رفتن به مطلب

مشکل با برخی سایت ها در کپی برداری مطالب !

پست های پیشنهاد شده

سلام

برخی سایت ها مثل : http://www.downlood.ir و خیلی های دیگه ! که فکر کنم افزونه یا .. نصب میکنم و مطالب یک سایت پس از انتشار یک نسخه برای آنها در سایت با همان متن و .. منتشر میشه !!

این باعث میشه که مطلبی که تو سایت اصلی هست و تو گوگل سرچ میشه این سایت اول میان !!!

هدف این سایت های چیه و چه کاری رو میشه انجام داد ؟!!

لینک به ارسال

کار این سایت ها نه قانونی و نه عرفی خلاف نیست اینکه در گوگل بالاتر قرار می گیرند بخاطر حجم بالای مطالبشونه و بازنشر مطلبی که شما منتشر کردید برای همه آزاد است مشروط بر اینکه نام نویسنده مطلب را تغییر ندهند

افزونه هایی که برای اینکار هستند نه تنها نام را تغییر نمی دهند با توجه به حجم بالای داد و ستد اطلاعاتشون برای اینکه مورد ظن روبات های گوگلی قرار نگیرند با استفاده از pingback به گوگل هم اطلاع می دند که مطلب باز نشر شده است

در نتیجه اتفاقا برای نویسنده اولیه مطلب کاری بسیار مفید هم انجام می دند هم در معرفی به گوگل و هم در انتشار وسیع تر نوشته اش

اینکه نویسندگان از رتبه های پایین تری برخوردارند به خاطر الگوریتم های گوگل است

مثلا گوگل هاست های اختصاصی و مجازی را در هر شرایطی به کاربران هاست های معمولی ترجیح می دهد و همینطور مدت زمان باقی مانده از دامین را می سجند چون ایندکس ساختن از یک سایت یعنی سرمایه گذاری و گوگل این سرمایه را ترجیحا برای سایتهایی هزینه می کند که تضمین ماندگاریشان بالا باشد

البته این یک نکته کوچک از رتبه گوگل است ده ها مورد دیگر هم در الگوریتم گوگل شرطند

یعنی اگر سایت های کپی بردار خودکار وجود نداشتند رتبه من و شما خیلی پایین تر از اینی که الان هست می شد

برای اینکه همیشه مالک مطالبتون باشید حرفه ای بنویسید

در اول مطالبتون قید کنید

به نقل از سایت فلان یا مثلا مقاله ای توسط ....

کپی برداران خودکار خوشحال هم می شوند (البتاه اگر بتوانند تشخیص بدهند) چون مسئول حقوقی نوشته را ضمیمه می کنند و نام و پیوند شما هم به تمام خوانندگان سایت های اقماری کپی برداری که قابل شمارش نیستند، نمایش داده می شود

بجای مسدود کردن امکانات ازشون استفاده کنید

لینک به ارسال

این سایت ها میان از مطالب سایت بنده استفاده میکنند و آمار خود رو بالا میبرند و بعد تبلیغات و کسب درآمد میکنند این کجا قانونی و عرفی هست ؟!!

یکی مطلبی که بخواند سرچ کنه و بره از اون سایت دانلود کنه و یا ... خیلی مناسب نخواهد بود که به سایت مرجع نتونه وارد بشه !

و اینکه 4 تا سایت که بخوان این کار رو انجام بدن چقدر میتونن مگه به رتبه دهی بهتر سایت کمک کنند ؟!!

روش مسدود سازی به چه صورت است ؟! آیا باید به مدیریت آن ایمیل زد و درخواست حذف سایت مروبطه از لیست سایت هایی که وارد کرده اند داد ؟ و یا میشه جلوی اینکار رو گرفت ؟!

لینک به ارسال

به این پلاگین برخورد کردم ! کار این پلاگین چیه و آیا همون هست که از کپی این سایت ها جلوگیری میکنه ؟!

