رفتن به مطلب

محدوديت زماني براي اديت پست ها

پست های پیشنهاد شده

/

سلام ،

من به دنبال روشي هستم كه بتونم مدت زمان اديت يه مقاله رو محدود كنم!

توجه كنيد: مقاله توسط نويسنده ما نوشته ميشه ، بعد ما منتشرش ميكنيم ، ايشون مثلا بعد دو هفته ميگه بزار رنگ فلان خطو عوض كنم و دوباره مياد اون مقاله رو اديت ميكنه و به روز رساني رو ميزنه و قبلا هم منتشر شده پس ديگه مستقيم رو سايته! و نظم سايت ما بهم ريخته

اگر بيايم اديت شدن پست هاي منتشر شده رو غير فعال كنيم ، بماند كه نويسنده ديگه قهر ميكنه!! ، بلكه مثلا اگر يه غلط املايي داشته باشه نميتونه دوباره بياد درستش كنه ! ولي اگه بيايم بگيم هر مقاله فقط تا 2 روز بعد انتشار اجازه اديت داشته باشه ، ايشون تو اون 2 روز مقاله اش رو چك كه كنه مشكلاتش رو هم حل ميكنه ديگه بعدها نميتونه مقاله رو اديت كنه و اينطوري مشكل ما حل شده

ما به دنبال روشي هستيم كه بگيم هر مطلب منتشر شده فقط تا مثلا 48 ساعت بعد انتشار ، توسط نويسنده مطلب قابل ويرايش باشه و بعد اين مدت زمان نشه ويرايش كرد

حالا افزونه - كد فانگشن قالب و يا روش ديگه اي داريد لطفا بفرماييد ولي مد نظرمون اينه كه يه كدي تو فانگشن قالب اضافه كنيم

متشكر كه زمان ميزاريد .......

لینک به ارسال

آزمایش کنید در فانکشن:

function stoppostedition_filter( $capauser, $capask, $param){
global $wpdb;
$post = get_post( $param[2] );

if( $post->post_status == 'publish' ){
// غیر فعال کردن ویرایش پست برای نویسنده
if( $capauser['author'] == 1 ){
if( ( $param[0] == "edit_post") || ( $param[0] == "delete_post" ) ) {
//تعیین مقدار زمان پس از انتشار پست
$post_time_unix = strtotime( str_replace('-', ':', $post->post_date ) );
$current_time_unix = time();
$diff = $current_time_unix - $post_time_unix;
$hours_after_publication = floor( $diff / 60 / 60 );
// چنانچه 36 ساعت از زمان انتشار گذشته باشد امکان ویرایش و یا حذف پست نخواهد بود
if( $hours_after_publication >= 36 ){
foreach( (array) $capask as $capasuppr) {
if ( array_key_exists($capasuppr, $capauser) ) {
$capauser[$capasuppr] = 0;
}
}
}
}
}
}
return $capauser;
}
add_filter('user_has_cap', 'stoppostedition_filter', 100, 3 );

البته در اینجا یک مثال کامل آمده که می تونید بسته به نیازتون تغییرات ایجاد کنید:

http://codex.wordpress.org/Plugin_API/Filter_Reference/user_has_cap

ویرایش شده توسط isk
لینک به ارسال

متشكرم ، جواب داد

ولي كدي كه شما داديد 100 درصد مقابل اون لينكيه كه داديد! و من كارمو راه انداختم ولي متوجه اين كد نشدم و از نظر يادگيري دركش نميكنم! كد لينكيي كه داديد دست نويسنده رو باز ميكنه و كدي كه اينجا گذاشتيد دست نويسنده رو ميبنده و عملا نقطه مقابل هم هستن! لطفا اگر امكانش هست يكي از دوستان يه توضيح كامل از كدي كه اينجا قرار داده شده بگه كه متوجه عملكردش بشيم متشكرم..

