رفتن به مطلب

باز شدن متن در همین صفحه

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستان ببخشید من هرچی سرچ کردم جواب سوالام رو پیدا نکردم

فکر میکنم اینقدر سوالای ساده ای هستن که تا حالا مطرح نشدن

من یک در حال نوشتن یک قالب وردپرس هستم

قبلش یک تقاضای راهنمایی از اساتید دارم

اینکه به نظر شما لازمه این قالب وردپرس باشه؟

توضیح در مورد قالب: قالب ساده ای از عکس هستش که در منوی سمت چپ دو قسمت وجود داره

Portrait

Other

این دو منو منوهای اصلی من هستن که به مرور زمان قصد دارم تکمیلشون کنم

یعنی به مرور زمان قصد دارم به این شکل در بیان

Portrait

Man

Woman

Boy

Other

Nature

Landscape

و زیرمنوهای بیشتر

و اینکه توی هر کدوم از این قسمتها (Man, woman یا nature, landscape) وقتی روشون کلیک میشه، بدون اینکه صفحه ای بازو بسته شده، به صورت آنلاین سمت راست گالری مربوط به اون قسمت باز بشه

و گالری هم به صورت خیلی ساده ای هستش. به این صورت که عکسها به صورت انگشتی (مثلا 200 در 200 پیکسل) باشن و بعد از اینکه روی اونها کلیک میشه با یک سایز مشخصی (سایز بزرگتر) نمایش داده بشن.

دوباره راهنمایی رو تکرار کنم. به نظر شما لازمه که این قالب ساده وردپرس باشه؟ یا همین که html هم طراحی بشه و به صورت دستی عکسها اضافه بشن مشکلی نداره؟

(البته نظر خودم اینکه که وردپرس باشه بهتره (برای راحت تر شدن کار در هنگام اضافه کردن منوهای بیشتر و عکسهای بیشتر مربوط به هر قسمت))

حالا مشکلاتی که در استارت کار باهاش مواجه شدم (با فرض در نظر گرفتن وردپرس بودن قالب)

اول اینکه: وقتی این منوی سمت چپ رو نوشتم با این مشکل رو به رو شدم که چطوری باید زیر منوها رو به هر منوی اصلی (Portrait, Other) اضافه کرد.

دوم اینکه: خواستم به صورت جداگانه برای قسمت (Portrait) در یک فایل html دیگه کدها رو بنویسم. اول همین منویی که الان وجود داره رو توی فایل جدید کپی کردم. بعد که خواستم در قسمت سمت راست متن مورد نظر رو اضافه کنم، متنی که اضافه میکردم در بالای div موجود اضافه میشد و یا پایین اون. در هر صورت سمت راست اضافه نمیشد.

به نظرم پست اول خیلی طولانی شد.

عذر خواهی میکنم.

امیدوارم دوستان منظورم رو از این سوالات متوجه شده باشن.

Focus.zip

ویرایش شده توسط mx10
لینک به ارسال

در مورد سوال اول، ببینید اگر نیاز به بروزرسانی و تکمیل بخشها هست و قرار هست داینامیک باشه بهتره که مدیریت محتوا داشته باشه و اگر با وردپرس راحتتر هستید بهتره وردپرس باشه

سوال اول پوسته، اگر از لیست ها یعنی li استفاده کردید میتونید زیرمنوها رو توی li مادر قرار بدید. استایلدهی راحتتر میشه.

سوال دوم،اگر از خاصیت float استفاده کردید بهتره یک divider یا جدا کننده بین المان های عمودی داشته باشید.

البته اگر بتونید فایلش رو قرار بدید بهتر میشه کمک کرد

لینک به ارسال

در مورد سوال اول، ببینید اگر نیاز به بروزرسانی و تکمیل بخشها هست و قرار هست داینامیک باشه بهتره که مدیریت محتوا داشته باشه و اگر با وردپرس راحتتر هستید بهتره وردپرس باشه

سوال اول پوسته، اگر از لیست ها یعنی li استفاده کردید میتونید زیرمنوها رو توی li مادر قرار بدید. استایلدهی راحتتر میشه.

