رفتن به مطلب

به دنبال یک کد نویس و حل مشکلات فعلی استایل در حالت ... !

R.Haghighi

پست های پیشنهاد شده

با سلام!

به دنبال شخصی هستیم که مشکلات فعلی که قالب جدید سایت بنده رو داره پیدا و حل کنه !

مشکل اصلی در حالت موبایل هست ! یعنی اگر با تبلت و موبایل و ... قالب سایت بهم ریخته و ... هست !

خود طراح قالب پلاگینی با نام WPtouch نصب کرده رو اون حالت داره تلاش میکنه درست کنه !

که تا به امروز خیلی پیشرفتی ندیدم ازش !

الکسای سایت من هرروز داره سقوط میکنه حالا آیا این به کد نویسی و ... سایت مربوط میشه هم میخوام استاتید به بنده بفرمایند !

لینک به ارسال

الکسا و کلا ورودی گوگل خیلی به این چیز ها مرتبط نیست ظرف 15 20 روز اخیر گوگل تغییراتی در پاندا اعمال کرده و یک کم حلقه محاصره اش را سفت تر کرده (احتمالا) توی همین سایت جستجو کنید در همین ده روز تعداد زیادی از کاربران مشکلات مشابه داشتند

تغییرات محتوایی در الکسا تاثیر می گذاره

مشکلتون رو با موبایل پرس mobilepress هم می تونید حل کنید

نیازی به کلنجار رفتن هم نیست افزونه را نصب کنید همین

نسخه فارسی هم داره که در wp-persian.com می تونید پیدا کنید

• امتیاز 4
لینک به ارسال

الکسا و کلا ورودی گوگل خیلی به این چیز ها مرتبط نیست ظرف 15 20 روز اخیر گوگل تغییراتی در پاندا اعمال کرده و یک کم حلقه محاصره اش را سفت تر کرده (احتمالا) توی همین سایت جستجو کنید در همین ده روز تعداد زیادی از کاربران مشکلات مشابه داشتند

تغییرات محتوایی در الکسا تاثیر می گذاره

مشکلتون رو با موبایل پرس mobilepress هم می تونید حل کنید

نیازی به کلنجار رفتن هم نیست افزونه را نصب کنید همین

نسخه فارسی هم داره که در wp-persian.com می تونید پیدا کنید

چه سخت گیری ؟!! منظورتون الگوریتم تو کپی برداری مطالب هست ؟!

اگر بله که به جرات 99.9% مطالب سایت به صورت اختصاصی تهیه و منتشر میشه ! و چیزی از جایی کپی برداری نمیشه !!

در مورد پلاگین ! من اصلا نمیخوام پلاگین نصب بشه ! ببنید سایت های دیگه و یا کسی که با تبلت میاد باید به همین حالتی که تو پی سی قالب دیده میشه براش دیده بشه یعنی با تمامی امکانات ولی تو پلاگین یه سری موارد حرف میشه و ....

قالب های استاندار جوری باس بشه که به هر شکل درست تو هر دستگاه و سیستم عاملی نشون بده !

لینک به ارسال

قالب پروفشنال برای انواع رزولیشن ها ساخته می شه یعنی 4 یا 5 قالب مجرا که می تونه محتوا و شکلی عین هم در ابعاد مختلف داشته باشه و می تونه کاملا متفاوت باشه

در مورد گوگل معمولا گوگل اجازه لو رفتن الگوریتمش رو نمی ده و نمی گذاره دیگران از زیر خط های کاریش مطلع بشند اما در یک سایت آلمانی خواندم چشم پاندا را قوی تر کرده یعنی ربات جستجو گر به تگ ها و نامگذاریشون کاری نداره و به جایگاه اصلیشون در موقعیت نگاه می کنه مثلا قبلا شما می تونستی نام سایت را در یک تگ h1 بگذاری و در استایل به این تگ استایلی بدی که عین نوشته های پاراگراف دیده بشه و ربات ها بخاطر وجود تگ h1 اونرو به عنوان نام سایت می شناختند اما الان مثل خوانندگان معمولی به سایت نگاه می شه و نام سایت باید از لحاظ اندازه و برجستگی متفاوت باشه تا ربات بپذیردش البته این یک مثال خیلی ساده و اولیه است این اتفاق در همه موارد سایت انجام می شه