لینک به ارسال

من هم با آقا ایمان موافقم . سعی کنید مطالتون رو طوری بنویسید که با بک لینک مناسب به سایتتون اعتبار بده . کلمات کلیدیتون رو لینک کنید به سایتتون . سریعاً بعد از انتشار پست اونو در گوگل پلاس و فیسبوک و توئیترتون منتشر کنید و به گوگل بفهمونید این نوشته شماست . اینها بهترین روش ها برای کسب منفعت از کپی برداری مطالب شماست .

لینک به ارسال
این سایت ها میان از مطالب سایت بنده استفاده میکنند و آمار خود رو بالا میبرند و بعد تبلیغات و کسب درآمد میکنند این کجا قانونی و عرفی هست ؟!!

قانون را با سلایق نمی نویسند بر اساس آنچه هست عمل می کنند

ماده ۲۲ – حقوق مادی پدیدآورنده موقعی از حمایت این قانون برخوردار خواهد بود که اثر برای نخستین‌بار در ایران چاپ یا پخش یا نشر یا اجرا‌شده باشد و قبلاً در هیچ کشوری چاپ یا نشر یا پخش و یا اجرا نشده باشد.

یعنی پس از اینکه مطلبتون یکبار منتشر شد دیگه مالک مادیش نیستید و همه حق استفاده مطابق دلخواه خودشون رو ازش دارند

این پیوند را هم بخوانید

http://forum.wp-parsi.com/tutorials/article/288-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%DA%A9%D9%BE%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D9%85%D9%88%D9%84%D9%81/

لینک به ارسال

جلوی خروجی آر اس اس خودتون رو ببندید افزونه هم نمی خواد می تونید

این کد را به functions.php اضافه کنید

function remove_links() {
remove_action( 'wp_head', 'feed_links', 2 );
remove_action( 'wp_head', 'feed_links_extra', 3 );
}

لینک به ارسال

به این پلاگین برخورد کردم ! کار این پلاگین چیه و آیا همون هست که از کپی این سایت ها جلوگیری میکنه ؟!

توی انجمن جستجو کنید قبلن هم در این مورد تاپیک های زیادی زده شده و هم برای بستن فید راه های مختلفی گفته شده

راه هایی هم برای شناسوندن شما به عنوان ناشر اصلی هم گفته شده

لینک به ارسال

قانون را با سلایق نمی نویسند بر اساس آنچه هست عمل می کنند

یعنی پس از اینکه مطلبتون یکبار منتشر شد دیگه مالک مادیش نیستید و همه حق استفاده مطابق دلخواه خودشون رو ازش دارند

این پیوند را هم بخوانید

http://forum.wp-pars...ی-بردار-و-مولف/

طبق ماده ۱۲ از فصل سوم قانون جرائم اینترنتی چیزی که تو خود سایت ساماندهی ثبت شده اشاره داره اگر مطلب که منتشر بشه برای اولین بار صاحب اثر هست و کسی که اون مطلب رو از اون سایت بخواد کپی بگیره مجرم هست ! درست ؟! حال اینجا این موضوع هست که باید اون مطلبی که برای اولین بار منتشر میشه شما صاحب امتیاز اون باشید و شماره مجوز در ارشاد به ثبت رسانده باشید تا بتونین به صورت قانونی اقدام کنید ! من پیگیر این موضوع برای مطالبی که تو سایت برای اولین بار قرار میگیره و سایت های ایرانی اون رو کپی میزنن با اینکه شما صاحب اون اثر نیستید ولی اون مطلب رو در اون تاریخ برای اولین بار در سایت های ایرنی معرفی کردید پس سایت های دیگه ایرانی بخواد از همین لینک سایت دانلود کنه و در سایتش قرار بده مجرم و کپی کننده اثر معرفی شده است ! اما با این حال قانونی برای این مورد هم وجود نداره !

به هرحال تا جایی که من مطالعه کردم هر مطلبی قرار بگیره اگر صاحب اثر اون نباشی فقط تنها میتونه همین کلمه ی شما که به هیچ عنوان از کپی اون رضایت نداری و از نظر عرفی و اخلاقی طرف فهم داشته باشه کپی نمیکنه و .... همین!

