رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام من یه مشکلی با بکاپ گرفتن دستی وردپرس دارم که قبلآ اینجور نبود ولی نمیدونم چرا جدیدآ اینجور شده. وقتی در cpanel به قسمت backups میروم و از دیتابیس بکاپ میگیرم و دیتابیس رو پاک میکنم و فایل بکاپ رو دوباره جایگزین میکنم زبان سایت و پنل وردپرس و همه چی به هم میریزه و یه فونت خرچنگ غورباغه میشه. علت چیست؟؟؟؟؟؟؟

لینک به ارسال

دقیقا نمی دانم.ولی فکر کنم زمانی که شما فایل را انتخاب می کنید در قسمت Character set of the file گزینه به غیر از uft-8 می گذارید.

شما باید این گزینه را روی uft-8 قرار دهید.

لینک به ارسال

وقتی دیتابیس خالیه و هنوز وردپرس سوار نشده باید از طریق operations و گزینه Collation رمزگذار utf8_persian_ci را انتخاب کنید همینطور می تونید در فایل کانفیگ نیز این کالکشن را در کادر مربوطه اش که معمولا خالیه وارد کنید

لینک به ارسال

وقتی دیتابیس خالیه و هنوز وردپرس سوار نشده باید از طریق operations و گزینه Collation رمزگذار utf8_persian_ci را انتخاب کنید همینطور می تونید در فایل کانفیگ نیز این کالکشن را در کادر مربوطه اش که معمولا خالیه وارد کنید

نه دیتابیس خالی نیست. من بکاپ رو از قسمت backups گرفتم و همونجا هم restore کردم و خیلی ساده بود و هیچ گزینه اضافه دیگه ای نبود. تنها مشکل من الان اینه که زبان شناسایی نمیشه. در قسمت کانفیگ درون پوشه وردپرس هم زبان رو از utf8 به utf8_persian_ci تغییر دادم ولی زبان بیشتر خرچنگ غوباغه شد. تنها امیدم الان به php my admin هست که اونجا هم فقط در قسمت general setting تونستم زبان رو به utf8_persian_c تغییر بدم که بازم افاقه نکرد.

plzz help

لینک به ارسال

من به هر روشی بکاپ میگیرم اخرش فونت خرچنگ غورباغه میشه. ایا امکانش هست ایراد از cpanel من باشد؟؟؟ ایا به راستی مشکل از کجاست :blink:

فایل رو در دیتابیسی restore کنید. ببینید با هم مکل هست یا نه

لینک به ارسال

فایل رو در دیتابیسی restore کنید. ببینید با هم مکل هست یا نه

البته من در cpanel در قسمت files و در قسمت backups بکاپ میگیرم و همونجا هم restore میکنم. درphp my admin فقط میتونم بکاپ بگیرم ولی موقع رستور هی ارور میده. ولی خوب اون مدل بکاپی هم که من میگیرم یه نوع بکاپه و استاندارده دیگه مگه نه؟؟؟؟ نباید اینجور بشه

لینک به ارسال

مشکل شما مربوط به انکدینگ هست

و استاندارد خاصی ندارد

انکدینگ دیتابیس + فایل باید utf8 باشه

لینک به ارسال

ممنون ولی من همه اینا رو امتحان کردم ولی زبان درست نمیشه. حال دو تا سوال دارم

اول اینکه ایا استفاده از بیرون ریزی در تنطیمات وردپرس کار همون بکاپ رو نممیکنه؟؟

و دوم اینکه مخایید فایل بکاپ رو بفرستم خودتون امتحانش کنید؟؟؟

با تشکر

لینک به ارسال

اول: بستگی داره بک آپ بخواهد براتون چه کاری بکنه برون ریزی وردپرس مطالب - نظرات - نام نویسندگان آدرس پیوست ها و تاریخ نشر را بصورت کامل خارج می کند ولی مثلا رمز کاربری را نه

دوم: خیلی ممنون نه (حداقل من که نمی خوام)

لینک به ارسال

اقا من موشکلم حل شد. ایراد کارم این بود که اولآ نباید از قسمت backups استفاده میکردم و حتمآ باید از قسمت php my admin بکاپ میگرفتم. البته قبلآ این کار رو کرده بودم و راحت میتونستم در php my admin بکاپ بگیرم ولی نمیتونستم بکاپ رو برگردونم اخرشم رفتم و یه دستابیس خالی به همون اسم ساختم و فایل بکاپ رو راحت قبول کرد. فقط نفهمیدم چرا از قسمت backup نمیشه استفاده کرد؟؟؟؟ شاید با دیتابیس وردپرس نا سازگاری داره. ایا شما تا به حال از این قسمت استفاده کرده اید و جواب گرفته اید؟؟؟؟

لینک به ارسال

اقا من موشکلم حل شد. ایراد کارم این بود که اولآ نباید از قسمت backups استفاده میکردم و حتمآ باید از قسمت php my admin بکاپ میگرفتم. البته قبلآ این کار رو کرده بودم و راحت میتونستم در php my admin بکاپ بگیرم ولی نمیتونستم بکاپ رو برگردونم اخرشم رفتم و یه دستابیس خالی به همون اسم ساختم و فایل بکاپ رو راحت قبول کرد. فقط نفهمیدم چرا از قسمت backup نمیشه استفاده کرد؟؟؟؟ شاید با دیتابیس وردپرس نا سازگاری داره. ایا شما تا به حال از این قسمت استفاده کرده اید و جواب گرفته اید؟؟؟؟

در آموزشی که لینک دادم نحوه custom نمودن backup را هم نوشته ام بعد از custom نمودن بگردید دنبال گزینه Function to use when dumping data: و از حالت insert به update تغییرش بدید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...