پي نوشت: توي كد فوق ، ID نويسنده رو بايد وارد كنيم! حالا چطور ميتونيم بگيم مثلا هر كاربري با توانايي : نويسنده يا مدير و يا... بود اين دسترسي رو داشته باشه! منظورم اينه كه بجاي اي دي ، نام اون دسته كاربري رو بنويسم! مثلا : نويسنده يا مدير و يا....

ویرایش شده توسط rasivell
لینک به ارسال

توی کد اول که آی دی نویسنده نیست. آی دی نوع کاربری هست.

الان برای نویسنده هاست.

لینک به ارسال

در مدیریت کاربران

برروی ویرایش کلیک کنید

id در آدرس نمایش داده میشود

لینک به ارسال
  • 4 ماه بعد...

سلام ،

من اين كد رو استفاده ميكنم ، هميني كه توي پست دوم داده شده. ولي يه موردي هست!!! و اونم اينه كه اين مال اديت پست ها نيست!! اين مال همه چيه! وقتي ساعتي رو كه تايين ميكنم ، ميگذره ، ديگه نويسنده هيچ كاري ازش بر نمياد نميتونه نظراتي كه بعد اون ساعت امده رو پاسخ بده ، و.... لطفا اين كد رو صحيحش رو بهم بديد كه فقط مال اديت و حذف پست باشه! و نه چيزاي ديگه!

لینک به ارسال

این رو تست کنید

بعد از 1 روز

function restrict_editing_published_posts( $allcaps, $cap, $args ) {
// Bail out if we're not asking to edit a post ...
if( 'edit_post' != $args[0]
// ... or user is admin
|| !empty( $allcaps['manage_options'] )
// ... or user already cannot edit the post
|| empty( $allcaps['edit_posts'] ) )
return $allcaps;
// Load the post data:
$post = get_post( $args[2] );
// Bail out if the post isn't published:
if( 'publish' != $post->post_status )
return $allcaps;
//if post is older than a day ...
if( strtotime( $post->post_date ) < strtotime( '-1 day' ) ) {
//Then disallow editing.
$allcaps[$cap[0]] = FALSE;
}
return $allcaps;
}
add_filter( 'user_has_cap', 'restrict_editing_published_posts', 10, 3 );

لینک به ارسال

قبل از اينكه تستش كنم پارسا جان ، يه سوال:

اين محدوديتش در حد روزه ، كه من ميخوام در حد ساعتش كنم ، يعني ساعتي باشه مثلا بزنم 9 ساعت ، 3 ساعت و... نه روز

مورد بعدي اينكه تعداد نويسنده هامون زياده ، و هر كدام هم توانايي خاصي دارن كه بهترين راه براش اضافه كردن ID نويسنده است ، حالا كجاي اين كد بايد اي دي رو وارد كرد!؟

لینک به ارسال

متشكرم پارسا جان ولي من پروفايل نميخوام نشون بدم! فقط ميخوام بدونم چطور بايد به اين فانگشن بگم كه به كدام نويسنده ها محدوديت بده! هر نويسنده رو چطوري بفهمونم به اين فانگشن؟ اي ديشو بدم ، اسمشو بدم و.. مثلا كد اول منو ببين ، يه قسمت داره راحت اي دي نويسنده هايي كه ميخوام محدوديت اديت داشته باشن رو وارد كردم! ولي اين چي؟؟ اين از كجا ميدونه من دارم به كدوم نوينسده محدوديت ميدم!؟

و دوم اينكه ، پارسا جان اين كه با كدم من فرقي نداره ، اينم بعد اون زمان مشخص شده اجازه پاسخ دادن به نظرات رونميده!!! من براي همين گفتم كدم مشكل داره!!!

