رفتن به مطلب

مشكل بزرگ با پنل DirectAdmin

پست های پیشنهاد شده

سلام اقا من هاست دانلود DirectAdmin خريدم و اعصاب واسه ما نذاشته!!! من اپلود پيشفرض وردپرس رو انتقال دادم به هاست دانلودم يعني وقتي كه از طريق وردپرس فايلي رو آپلود ميكنمم ميره توي هاست دانلود، و فايل هايي هم كه قبلا روي هاست معمولي سايتم بود رو هم انتقال دادم به هاست دانلود ولي يه مشكل بــــــــــــــــــزرگـــــــــ پيش اومده و اينه كه اسم فايل هايي كه فارسي هستش رو به صورت عجيب و غريب دراورده!!!!! و انگار اين مديريت DirectAdmin از زبان فارسي پشتيباني نميكنه والان تمام فايل هايي كه اسمشون فارسي بود توي سايتم ارور ميده چيكار كنم؟

08213389571612329049.jpg

لینک به ارسال

سلام

این مشکل از دایرکت ادمین نیست

شما مشکلت تو قسمت انکودینگ هست که باید به صورت utf-8 انتقال بدید

لینک به ارسال

مبارکه

اسم گذاری به صورت فارسی در کل اشتباهه مخصوصا که وردپرس اجازه تغییر نامک را هم می ده

الان بهترین راهتون اینه که یکی یکی فایل ها را ری نیم کنید فارسی یا انگلیسیش الان دیگه مهم نیست ولی قبل از جابجایی دوباره باید انگلیسیشون کنید

لینک به ارسال

مبارکه

اسم گذاری به صورت فارسی در کل اشتباهه مخصوصا که وردپرس اجازه تغییر نامک را هم می ده

الان بهترین راهتون اینه که یکی یکی فایل ها را ری نیم کنید فارسی یا انگلیسیش الان دیگه مهم نیست ولی قبل از جابجایی دوباره باید انگلیسیشون کنید

ممنون... اقا ایمان توروخدا نگوووو!!!!!!!!!!!! یکی دوتا عکس نیس که!!! کلی عکسن!!! من چجوری اینا رو یه دونه یه دونه رینیم کنم!!!! اذیتم نکن

سلام

این مشکل از دایرکت ادمین نیست

شما مشکلت تو قسمت انکودینگ هست که باید به صورت utf-8 انتقال بدید

این روش چجوریه؟

ویرایش شده توسط نگار صادقی
لینک به ارسال

وی پی اس ندارم. درضمن اگرم داشته باشم من مشکلم با رینیم کردن نیست میتونم همشون تغییر بدم مشکلم با تغییر آدرس دادن به تصایر پست هام هست.

کسی راهی واسه این شرایط من سراغ نداره؟

لینک به ارسال

نخیر. فایلها سر جاشون هستن فقط آدرس هاشون توسط افزونه Hacklog Remote Attachment تغییر دادم

لینک به ارسال

شما دایرکتوری بروزینگ تون فعال هست؟

اون پوشه رو باز کنید و ببینید توی مرورگر اسمها فارسی میاد یا قاطی؟!

لینک به ارسال

دایرکتوری بروزینگ چیه!!! با عرض معذرت یه کوچولو توضیح بده اقا مرتضی

لینک به ارسال

شما آدرس همین بخش دانلودت رو در مرورگر باز کن و ببین اسامی فایلها فارسی هست یا بهم ریخته؟

دایرکتوری بروزینگ قابلیت نمایش فایلهای یک پوشه بدون نیاز به فایل ایندکس

لینک به ارسال

ببخشید اینجا این سوال را مطرح می کنم. اگر دایرکتوری بروزینگ فعال باشه موتور های جستجو اون رو ایندکس می کنند؟

لینک به ارسال

بله. صفحه مثل کاربر برای موتور جستجوها قابل مشاهده هست

لینک به ارسال

بله. صفحه مثل کاربر برای موتور جستجوها قابل مشاهده هست

پس بگو چرا گوگل اینجوری سایت من رو ایندکس کرده اینجا رو نگاه کنید تمام فولدر های آپلود و افزونه ها رو ایندکس کرده. چجوری میشه این گزینه رو غیر فعال کرد و اینکه اگر غیر فعالش کنم گوگل خودش می فهمه یا باید کاری انجام بدم تا متوجه بشه و بازم اینکه آیا اگر این گزینه رو غیر فعال کنم در ورودی از گوگل تاثیر منفی داره یا نه؟

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال

پس بگو چرا گوگل اینجوری سایت من رو ایندکس کرده اینجا رو نگاه کنید تمام فولدر های آپلود و افزونه ها رو ایندکس کرده. چجوری میشه این گزینه رو غیر فعال کرد و اینکه اگر غیر فعالش کنم گوگل خودش می فهمه یا باید کاری انجام بدم تا متوجه بشه و بازم اینکه آیا اگر این گزینه رو غیر فعال کنم در ورودی از گوگل تاثیر منفی داره یا نه؟