سوال دوم،اگر از خاصیت float استفاده کردید بهتره یک divider یا جدا کننده بین المان های عمودی داشته باشید.

ممنون مرتضی جان که با صبوری مطلبم رو خوندید و جواب دادید

خب پس چون قراره در منوی Portrait و Other زیر منو (بعدا توسط وردپرس) اضافه بشه و هر کدوم از اون زیر منوها قراره برای خودشون عکسهایی داشته باشن و همچنین برای راحتی کار تصمیم گرفتم که وردپرس باشه قالبم

در مورد جوابی که برای سوال اول دادید: والا از تگ a استفاده کردم برای لینکهام

برای این از ul و li استفاده نکردم چون لیستهام الان کامل نیستن و قراره به مرور زمان کامل بشن و دلیل دیگم این بود که نمیتونستم لیستها رو لینک دار کنم. پس تصمیم گرفتم همین اول از a استفاده کنم. (اگه اشتباه کردم لطف کنید بفرمایید.)

در مورد جواب سوال دوم: والا از float استفاده نکرده بودم

اما الان که برای div منوها استفاده کردم. این اجازه رو بهم داد که بتونم سمت راست چیزی بنویسم.

یک سوال جانبی: میتونم سوالات جانبی مربتبط به همین قالبم رو همینجا بپرسم یا باید تاپیک جدید برای سوالات احتمالی جدید باز کنم؟

پ.ن: قالب رو که ضمیمه کردم مرتضی جان، منظورتون چیزی دیگه بود از این جملتون؟؟؟؟

لینک به ارسال

در مورد اون سوالی که گفته بودم لینک ها در همین صفحه باز شوند

من الان منو Contact رو نوشتم

دو تا سوال برام پیش اومده

چه کدی باید برای منو Home استفاده کنم که وقتی صفحه لود میشه، روی همین منو (یعنی Home) لود بشه

اصطلاحا در زمان لود سایت منوی Home در حالت Selected باشه.

سوال دوم اینکه (و سوال اصلیم) اینه که:

الان منوی Contact رو نوشتم (اگه فایل index رو باز کنید میبینید که نوشته های مربوط به contact میاد)

چه کدی استفاده کنم وقتی روی منوی contact (در سمت چپ) کلیک میکنم این نوشته ها بیاد (بدون اینکه صفحه ای بازو بسته بشه)

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

(فایل ضمیمه شد)

Focus.zip

ویرایش شده توسط miladgradient
لینک به ارسال

اگر درست منظورتون رو گرفته باشم از آژاکس باید استفاده کنید

اگر روی لوکال دارید کار می کنید آژاکس ممکنه براتون فعال نباشه بهتره آنلاین تستش کنید

برای وردپرس آژاکسی نمودن افزونه داره

http://wordpress.org/plugins/ajaxize/

و الا می تونه شبیه این باشه

http://fakharblog.com/pages/ajax/

اگر منظورتون همچین چیزیه بفرمایید تا کدش را و نحوه درست کردنش را قرار بدم

البته اگر قرار باشه فقط عکس قرار بگیره می شه با زمینه دلخواه هم نمایشش داد

لینک به ارسال
اگر درست منظورتون رو گرفته باشم از آژاکس باید استفاده کنید اگر روی لوکال دارید کار می کنید آژاکس ممکنه براتون فعال نباشه بهتره آنلاین تستش کنید برای وردپرس آژاکسی نمودن افزونه داره http://wordpress.org/plugins/ajaxize/ و الا می تونه شبیه این باشه http://fakharblog.com/pages/ajax/ اگر منظورتون همچین چیزیه بفرمایید تا کدش را و نحوه درست کردنش را قرار بدم البته اگر قرار باشه فقط عکس قرار بگیره می شه با زمینه دلخواه هم نمایشش داد

ممنون ازتون

خب برای آنلاین تست کردن میتونم از xampp استفاده کنم دیگه

درسته؟

یا نهایتا میتونم توی هاستم آپلود کنمو تستش کنم

در مورد این لینکی که گذاشتید

فکر میکنم منظورم همین باشه (آخه یه کم برای من بد باز شده)