• امتیاز 5
لینک به ارسال

قالب پروفشنال برای انواع رزولیشن ها ساخته می شه یعنی 4 یا 5 قالب مجرا که می تونه محتوا و شکلی عین هم در ابعاد مختلف داشته باشه و می تونه کاملا متفاوت باشه

در مورد گوگل معمولا گوگل اجازه لو رفتن الگوریتمش رو نمی ده و نمی گذاره دیگران از زیر خط های کاریش مطلع بشند اما در یک سایت آلمانی خواندم چشم پاندا را قوی تر کرده یعنی ربات جستجو گر به تگ ها و نامگذاریشون کاری نداره و به جایگاه اصلیشون در موقعیت نگاه می کنه مثلا قبلا شما می تونستی نام سایت را در یک تگ h1 بگذاری و در استایل به این تگ استایلی بدی که عین نوشته های پاراگراف دیده بشه و ربات ها بخاطر وجود تگ h1 اونرو به عنوان نام سایت می شناختند اما الان مثل خوانندگان معمولی به سایت نگاه می شه و نام سایت باید از لحاظ اندازه و برجستگی متفاوت باشه تا ربات بپذیردش البته این یک مثال خیلی ساده و اولیه است این اتفاق در همه موارد سایت انجام می شه

در مورد سئو و ... مثل اینکه تغییراتی زیادی داده شد هاز تو گوگل گه فکر کنم باید اطلاعات خود رو آپگرید کنم !

اما در مورد قالب و استایل که موضوع اصلی این تاپیک هست !ببنید من نمیخوام حالت responsive اتفاق بیوفته ! یعنی این responsive کردن واسه قالب جوری هست که تو هر رزولیشنی بدون اسکرول توی عرض قالب به وجود بیاد و به طور درست نیشون بده ! این حالت باید مثلا چیزی که شما گفتید اتقاق بیفته !

اما منظور من شکل کلی قالب سایت هست تو گوشی های و یا دیوایس های با اندازه ی بیش از 3 اینچ ! و یا ... که باید قالب نمایش داده بشه ولی خوب بسته به اندازه صفحه اسکرول کمتر و بیشتری بخوره که با زوم کردن و rotate کردن تو گوشی نمایش بهتری میشه از قالب داشت !

این میشه حالت اصلی یک قالب که به طور استاندارد کد نویسی شده باشه ! آیا این حرف درست هست یا خیر ؟!

لینک به ارسال

در حال حاضر شرکت های گوگل و وردپرس و حتی شرکتهای تجاری بزرگ مثل کاترپیلار قالبهای جداگانه دارند و این فقط بخاطر رزولیشن نیست بسیاری از ابزارها هم متفاوته البته اندروید گوگل خیلی از مسائل را حل کرده ولی هنوز خود گوگل ترجیح می ده قالب موبایلش جدا باشه

البته قانون وضعی نداره و وقتی شما سفارش دهنده کاری باشی طراح موظفه خواسته شما را اجرا کنه

• امتیاز 2
لینک به ارسال

آقای فخار اینکه میگی در چندروز اخیر خیلی کاربران بازدیدشون تغییرات محسوسی داشته لطفا ببین همین زمانی که بازدید سایت من افت داشته مصادف با همون روزهاست یا نه؟ نمودار بازدیدها رو پیوست کردم.