جلوی خروجی آر اس اس خودتون رو ببندید افزونه هم نمی خواد می تونید

این کد را به functions.php اضافه کنید

function remove_links() {
remove_action( 'wp_head', 'feed_links', 2 );
remove_action( 'wp_head', 'feed_links_extra', 3 );
}

با اضافه کردن این کد جلوی همچین سایت های یعنی گرفته میشه ؟! مطالبی که میزارم به محض انتشار در اون سایت قرار نمیگیره ؟!

لینک به ارسال

طبق ماده ۱۲ از فصل سوم قانون جرائم اینترنتی چیزی که تو خود سایت ساماندهی ثبت شده اشاره داره اگر مطلب که منتشر بشه برای اولین بار صاحب اثر هست و کسی که اون مطلب رو از اون سایت بخواد کپی بگیره مجرم هست ! درست ؟! حال اینجا این موضوع هست که باید اون مطلبی که برای اولین بار منتشر میشه شما صاحب امتیاز اون باشید و شماره مجوز در ارشاد به ثبت رسانده باشید تا بتونین به صورت قانونی اقدام کنید ! من پیگیر این موضوع برای مطالبی که تو سایت برای اولین بار قرار میگیره و سایت های ایرانی اون رو کپی میزنن با اینکه شما صاحب اون اثر نیستید ولی اون مطلب رو در اون تاریخ برای اولین بار در سایت های ایرنی معرفی کردید پس سایت های دیگه ایرانی بخواد از همین لینک سایت دانلود کنه و در سایتش قرار بده مجرم و کپی کننده اثر معرفی شده است ! اما با این حال قانونی برای این مورد هم وجود نداره !

به هرحال تا جایی که من مطالعه کردم هر مطلبی قرار بگیره اگر صاحب اثر اون نباشی فقط تنها میتونه همین کلمه ی شما که به هیچ عنوان از کپی اون رضایت نداری و از نظر عرفی و اخلاقی طرف فهم داشته باشه کپی نمیکنه و .... همین!

با اضافه کردن این کد جلوی همچین سایت های یعنی گرفته میشه ؟! مطالبی که میزارم به محض انتشار در اون سایت قرار نمیگیره ؟!

نه عزیز پیوندی که گذاشته بودم را بخوانید در سایت ساماندهی که قانون را تغییر نمی دهند و اصلا در مورد گپی رایت فعالیت نمی کند اون سایت در مورد مسئولیت حقوقی مطالب مجرمانه است و این جزو حقوق معنوی است و همیشه مال صاحب اثر است

همانطور که اگر جایزه ای به مطلب تعلق گیرد مال صاحب اثر است

http://rc.majlis.ir/fa/law/show/96427

لینک به ارسال

این فایل ها را از پوشه wp-includes پاک کنید

feed-atom-comments.php

feed-atom.php

feed-rdf.php

feed-rss.php

feed-rss2-comments.php

feed-rss2.php

و این کدها را در functions.php قالب کپی کنید

remove_action('do_feed_rdf', 'do_feed_rdf', 10, 1);
remove_action('do_feed_rss', 'do_feed_rss', 10, 1);
remove_action('do_feed_rss2', 'do_feed_rss2', 10, 1);
remove_action('do_feed_atom', 'do_feed_atom', 10, 1);

تا کل کپی برداری های خودکار مطالبتون لغو بشه

منبع

http://wordpress.org/support/topic/how-to-turn-off-rss-feed-1#post-691463

لینک به ارسال

سلام

بیشتر وبلاگ ها و سایت ها هم میان به صورت دستی کپی میکنن و قطعا برای مایی که ساعت ها برای نوشتن مطلب وقت میذاریم آزاردهنده هست و ... میتونید از طریق لینک زیر ادرس پست های خودتون و وبلاگ و سایت کپی کننده رو به گوگل معرفی کنید در صورتی که درست باشه و واقعا از مطالب شما کپی شده باشه از نتایج گوگل پاک میشه ...

https://www.google.com/webmasters/tools/dmca-dashboard?hl=en&pid=0

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...