(اما خب فکر میکنم همینطوری باشه (آخه با کلیک کردن روی هر باکس بدون اینکه پیجی لود بشه، متن مربوط به اون با زمیشه))

دوباره توضیح میدم چی میخوام

دوستان اگه فایل ضمیمه رو دانلود کنن

و فایل index رو باز کنن

میبینن که توی صفحه اصلی ای که باز میشه، اطلاعات مربوط به تماس با ما قرار داده شده

در حالی که وقتی index میخواد به عنوان صفحه اصلی سایت لود بشه ، باید اطلاعاتی که توی home هستش لود بشه

و بعد اگه کسی خواست روی Contact کلیک کنه و اطلاعات مربوط بهش رو مشاهده کنه (بدون اینکه صفحه بسته بشه و دوباره لود بشه)

در مورد اون قسمت که فرمودید قراره فقط عکس باشه

خب توی قسمت Contact و یا About قراره متن قرار بگیره (ممکن هست عکس هم کنارش استفاده بشه)

اما توی قسمتهای دیگه (مثل Portrait که خودش باز زیر مجموعه ای مثل Men داره) قراره فقط عکس باشه

اما خب ممکن هست بعدا به نحوی متن هم نمایش داده بشه (حالا یا به صورت اینکه وقتی روی خود عکس کلیک میشه و عکس در سایز بزرگ نمایش داده میشه کنارش اطلاعات مربوط به عکس به نمایش در بیاد و یا اینکه وقتی موس روی عکس میره اطلاعاتش به نحوی مشاهده بشه

فعلا مشکلات اصلی چیزهای دیگه هست که قصد دارم اول اونها رو برطرف کنم

بازم مرسی از جوابتون

ویرایش جهت گذاشتن عکس

برای درک بهتر سه تا عکس آماده کردم

عکس اول حالت عادی عکسهارو نشون میده (نحوه قرار گرفتن اونها رو در کنار هم منظورمه)

post-267-0-68139200-1371269767_thumb.jpg

عکس دوم موس رفته روی عکس سمت راست و به اصطلاح hover شده (البته اطلاعاتی روش نوشته نشده، اما دوست دارم اطلاعاتی نمایش داده بشه)

post-267-0-87288200-1371269775_thumb.jpg

عکس سوم هم وقت هستش که روی عکس کلیک شده و عکس با سایز اصلی نمایش داده شده (البته قابلی next هم بالای عکس وجود داده)

(اون اطلاعاتی هم که وقتی موس رو عکس میره نمایش داده میشه هم اگه وقتی روی عکس کلیک میشه و با سایز اصلی نشون داده میشه هم یه جا نشون داده بشه فکر میکنم جالب باشه

مثلا سمت راستش که فضای خالی وجود داره

post-267-0-51271900-1371269779_thumb.jpg

بازم ببخشید طولانی شد

لینک به ارسال

فایل ایندکستون که کد خاصی رو حمل نمی کنه

می خواهید سایت ایستاتیک باشد یا داینامیک

(قابل به روز رسانی باشد یا خیر؟)

صفحه ای که لینک دادم هیچ استایل خاصی ندارد فقط توابع را بصورت آژاکسی از یک فایل text لود می کند این روش برای صفحات ایستاتیک کار آیی دارد ولی در صفحات داینامیک اول باید موتور سایت مشخص شود

در وردپرس کاری که می خواهید بکنید را می توانید با افزونه لایت باکس انجام دهید

لینک به ارسال

می خواهید سایت ایستاتیک باشد یا داینامیک

(قابل به روز رسانی باشد یا خیر؟)

صفحه ای که لینک دادم هیچ استایل خاصی ندارد فقط توابع را بصورت آژاکسی از یک فایل text لود می کند این روش برای صفحات ایستاتیک کار آیی دارد ولی در صفحات داینامیک اول باید موتور سایت مشخص شود

در وردپرس کاری که می خواهید بکنید را می توانید با افزونه لایت باکس انجام دهید

منظورتون رو از

متوجه نشدم

ولی در جواب باید بگم

بله

قراره سایت به روز رسانی بشه

یعنی به مرور توی قسمت Portrait زیر منو اضافه بشه

و توی این زیر منوها عکس اضافه بشه

خب الان باید برای اینکه بدون اینکه صفحه بسته بشه روی Contact کلیک کنم اطلاعات مربوط به اون نمایش داده بشه؟

لینک به ارسال

در صفحه فعلی شما کلید contact لینک شده به صفحه contact.htm و اینکه این صفحه کجا باز بشه یا چه بخشی ازش خوانده بشه مشخص نیست

اگر قراره به روز رسانی داشته باشید که کل قضایا تغییر می کنه

یک سیستم مدیریت محتوی مثل وردپرس می ریزید

قالب دلخواه را انتخاب می کنید و از بین ده ها افزونه که اینکار را می کنند یکی را انتخاب می کنید

بعد از نصب وردپرس و مشخص شدن قالبتون برای افزونه تایپیک بزنید

لینک به ارسال

در صفحه فعلی شما کلید contact لینک شده به صفحه contact.htm و اینکه این صفحه کجا باز بشه یا چه بخشی ازش خوانده بشه مشخص نیست

اگر قراره به روز رسانی داشته باشید که کل قضایا تغییر می کنه

یک سیستم مدیریت محتوی مثل وردپرس می ریزید

قالب دلخواه را انتخاب می کنید و از بین ده ها افزونه که اینکار را می کنند یکی را انتخاب می کنید

بعد از نصب وردپرس و مشخص شدن قالبتون برای افزونه تایپیک بزنید

خب شما اینکه کلید contact به کجا لینک شده رو بیخیال شید

به این توجه کنید که این قسمت:

post-267-0-30572200-1371298936_thumb.jpg

باید بعد از کلیک شدن روی کلیک contact بدون اینکه صفحه بسته بشه نمایش داده بشه

الان من در خواست یک کد رو دارم که

وقتی این قالبم رو باز میکنم

به صورت پیشفرض Home لود بشه (که فعلا چیزی نداره)

و بعد اگه روی کلید contact کلیک شد، اطلاعات مربوط به اون (عکس بالا) نمایش داده بشه (بدون اینکه صفحه بسته بشه)

به عنوان مثال به این سایت توجه کنید

imanshahbaz.com

اگه توجه کنید روی دکمه ها که کلیک میشه

بدون اینکه صفحه ای بسته شه یا باز بشه، اطلاعات مربوط به اون دکمه نمایش داده میشه

حالا کاری به اینش فعلا نداریم که با چه افکتی و به چه شکلی میاد (منظورم جعبه مشکی رنگ هست)

من فقط قصد دارم این اطلاعاتی که الان برای دکمه contact نوشتم با کلیک کردن روی اون نمایش داده بشه

(مدیریت محتوی نداره، اما بنده میخوام سایتم وردپرس باشه، ولی خب برای قسمت contact نیازی به بروز رسانی ندارم)

مگه غیر از اینه که برای اینکه اطلاعات contact بدون اینکه صفحه بسته بشه نمایش داده بشه باید توی همین فایل index نوشته بشه؟؟؟

Focus.zip

اینو یادم رفت بگم که:

نخیر

این صفحه (contact) قرار نیست بروزرسانی داشته باشه

بروزرسانی رو فقط برای قسمت های Portrait و Other در نظر گرفتم

که تشکیل میشه از زیر منو برای اونها

و همچنین یک گالری برای هر کدوم از اون زیر منوهاfi

لینک به ارسال

ببینید اگر قراره محتویات داخل یک صفحه باشند روشش اینه

Focus.zip

فوق العاده تشکر جناب فخار

منظور من از اول همین بود

ممنون که حوصله به خرج دادید و برای هر قسمت title رو هم در نظر گرفتید

(فقط نمیدونم چرا فرم تماس با مایی که نوشتم رفته سمت راست یک مقدار)