با تشکر

post-1942-0-30858800-1371901753_thumb.pn

لینک به ارسال

در حال حاضر شرکت های گوگل و وردپرس و حتی شرکتهای تجاری بزرگ مثل کاترپیلار قالبهای جداگانه دارند و این فقط بخاطر رزولیشن نیست بسیاری از ابزارها هم متفاوته البته اندروید گوگل خیلی از مسائل را حل کرده ولی هنوز خود گوگل ترجیح می ده قالب موبایلش جدا باشه

البته قانون وضعی نداره و وقتی شما سفارش دهنده کاری باشی طراح موظفه خواسته شما را اجرا کنه

ببنید من فرض به این میگیرم ایشون در ابتدای طراحی و کد نویسی هستند و هرچه من میگم ایشون میخوان مثلا میخوام با یک پلاگین سرو ته قضیه رو حل کنن !

مشکل بنده اینه که نمیخوام سایت خودم رو فدای عدم کدنویسی و سئو خوبی که میتونست با یه کد نویس دیگه داشته باشه هدر و از دست بدم !

برای همین در این تاپیک درخواست کردم حداقل یک کد نویس خوب به بنده اعلام آمادگی کنه من آدرس سایت رو بدم و کدهای قالب رو بررسی کنه و اگر مشکلات زیادی میبینه و هم میتونه تو حالت موبایل جوری که اشاره کردم بتونه انجام بده با پرداخت هزینه من و سایت من رو از این حالت بسیار بد خارج کنه !

طراحی و نحوه ی چیدمان و همه ی امکانات با سلیقه ی شخصی بنده و با نشان دادن نمون به کد نویس بوده و اینشون فقط نقش کنار هم گذاشتن اون ها به قالب دلخواهی که میخوام رو آماده کنه ... حال این کد نویسی های دچار مشکل شده که احساس میکنم از دانش این فرد کمی پایین تر ممکنه باشه واسه همین از اساتید این خواهش رو دارم !

لینک به ارسال

ببنید من فرض به این میگیرم ایشون در ابتدای طراحی و کد نویسی هستند و هرچه من میگم ایشون میخوان مثلا میخوام با یک پلاگین سرو ته قضیه رو حل کنن !

مشکل بنده اینه که نمیخوام سایت خودم رو فدای عدم کدنویسی و سئو خوبی که میتونست با یه کد نویس دیگه داشته باشه هدر و از دست بدم !

برای همین در این تاپیک درخواست کردم حداقل یک کد نویس خوب به بنده اعلام آمادگی کنه من آدرس سایت رو بدم و کدهای قالب رو بررسی کنه و اگر مشکلات زیادی میبینه و هم میتونه تو حالت موبایل جوری که اشاره کردم بتونه انجام بده با پرداخت هزینه من و سایت من رو از این حالت بسیار بد خارج کنه !

طراحی و نحوه ی چیدمان و همه ی امکانات با سلیقه ی شخصی بنده و با نشان دادن نمون به کد نویس بوده و اینشون فقط نقش کنار هم گذاشتن اون ها به قالب دلخواهی که میخوام رو آماده کنه ... حال این کد نویسی های دچار مشکل شده که احساس میکنم از دانش این فرد کمی پایین تر ممکنه باشه واسه همین از اساتید این خواهش رو دارم !

دوست عزیز نباید این چند نکته رو فراموش کنی که:

1- در حدود 99/9 درصد بازدیدکنندگان شما، از طریق کامپیوتر سایت رو چک میکنند.

2- اونهایی که از طریق موبایل سایت رو می بینند، بیشتر از اینکه بخوان قالب سایت رو ببینن، محتوا براشون مهمه. یعنی کسی که با موبایلش میاد توی سایت، دنبال یه "مطلب" هست که به دردش میخوره و زیاد به قالب توجهی نمیکنه. اگر "محتوا" براش ضرورت نداشت، بیکار نبود که با موبایل بیاد توی سایت

3- قالب کامپیوتری رو در موبایل دیدن، مثل خوردن دوغ همراه هندوانه شکنجه آور هست! یک قالب ساده موبایلی بیشتر میتونه مخاطب موبایلی شما رو جذب کنه تا یک قالب حرفه ای غیرموبایلی!

4- سایت من نسخه موبایل داره و اتفاقا نرم افزار اندروید هم داره. نسخه موبایلش رو با همین پلاگینی که دوستان معرفی کردند (موبایل پرس) ایجاد کردم و خیلی هم راحت و یوزرفرند هست. اگر خواستید میتونم پلاگین فارسی شده اش رو براتون بفرستم.

موفق و موید باشید.

• امتیاز 1
لینک به ارسال

آقای فخار اینکه میگی در چندروز اخیر خیلی کاربران بازدیدشون تغییرات محسوسی داشته لطفا ببین همین زمانی که بازدید سایت من افت داشته مصادف با همون روزهاست یا نه؟ نمودار بازدیدها رو پیوست کردم.

با تشکر

شما به نظر من افت بازدید غیزر منطقی نداشتی تعطیلات و انتخابات گرچه به نظر می آد باید باعث رشد بازدیدذکنندگان بشند ولی معمولا وقت مخاطبین رو جوری محدود می کنند که یک افت نسبی روال کاملا طبیعیه این برهه است

من طراح فعلی تون رو نمی شناسم ولی هیچکدوم از طراح های خوبی رو که می شناسم حاضر به قبول ایراد گیری از طراحی دیگری نمی شوند

بعضی مشکلات صنفیه بعضی هم بهتر گفته نشه ولی کمترین دلیلش اینه که چون ساختار کدنویسی نویسنده را نمی شناسند ممکنه یک اصلاح کوچک باعث صرف زمانی معادل طراحی کامل یک قالب بشه و در نهایت هم نه قالب اصلاح شده می تونه قالب مطمئنی باشه نه طراح به اندازه وقتی که گذاشته بهره برده

بهتر بود قبل از اجرا با یک طراح حرفه ای قرار داد می بستید (گرچه ممکنه ایشون هم حرفه ای باشند)

و الان بهتره با شرایطش سازگارتر باشید یا به یک طراحی جدید فکر کنید اغلب سایتهای بزرگ پس از چندین بار طراحی به نتیحه دلخواه رسیدند و این نشونه نقطه ضعف طراح قبلیشون نبوده

تحلیل و کشیدن پلان سایت مهمترین و موثرترین آیتم طراحیه که باید با تعامل نزدیک مجری و سفارش دهنده انجام بگیره تا تمام ظرفیت های سایت و امکانات مورد نیاز قبل از چینش قالب جایگاهشون مشخص بشه تا بشه قالبی با استاندارد بالا و با کوئری پایین و همینطور استفاده از حداقل افزونه ها داشت

متاسفانه در ایران این بخش از طراحی کلا فراموش شده و نه طراح خیلی ازش سر رشته داره و نه مشتری بهش رغبتی نشون می ده

• امتیاز 4
لینک به ارسال

دوست عزیز تنها راه صحیح برای نجات قالب شما این هست که رسپانیو شود و تا جایی که من کار کردم هیچ پلاگینی نمی تونه این فرایند رو براتون تکیمل و کنه و در دست اخر با نصب پلاگین هم باید دستی قالب رو ویرایش کنید

ولی اگر کد نویسی قالب استاندارد باشد و همه اجزا در یک بیس کامل باشد براحتی در هر نمایشگری center base خواهد بود و همونطور که دوستان گفتن اعمال تغییرات بر روی طرحی که توسط طراحی دیگه نوشته شده کمی دردسر ساز هست چون هر طراحی به سبکی که آشناتر و راحتر برایش هست کد میزند

