• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
Sgwgo

سوال در رابطه با wp_register_script

20 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان

تو قالب سایت من برای لود کردن اسکریپت ها از این تابع استفاده شده یعنی همون هندل واسش درست کردن واسه تک تک اسکریپت ها

خلاصه من به این قضیه کاری ندارم

با توجه به این صفحه http://codex.wordpre...register_script

که در رابطه با این تابع

گویه یه حالتی داره که میشه اسکریپت رودر فوتر لود کرد

wp_register_script( $handle, $src, $deps, $ver, $in_footer );

$in_footer (boolean) (optional) Normally scripts are placed in the <head> section. If this parameter is true the script is placed at the bottom of the <body>. This requires the theme to have the wp_footer() hook in the appropriate place. Note that you have to enqueue your script before wp_head is run, even if it will be placed in the footer. (New in WordPress 2.8) Default: false

خب حالا سوال من اینه که واسه این تکه کد

wp_register_script('Feature_slider', MOM_JS . '/jquery.cycle.all.min.js', 'jquery');

چطور قابلیت در فوتر لود شدن فعال کنم؟

ویرایش شده در توسط Sgwgo
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خاصیت $in_footer رو باید true کنید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب سوال من اینجاست که این تابع 2 پارامتر داره که میتونن خاصیت true و false بگیرن

تابع چطور میفهمه این true که گذاشتم مال کدوم پارامتر؟

پارمتر $ver

و پارمتر $in_footer

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پارامتر چهارم ، ver$، مربوط به ورژن اسکریپت هست، بصورت عبارت‌هایی به شکل 1.2 ، 1.5.6.0 ، 5 ( نوع این پارامتر بولین نیست که true بگیره)...وقتی توی فایل اسکریپت تغییری ایجاد می‌کنی با تغییر این پارامتر، مرورگر کاربر [به جای اینکه از کَش این فایل رو بخونه] فایل جدید رو لود می‌کنه.

پارامتر آخر هم که برای لود در فوتر ئه، مقدار پیشفرض‌ــِش true هست و نیاز نیست مقداردهی کنی.

مثال:

wp_register_script( 'my_script', 'test.js', array('jquery'), ' ', false );

wp_register_script( 'my_script2', 'test2.js', array('jquery', 'my_script'), '2.0.5 ', true );

موفق باشیـ..

ویرایش شده در توسط abdy
3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بصورت دیفالت فالس هستش که من ترو کردم ولی نرفت تو فوتر

اینو هم بگم که wp-footer() تو قالبم هست

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله بله...من اشتباه کردم، مقدار دیفالت false ئه.. ببخشید

احتمالن یه اسکریپت دیگه توی کد هست که وابسته به این اسکریپت ئه و اون توی هدر لود میشه...در نتیجه این اسکرپیت هم توی هدر لود میشه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

متوجه نشدم میشه کمی واضحتر

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه کدی الان استفاده می کنید؟ (اخرین تغییر)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه کدی الان استفاده می کنید؟ (اخرین تغییر)

هیچی دیگه آقا مرتضی من True اضفه کردم به کد که مثلا در فوتر لود بشه ولی متاسفانه هنوز تو هدر هستش

wp_register_script('Feature_slider', MOM_JS . '/jquery.cycle.all.min.js', 'jquery', TRUE);

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به شماره پارامتر توجه کنید

wp_register_script('Feature_slider', MOM_JS . '/jquery.cycle.all.min.js', 'jquery' , '' , TRUE);

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آها پس واسه ورژن باید خالی بزارم؟

خب منم تو پست های قبل به این قضیه اشاره کردم ولی گویا دوستان متوجه نشدن

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ورژن رو هر چیزی میتوانید قرار دهید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آقا پارسا ممنونم جواب داد عزیز

فقط یه سوال این طراح قالب ما اسکریپت پیشفرض وردپرس به این صورت لود کرده حالا اگه بخوام اینم بفرستم تو فوتر باید چندتا پرامتر جا خالی بزارم ؟ یا اصلا چطور میشه؟

wp_enqueue_script('jquery');

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان کسی روش جدید سراغ نداره واسه متوقف کردن لود اسکریپ افزونه lightbox-plus توی صفحه اصلی

آخه چندجا روش دیدم و جواب نگرفتم از جمله آموزش سایت newbie

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آقا پارسا ممنونم جواب داد عزیز

فقط یه سوال این طراح قالب ما اسکریپت پیشفرض وردپرس به این صورت لود کرده حالا اگه بخوام اینم بفرستم تو فوتر باید چندتا پرامتر جا خالی بزارم ؟ یا اصلا چطور میشه؟

ابتدا با wp_deregister_script حذف باید بشه

بعد دوباره ثبت بشه

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میشه کمی بیشتر توضیح بدی

فقط یچیز من بگم

من نیام این کی که گذاشترو پاک کنم یعنی این:

بعد بیام یدونه

wp_register_script('defult j', 'wp-includes/js/jquery/jquery.js', 'jquery' , '' , TRUE);

تعریف کنم

و بعد با

wp_enqueue_script('defult j');

لودش کنم

مثل کاری که واسه بقیه اسکریپت ها کرده

ویرایش شده در توسط Sgwgo
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب کدهاتون همین هست فقط قبل:

wp_register_script('defult j', 'wp-includes/js/jquery/jquery.js', 'jquery' , '' , TRUE);

با کدی که پارسا داده jquery رو از رجیستر خارج کنید

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آقا مرتضی ممنونم

میشه گفت متوجه شدم

ولی چون چند چیز هنوز برام سوال میپرسم

مگه این اسکریپت کجا رجیستر شده؟؟؟؟

مگه با برداشتن همین کد بالا از ریجستر خارج نمیشه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممکنه توسط پوسته یا افزونه ای رجیستر شده باشد

البته پیشفرض رجیستر هست، فقط در صف نیست

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

ببخشید یک سوال

من جایی خوندم که بهتره برای بالا بردن سرعت لود سایت و جلوگیری از تداخل بیایم و از جی کوئری خود وردپرس استفاده کنیم، چون اگه ما یک جی کوئری جدا در هدر لود کنیم ممکنه یک افزونه هم بیاد و جی کوئری وردپرس رو لود کنه و... و باز گفته بود که بیایم و جی کوئری وردپرس رو با جی کوئری گوگل جایگزین کنیم به این ترتیب اگه جی کوئری از قبل تو کش مرورگر وجود داشته باشه دیگه احتیاج به لود مجدد نیست و...

آیا این مطلب درسته و جواب میده؟

سوال بعدی هم اینکه اگه یکه فایل جی کوئری رو با استفاده از wp_register_script در فانکشن ریجستر کنیم. این تابع خودش به صورت اتوماتیک این فایل رو به قالب اضافه میکنه و دیگه احتیاجی به لود کردن فایل در هدر نیست یا نه باز هم همچنان باید با استفاده از wp_enqueue_script فایل رو در هدر فراخوانی کرد؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری