رفتن به مطلب

یه سوال در مورد کدکردن فوتر ؟!

پست های پیشنهاد شده

یه سوال هست در مورد انکد کردن فوترهای قالبها . که خیلی ذهنمو مشغول کرده .. و اون هم اینه که ! آقا جون وقتی میشه به راحتی اون کدهای عجق وجق رو حذف کرد و کلا فوتر رو از بین برد ... دیگه این کارها (کد کردن و دنگ و فنگ و دردسر ) برای چیه ؟ نکنه من اشتباه میکنم ؟

لینک به ارسال

بله اگر با حذف یا جایگزینی مشکل حل شود

روشی هست برای مردم ایران فقط

چون به مولف اثر احترام نمیگذارند و همچنین کپی‌رایت

لینک به ارسال

حالا یه سوال دیگه .. فرض که ما کدهامون رو دیکد کردیم! حالا این کدهای عجق وجق چطوری تشخیص داده میشوند ..

به عنوان مثال فرضا من کدهای زیر رو دیکد کردم

<?php blog_info(); ?> ......

و به این شکل تبدیل شده

dfg5gdigjogjadsg 4a5 gegdz54564

.... حالا قالب ما چطور این کد رو تفسیر میبکنه ؟

لینک به ارسال

یه سوال هست در مورد انکد کردن فوترهای قالبها . که خیلی ذهنمو مشغول کرده .. و اون هم اینه که ! آقا جون وقتی میشه به راحتی اون کدهای عجق وجق رو حذف کرد و کلا فوتر رو از بین برد ... دیگه این کارها (کد کردن و دنگ و فنگ و دردسر ) برای چیه ؟ نکنه من اشتباه میکنم ؟

به راحتی می شه یک شرط هم برای اون کدها گذاشت که اگر در فوتر نبودند کلا سایت لود نشود یا فایل استایل لود نشود

حالا یه سوال دیگه .. فرض که ما کدهامون رو دیکد کردیم! حالا این کدهای عجق وجق چطوری تشخیص داده میشوند ..

به عنوان مثال فرضا من کدهای زیر رو دیکد کردم

<?php blog_info(); ?> ......

و به این شکل تبدیل شده

dfg5gdigjogjadsg 4a5 gegdz54564

.... حالا قالب ما چطور این کد رو تفسیر میبکنه ؟

دی کد کردن نرم افزار مشخص داره که معمولا روی سرور ها سواره در ضمن می شه در کدها دستوری داد که از جایی خاص بعد از چک کردن کپی رایت دی کد بشند

لینک به ارسال

شما دارید انکد میکنید نه دیکد

بله .. اشتباه تایپی بود ! عذر میخوام .. حالا ممکنه جواب رو بدید ؟

به راحتی می شه یک شرط هم برای اون کدها گذاشت که اگر در فوتر نبودند کلا سایت لود نشود یا فایل استایل لود نشود

بسیار شرمنده میکنید اگر راهنمایی و کمک بفرمایید در این مورد/

لینک به ارسال

الان ساعت یکه عمری بود فردا ولی صورت کلیش:

بخش کد شده فوتر را در یک لایه با نام آی مثلا footerCode قرار می دهید و با جاوا اسکریپت

<script type="text/javascript">
function loadstyle()
{
var code = document.getElementById("footerCode").innerText
var mycode = "Code"
if(code==mycode)
{
document.getElementById('style').href="<?php bloginfo('template_url'); ?>/style.css";
}
else
{
document.getElementById('style').href="<?php bloginfo('template_url'); ?>/style0.css";
}
}
</script>

که مخفی کردن کد جاوا در فایلهایی مثل jquery.js و از این قبیل که به راحتی بهش نشه دسترسی داشت هم هنر طراحه

لینک به ارسال

بسیار بسیار سپاس ...

الان اجازه بده تا من درس پس بدم ، ببینم درست فهمیدم تا اینجا یا نه ؟

1- اولین کاری که انجام میدیم .. کد مربوط رو با یک انکدر ، رمز گذاری میکنیم و سپس دیکدر همون کد رو در هاست قرار میدهیم ؟ درست ؟ (کدوم هاست ؟ اگر برای مشتری بود ، باید توی هاست اون قرار بدیم ؟)

2-

بخش کد شده فوتر را در یک لایه با نام آی مثلا footerCode قرار می دهید و با جاوا اسکریپت

در این جا لایه به چه معناست ؟ کلا این قسمت آخر توضیح رو متوجه نشدم درست ! عذر میخوام.

لینک به ارسال

1. دیکدر در هاست موجوده کافیه با یک نکد ساز معتبر کد را بسازید

2. لایه می تونه

<div id="footerCode">
CODE
</div>

اینجوری باشه

توضیح در اوایلی که html ایجاد شد تگ ها محدود بود و یکی از مهمترینشون layer که الان منسوخ شده و جاش رو به چندین تگ مثا p span div h1 h2 .... داده محتویات هر کدوم از این تگ ها را می توان لایه خواند

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

دوست خوبم از آموزشهای خوبتون ممنونم / اونجا که گفتید میشه کاری کرد که اگر در کدهای فوتر دستکاری شد قالب به هم بریزه ،! و یک کد در این رابطه دادید ... الان محتویات فوتر من به شرح زیر است ! میشه انجام بدید ؟

واقعا بلد نیستم !

<div class="foot">
<div class="tarah">
<span> طراحی :
<a href="http://domain.ir"> اندیشه من </a></span>
</div>
<div class="copy">تمامی حقوق و مطالب این سایت محفوظ و مربوط به <?php bloginfo('name'); ?> می باشد.</div>
</div>

لینک به ارسال

از کد ایمان عزیز استفاده کنید و به کد بالاآی دی اختصاص بدید و بجای footerCode از اون ای دی استفاده کنید

لینک به ارسال

استاد وجدانا من گیراییم ضعیفه .. من به این شکل عمل کردم ولی هیچ اتفاقی نیافتاد ...

این کد رو گذاشتم داخل فایل هدر و قبل از </header> ..

function loadstyle()
{
var code = document.getElementById("footer").innerText
var mycode = "Code"
if(code==mycode)
{
document.getElementById('style').href="<?php bloginfo('template_url'); ?>/style.css";
}
else
{
document.getElementById('style').href="<?php bloginfo('template_url'); ?>/style0.css";
}
}
</script>

و الان این هم محتویات فایل فوترم هست ...

<div class="footer">
<div class="tarah">
<span> طراحی :
<a href="http://domain.ir"> اندیشه من </a></span>
</div>
<div class="copy">تمامی حقوق و مطالب این سایت محفوظ و مربوط به <?php bloginfo('name'); ?> می باشد.</div>
</div>

... ولی هیچ اتفاقی نمیفته ...

لینک به ارسال

$(document).ready(function(){
var text1 = jQuery('.footer').html();
var text2 = '<div class="tarah"><span> طراحی :<a href="http://domain.ir"> اندیشه من </a></span></div><div class="copy">تمامی حقوق و مطالب این سایت محفوظ و مربوط به <?php bloginfo("name"); ?> می باشد.</div>';

if(text1==text2){
document.getElementById('style').href="<?php //bloginfo('template_url'); ?>/style.css";
}
else{
document.getElementById('style').href="<?php //bloginfo('template_url'); ?>/style0.css";
}
});
</script>

<div class="footer"><div class="tarah"><span> طراحی :<a href="http://domain.ir"> اندیشه من </a></span></div><div class="copy">تمامی حقوق و مطالب این سایت محفوظ و مربوط به <?php bloginfo("name"); ?> می باشد.</div></div>

لینک به ارسال

با عرض معذرت ... به عنوان آخرین درخواست .. ایشالله که مشکل حل بشه !

اول یک سوال ... این طور که من از این کد متوجه شدم این هست که ، هنگامی که تغییری در نوشته های فوتر ایجاد شد... لایه فوتر استایلش رو دیگه از style.css نمیگیره و به یک آدرس نامشخص که در این جا

style0.css هست ، ارجاع داده میشه ! درست ؟

خوب پس چرا عمل نمیکنه ؟ من دقیقا از همین کدهای بالا استفاده کردم ولی هیچ اتفاقی نمیفته !

شاید کدهای جاوا اسکریپت رو در جای نامناسبی میگذارم ؟ من اون ها رو در فایل header.php و پس از فراخونی کتابخونه جی کوئری قرار میدهم !

ببخشید که اذی میکنم .. واقعا شرمنده !

اگر امکان داره یک نمونه آماده بدهید تا مشاهده کنم ! متشکرم

ویرایش شده توسط 686868
لینک به ارسال

شاید جی کوئری در قالبتون فعال نیست

این کد را قبل از کد های قبلی بگذارید (قبل از همه خوانده شود)

<script src="http://code.jquery.com/jquery-latest.js"></script>

لینک به ارسال

والا باز هم نشد ... شما مطمئنید کد ایراد نداره .. نگاهش کردید دوست من ؟ در کدهای بالایی که دادید ! اونجا که به فایل استایل ادرس دادید ، چرا به حالت توضیح درومده ؟ خراب نیست؟

خواهشا این دو فایل مربوط به هدر و فوتر رو چک کنید و اگر زحمت نیست انجام بدید ! فقط خواهشا خودتون تستش هم بکنید //

footer.php

header.php

پیشاپیش ممنون

لینک به ارسال

ببینید اگر نمیخواین فوتر رو کسی دست بزنه بهترین راه همون کد کردن هست.

اینقدر هم به مشکل نمیخورید.

لینک به ارسال

یک نکته

مطمئنید کسی کدهای قالب طراحی شده شما را می خواهد بدزدد

بعیده اینکار را بکنند اینقدر حساس شدن روی چند خط کدی که می نویسید در دنیایی که وردپرس با تمام عظمتش رایگانه با سخاوتمندی شما سازگار نیست

پیشنهاد می کنم اجازه بدید همونطور که شما از هزاران امکانات رایگان بهره می برید این حق برای دیگران هم محفوظ بمونه و شک نکنید که این روش ها تغییری را در دستمزد شما ایجاد نخواهند کرد و فقط باعث محرومیت دیگران از یک نکته که ممکن است شما بدانتید و دیگری نداند می شود

لینک به ارسال

یک نکته

مطمئنید کسی کدهای قالب طراحی شده شما را می خواهد بدزدد

بعیده اینکار را بکنند اینقدر حساس شدن روی چند خط کدی که می نویسید در دنیایی که وردپرس با تمام عظمتش رایگانه با سخاوتمندی شما سازگار نیست

پیشنهاد می کنم اجازه بدید همونطور که شما از هزاران امکانات رایگان بهره می برید این حق برای دیگران هم محفوظ بمونه و شک نکنید که این روش ها تغییری را در دستمزد شما ایجاد نخواهند کرد و فقط باعث محرومیت دیگران از یک نکته که ممکن است شما بدانتید و دیگری نداند می شود

خیلی خیلی ممنون از یاد آوریتون .. واقعیتش به این نکته فکر نکرده بودم ... تشکر از این که گوشزد کردید.

بعیده اینکار را بکنند اینقدر حساس شدن روی چند خط کدی که می نویسید

والا من هم فکر نمیکنم کسی که این کار را بکنه ! شما بذار به حساب بی تجربه بودن و کجکاو بودن من ...

ولی خوب با همه اینها اگه یاد هم بگیریم بد نیست .. چون این کدها مربوط به جاوا و php بودند .

از این که اذیت شدید معذرت.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...