• امتیاز 2
لینک به ارسال

شما به نظر من افت بازدید غیزر منطقی نداشتی تعطیلات و انتخابات گرچه به نظر می آد باید باعث رشد بازدیدذکنندگان بشند ولی معمولا وقت مخاطبین رو جوری محدود می کنند که یک افت نسبی روال کاملا طبیعیه این برهه است

مچکرم قربان

این فروم وردپرس علاوه بر تمام خوبیهایی که برای آموزش و توسعه وردپرس داره، یک مزیت خوبش آشنایی با دوستانی مثل شما هست. ;)

ویرایش شده توسط jalal768
  • امتیاز 2
لینک به ارسال

این آدرس سایت ،لطفا چک بفرمایید که کد نویس حرفه هست یا مبتدی ؟! مشکلات فعلی باعث تخریب در سئوی سایت شده است یا خیر ؟!

(در قالب قبلی تقریبا رتبه ی الکسای و آمار در وبگذر 1.5 برار بوده و بعد از راه اندازی با استایل جدید آمار به این شکل در امده ! هدف اینه که مطمعن بشم قالب مشکلی در این مورد نداره و من برم سراغ بخش سئوی سایت و اون ها رو تقویت کنم تا شرایط حالت صعودی پیدا کنه و از این حالت نزولی خارج بشه !)

یادآوری هم کنم طراح و کد نویس از دوستان بنده هست برای همین به ایشون دادم کار رو انجام بده چون هر ایراد و یا مورد رو بخوام برام اضافه یا کم میکنه وصرفا یک کد نویس نیست که کار رو تحویل و بعد پاسخی رو نده ! اما چون ایشون سابقه ی خیلی زیادی تو طراحی قالب حرفه ایی ندارند تو قسمت کد نویسی قالب و عدم اجرا دستورات به صورت صحیح به مشکل برخوردم !

ویرایش شده توسط R.Haghighi
لینک به ارسال

این آدرس سایت ،لطفا چک بفرمایید که کد نویس حرفه هست یا مبتدی ؟! مشکلات فعلی باعث تخریب در سئوی سایت شده است یا خیر ؟!

(در قالب قبلی تقریبا رتبه ی الکسای و آمار در وبگذر 1.5 برار بوده و بعد از راه اندازی با استایل جدید آمار به این شکل در امده ! هدف اینه که مطمعن بشم قالب مشکلی در این مورد نداره و من برم سراغ بخش سئوی سایت و اون ها رو تقویت کنم تا شرایط حالت صعودی پیدا کنه و از این حالت نزولی خارج بشه !)

یادآوری هم کنم طراح و کد نویس از دوستان بنده هست برای همین به ایشون دادم کار رو انجام بده چون هر ایراد و یا مورد رو بخوام برام اضافه یا کم میکنه وصرفا یک کد نویس نیست که کار رو تحویل و بعد پاسخی رو نده ! اما چون ایشون سابقه ی خیلی زیادی تو طراحی قالب حرفه ایی ندارند تو قسمت کد نویسی قالب و عدم اجرا دستورات به صورت صحیح به مشکل برخوردم !

مجیدجان دلبندم؛ مطمعن نه، مطمئن!

سایت شما احساس میکنم خیلی سنگین هست و یه ذره دیر باز میشه. شاید افت بازدیدتون به این خاطر باشه. هرچند که مخاطبین شما کسانی هستن که اهل دانلود هستند و سرعتهای خوب اینترنت رو در دسترس دارند، ولی بهرحال هیچکس دوست نداره منتظر بمونه برای باز شدن صفحات. هرچی این سرعت بیشتر، تعداد بازدید هم بیشتر

بقیه موارد رو اساتید کدنویس باید نظر بدن چون من تخصصی در این زمینه ندارم فضولی نمیکنم

لینک به ارسال

شما در بخش خرید تاپیک زدید

این بخش پاسخ خاصی ندارد

و باید در پیام خصوصی اعلام شود

• امتیاز 2
لینک به ارسال
  • اضافه کردن...