن؟
      بهتره تیک mysqli رو بزنم یا نه؟ تصویر ضمیمه شد

• توسط omidreza4887
      سلام به وردپرسی های عزیز. همونطور که میدونید یکی از مهمترین فاکتور های سئو و افزایش بازدید سرعت وبسایت هستش. ما به تازگی وبسایتی رو تاسیس کردیم که میتونید از این لینک مشاهدش کنید. متاسفانه سرعت لودش خیلی پایینه. افزونه های زیادی رو از جمله WP Rocket هم امتحان کردیم ولی باز تغییر زیادی رو شاهد نبودیم و حتی بعضی موقع ها باعث بدتر شدن لود شدن. در نوشته هامون هم از تصاویر کوچک تری نسبت به قبل استفاده می کنیم. ممنون میشم راهنماییم کنید و یا افزونه های دیگه ای معرفی کنید.
    • توسط mpi
      با سلام 
      دوستان من مشکل لود نشدن فونت های Font-awesome رو در سایت وردپرسیم دارم . این هم آدرس وب سایتم : sitefestival
      لطفا راهنمایی بفرمایید . ممنونم
    • توسط mehran4ever
      سلام دوستان
      من در خواست بومی سازی و فارسی سازی این افزونه رو داشتم
      https://wordpress.org/plugins/erp/

ممنون میشم کمک کنید
      با تشکر