باید با استفاده از ربوت تکست اجازه ایندکس رو بهش ندی

لینک به ارسال

باید با استفاده از ربوت تکست اجازه ایندکس رو بهش ندی

برای بعضی بخش ها مثل فولدر مدیریت و افزونه ها این کار رو کردم ولی برای فولدر uploads می ترسم اگر این کار رو انجام بدم دیگه عکس ها رو ایندکس نکنه

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال

شما آدرس همین بخش دانلودت رو در مرورگر باز کن و ببین اسامی فایلها فارسی هست یا بهم ریخته؟

اقا مرتضی عکس ها باز نمیشن!!!!!!

لینک به ارسال

منظورشون امکان مشاهده پوشه های دایرکتوری در نمایشگره

می تونید هم آدرس ftp را در مرورگر وارد کنید

به جز کاری که فرمودن زحمت بکشید یک نمونه لینک ابراد دار را روی سایتتون برای من مشخص کنید + نام و آدرس همان فایل روی هاست قبلی (جایی که هنوز فایل های قبلی موجودند)

لینک به ارسال

برای بعضی بخش ها مثل فولدر مدیریت و افزونه ها این کار رو کردم ولی برای فولدر uploads می ترسم اگر این کار رو انجام بدم دیگه عکس ها رو ایندکس نکنه

خلاصه ایندکس بکنه یا نکنه ؟

در فایل روتز تکست هرچه قراره ایندکس بشه را با allow و هرچه که قرار نیست را با Disallow معرفی می کنند کلا این فایل را می نویسند که تکلیف موتورهای جستجو روشن بشه

لینک به ارسال

خلاصه ایندکس بکنه یا نکنه ؟

در فایل روتز تکست هرچه قراره ایندکس بشه را با allow و هرچه که قرار نیست را با Disallow معرفی می کنند کلا این فایل را می نویسند که تکلیف موتورهای جستجو روشن بشه

بله درسته این رو می دونم ولی شما نگاه کنید همونطور که داخل تصویر زیر هم مشخصه داخل نتایج گوگل بجز تصاویر خود فولدر مثلا wp-content/uploads/2012/10 هم ایندکس شده که فکر نکنم بدرد بخوره و سودی داشته باشه. من می خواهم تصاویر ایندکس بشند ولی این فولدر ها ایندکس نشند

post-412-0-28196100-1372282473_thumb.png

لینک به ارسال

مبارکه

آقا مرتضی شرمنده مشکل بیشتر شد :)

فقط 2 تا سوال دارم

1 استفاده از نامک فارسی برای دسته بندی ها اشتباهه ؟ باید انگلیسی باشه؟

2 الان کاربر موقع ارسال پست تو سایت عکس میزاره با نام فارسی این موضوع بعدها مشکل ساز میشه؟

البته تو هاست با اعداد رندم ذخیره میشه ولی تو قسمت رسانه ها با نام فارسی

لینک به ارسال

آقا مرتضی شرمنده مشکل بیشتر شد :)

فقط 2 تا سوال دارم

1 استفاده از نامک فارسی برای دسته بندی ها اشتباهه ؟ باید انگلیسی باشه؟

2 الان کاربر موقع ارسال پست تو سایت عکس میزاره با نام فارسی این موضوع بعدها مشکل ساز میشه؟

البته تو هاست با اعداد رندم ذخیره میشه ولی تو قسمت رسانه ها با نام فارسی

1- نه مشکلی نیست

2- بهتره با نام انگلیسی ذخیره بشه

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

با سلام مجدد. داشتم تو نت چرخ میزدم که بر خوردم به این آموزش و گفتم که اینجا بزارم تا این تاپیک به جواب رسیده باشه. مشکل فایل های (با نام) فارسی در دایرکت ادمین به این روش حل میشه:

احتمالا اگر شما هم از استفاده کنندگان دایرکت ادمین (DirectAdmin) به عنوان پنل هاستینگ سرورتان باشید، با مشکل ادیتور (Editor) خود دایرکت ادمین برخورده اید که نوشته ها بصورت ناخوانا در آمده و غیر قابل تغییر میشوند.

برای حل این مشکل یک راه حل ساده وجود دارد که در اینجا مطرح میکنم:

فایل زیر را با ادیتور مناسب باز کنید (برای مثال من دستور رو با nano مینویسم)

nano /usr/local/directadmin/data/skins/enhanced/lang/en/lf_standard.html

و خط زیر را پیدا کرده و در آن جای iso-8859-1 را با utf-8 عوض کنید

LANG_ENCODING=iso-8859-1

یعنی :

LANG_ENCODING=utf-8

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...