خب حالا همینجا میتونیم بریم سراغ سوالات بعدی یا تاپیک جدید باز کنم؟

لینک به ارسال

سوالی که الان دارم بی ربط نمیتونه باشه به این موضوع

اما اگه مشکل داره بفرمایید که تاپیک جدید باز کنم

میخواستم منوها به این شکل باشن

برای راحتی کار اسکرین شات از پی اس دی گرفتم

فکر میکنم کاملا متوجه بشید که چی مد نظرم هست

post-267-0-31489900-1371304801_thumb.jpg

post-267-0-77397900-1371304806_thumb.jpg

عکس اول زمانی که منوها بسته هستند

عکس دوم زمانی که منوها با کلیک شدن بر روی اونها باز میشن

نکته ای که وجود داره اینه که

من میخوام این منوها رو بشه از طریق وردپرس و قسمت مدیریت محتوی تنظیمشون کرد (یعنی کمو زیادشون کرد)

و این که هر کدوم از اون زیر منوها رو بشه براشون عکس ارسال کرد

همونطور که توی این پست نشون دادم

لینک به ارسال

ممنون از پاسختون

اما خب من که هنوز قالبم وردپرس نشده و روی وردپرسی نصب نکردمش که بتونم از افزونه استفاده کنم

چیکار باید بکنم؟

لینک به ارسال

پارسا جان اگه یکی مثل من زبانش ضعیف باشه باید چیکار کنه؟

در هر صورت ممنون از پاسختون

یک سوال، با این روش دومی که فرمودید میشه به وسیله وردپرس هم زیر منوهارو مدیریت کرد؟ (یعنی کموزیادشون کرد، داخلشون عکس گذاشت و و و )

لینک به ارسال

پارسا جان اگه یکی مثل من زبانش ضعیف باشه باید چیکار کنه؟

در هر صورت ممنون از پاسختون

یک سوال، با این روش دومی که فرمودید میشه به وسیله وردپرس هم زیر منوهارو مدیریت کرد؟ (یعنی کموزیادشون کرد، داخلشون عکس گذاشت و و و )

شما از مثالش استفاده کنید

روش دومی خیر. اون js treeview هست و باید با وردپرس هماهنگش کنید

افزونه همون لینک اولی هست

http://wordpress.org/plugins/search.php?q=treeview

لینک به ارسال

شما از مثالش استفاده کنید

روش دومی خیر. اون js treeview هست و باید با وردپرس هماهنگش کنید

افزونه همون لینک اولی هست

http://wordpress.org....php?q=treeview

خب برای اینکه بتونم بعدا از طریق وردپرس زیرمنوها رو اضافه کنم و داخلشون متنو عکس بذارم باید از همین اول قالب قالب وردپرس باشه؟

لینک به ارسال

خب برای اینکه بتونم بعدا از طریق وردپرس زیرمنوها رو اضافه کنم و داخلشون متنو عکس بذارم باید از همین اول قالب قالب وردپرس باشه؟

برای افزونه ها بله

اما منوهای درختی را میتوانید با توجه به نیاز تغییر دهید

http://www.jstree.com/

لینک به ارسال
فقط نمیدونم چرا فرم تماس با مایی که نوشتم رفته سمت راست یک مقدار

دلیلش اینه که فرم شما خارج از لایه contact بود و من وارد لایه اش کردم که بشه با کلیدها کنترلش کرد

لینک به ارسال

جناب پارسا که خیلی سطح بالا توضیح میدن

من هیچی نفهمیدم :(

الان من باید چیکار بکنم؟

این دو تا عکس یه جورایی هسته اصلی سایت من خواهد بود

post-267-0-20451800-1371311258_thumb.jpg

post-267-0-56059000-1371311263_thumb.jpg

با توجه به اینا

و پیشرفتی که قالبم تا الان داشته

چیکار باید بکنم؟

باید قالب رو تبدیل به وردپرس کنم؟

لینک به ارسال

من چندان پیچیدگی در پوسته نمیبینم

برای تصاویر که میتوانید از گالری وردپرس استفاده کنید یا Nexgen Gallery

برای موضوعات هم که افزونه معرفی شد

روند کار درست هست

بهتره قالب را نهایی کنید سپس تبدیل

لینک به ارسال

خب زمانی که قالب من هنوز در قالب html و css هست

چطوری میتونم از افزونه های وردپرس استفاده کنم؟

لینک به ارسال

خب نمیتوانید

میتوانید تبدیل کنید و تغییرات را برروی پوسته دهید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...