رفتن به مطلب

استایلهای موجود در سایدبار

پست های پیشنهاد شده

سام ... چیکار کنیم ، مثل بعضی از قالب ها که هر ابزارکی رو به سایدبار اضافه میکنی با یک استایل مرتب و شیک اضافه میشه ؟ مثلا : دسته ها - تقویم - آخرین مطالب - متن - جستجو ... و غیره (حتی اونهایی که به شکل افزونه نصب میشوند.)

آیا باید یکی یکی کدهای مربوطشون رو با فایرباگ پیدا کنیم و استایل بدهیم ؟( فکر نکنم این راهش باشه !) یا یک راه کلی تر وجود داره ؟ ممنون میشم پاسختون رو بشنوم.

لینک به ارسال

برای خواندن اجزای صفحه راه خیلی زیاده ولی من یک نمونه از سلکتورهاش رو عرض می کنم

به صورت دیفالت کلاس widget به همه ابزارک ها اضافه می شه برای اینکه دو نه دونه و به نوبت بهشون استایل گوناگون بدیم می تونیم از سلکتور

.widget:nth-child(1)

استفاده کنیم جای یک دو را بگذارید دومی را استایل می دهد و سه سومی را الی آخر

اگر بخواهید یکی در میان استایل دهید

.widget:nth-child(odd)
.widget:nth-child(even)

زوج و فردشان می کند و اگر بخواهید هر مثلا سه تا یکی را استایل متفاوت دهید

.widget:nth-child(2n+1)

جای 2n+1 هر فرمول ریاضی دیگر می توانید قرار دهید

ضمن اینکه بعضی از گزینه ها همیشه آی دی مشخص هم دارند مثلا آی دی تقویم همیشه wp-calendar است

لینک به ارسال

خیلی ممنون دوست من . ! منظورم این نبود که هر کدوم یک استایل جدا بگیره .. !

منظورم این بود که آیا هر کسی که میخواد سایدبار قالبش رو مرتب کنه ، باید تمام کلاسهای پیشفرض وردپرس رو بدونه ؟ یعنی همه تو ساخت ساید بار همین کار رو میکنند ؟

لینک به ارسال

از زحمات شما ممنونم .. فقط سه تا سوال دیگه میپرسم و رفع زحمت میکنم .

1- به عنوان یک طراح ، این کلاسها رو از کجا بدونیم (یاد بگیریم) ؟

2- اگر در آینده مدیر سایت یک افزونه رو نصب کرد و ابزارک اون رو به ساید بار اضافه کرد ، آیا استایلی برای این لفزونه جدید اعمال خواهد شد

3- اگر در ابزارک ها ، مثلا از دسته ها استفاده کردیم ، چطور میتوانم تعداد نوشته های اون دسته رو هم جلوش نشون بدم ؟

لینک به ارسال

1. تجربه

2. معمولا استایل اختصاصی را بعد از یک استایل عمومی قرار می دهند

.widget {background:green}
.widget#wp-calendar {background:red}

حالا اگر ابزارکی جدید اضافه شد زمینه اش سبزه و ابزارگ تقویم قرمز

همیشه استایل های مشترک را در استایل عمومی قرار می دند و فقط استایل های اختصاصی را جدا می کنند

یا به عبارت دیگه باز هم تجربه

3.

<ul>
<?php wp_list_categories('orderby=name&show_count=1'); ?>
</ul>

لینک به ارسال

3.<ul> <?php wp_list_categories('orderby=name&show_count=1'); ?> </ul>

خوب الان وقتی ما داریم از ابزارکش استفاده میکنیم ... این کد که دیگه کاربردی نداره ، جایی که قرار نمیگیره ... متوجه میشید چی میگم؟

لینک به ارسال

اگر طراحش طراح باشه می شه مثلا می تونه این کدها را اینجوری بگذاره توی functions.php تا یک ابزارک سفارشی درست بشه

add_action( 'widgets_init', 'footbar4' );
function your_widget_display($args) {
extract($args);
echo $before_widget;
echo $before_title . 'Category Widget' . $after_title;
echo $after_widget;
// print some HTML for the widget to display here
echo "<ul>". wp_list_categories('orderby=name&show_count=1')."</ul>";
}
wp_register_sidebar_widget(
'your_widget_1', // your unique widget id
'Your Widget', // widget name
'your_widget_display', // callback function
array( // options
'description' => 'Description of what your widget does'
)
);

لینک به ارسال

از اینکه مسولیت پاسخ به مشکلاتم رو به عهده گرفتید ممنونم . - نمیدونم چرا هی سوال پیش میاد ! در هر صورت معذرت میخوام ..

در یک قالب دیدم که به کلاسی به نام .sidebar-box که مربوط به ابزارک در قسمت سایدبار هست استایل داده شده است ، اما من این لایه رو هیچ کجای فایلها ندیدم ... تنها سرنخی که بدست اوردم این بود که این دایو رو در فانکشن برای ابزارک ایجوری تعریف کرده

'before_widget' => '<div class="sidebar-box clearfix">',

... این جریانش چیه ؟ چرا در حالی که این دایو در هیچ کجا قرار نگرفته است ، برایش استایل نوشته شده است ...؟

قالبی رو که میگم قالب

WPTuts

هست که به رایگان در اینترنت موجود هست.

لینک به ارسال

من فرصت دانلود و نصب قالبها را ندارم ولی این کد یعنی در سایدباری که مشخص کرده قبل از هر ویجت یا ابزارکی یک دیو با این کلاس ایجاد بشه

فکر کنم تایپیک داره از مسیرش خارج می شه لطفا سئوال جدید در تایپیک جدید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...