ویرایش شده توسط rasivell
لینک به ارسال

کد دیگری من ندیدم

باید ببینید از چه هوکی استفاده میشه غیرفعال کنید

برای بدست آوردن شناسه کاربر میتوانید از تابع get_current_user_id‎ استفاده کنید

و براساس این شرط قرار دهید

لینک به ارسال

چرا پارسا جان ، البته حق ميدم سرتون شلوغه... عنوان تاپيك كه مشخصه ، و دقيقا دومين پست ، كد رو ميتونيد ببينيد. و در چهارمين پست هم ميتونيد ببينيد كه من به وضوح توضيح دادم كد رو دارم و داره كار ميكنه و فقط ديگه نويسنده ها نميتونن نظر بدن و دوباره كد رو نشون دادم!

با هوك ها و.... اشنايي ندارم و اصلا نميدونم چيه و بايد چيكار كنم! :wacko: نابع مذكور كه براي اي دي كاربرا بوده رو هم همينطور :unsure:

لینک به ارسال

این کد تست شده است

عددهای 10 و 15 شناسه کاربر هست برای محدودیت

متغییر stf هم زمان محدودیت

function restrict_editing_published_posts( $allcaps, $cap, $args ) {
global $pagenow;
if(($pagenow != "edit.php" && $pagenow != "post.php") || (! in_array("edit_post",$args)))
return $allcaps;

$userid = get_current_user_id();
if($userid == 10)
$stf = '-5 day';
elseif($userid == 15)
$stf = '-1 hour';
else
return $allcaps;

//$allcaps[$cap[0]] = FALSE;
//return $allcaps;
/*
// Bail out if we're not asking to edit a post ...
if( 'edit_post' != $args[0]
// ... or user is admin
|| !empty( $allcaps['manage_options'] )
// ... or user already cannot edit the post
|| empty( $allcaps['edit_posts'] ) )
return $allcaps;
*/

// Load the post data:
$post = get_post( $args[2] );
// Bail out if the post isn't published:
if( 'publish' != $post->post_status )
return $allcaps;
//if post is older than a day ...
if( strtotime( $post->post_date ) < strtotime( $stf ) ) {
//Then disallow editing.
$allcaps[$cap[0]] = FALSE;
}
return $allcaps;
}
add_filter( 'user_has_cap', 'restrict_editing_published_posts', 10, 3 );

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

خیلی کارت درسته پارسا جان ،‌مشکل من حل شد البته یه تغیر دادم چون تعداد مدیرا زیاد بود از Switch استفاده کردم بجای IF

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

با تشکر از تمامی دوستان

برای اینکه نویسنده نتونه مطلب رو پاک کنه باید چه کار کرد؟ (یعنی بعد از مدت زمان مشخص شده که ویرایش غیر فعال میشه. پاک کردن هم غیر فعال بشه.)

البته با افزونه مدیریت کاربر میشه امکان پاک کردن مطلب رو از نویسنده گرفت، ولی توسط توابع چطور میشه؟

لینک به ارسال

این خط رو

if(($pagenow != "edit.php" && $pagenow != "post.php") || (! in_array("edit_post",$args)))

به

if(($pagenow != "edit.php" && $pagenow != "post.php") || (! in_array("delete_post",$args)))

تغییر دهید

لینک به ارسال

ممنون :wub:

خوب با اینکار محدودیت ادیت هم باقی می مونه یا...

برای اینکه هم محدودیت ادیت باشه هم محدودیت پاک کردن کد رو باید دوبار تکرار کرد یا اینکه ... :ph34r:

لینک به ارسال

شما شرط رو تغییر دهید

if(($pagenow != "edit.php" && $pagenow != "post.php") || (! in_array("delete_post",$args)) || (! in_array("edit_post",$args)))

http://www.php.net/manual/en/language.operators.logical.php

لینک به ارسال

بازم ممنون از لطف و وقتت

این دوتا جداگانه کار می کنن:

این خط رو

به

if(($pagenow != "edit.php" && $pagenow != "post.php") || (! in_array("delete_post",$args)))

تغییر دهید

ولی وقتی با هم یکیشون می کنی:

شما شرط رو تغییر دهید

if(($pagenow != "edit.php" && $pagenow != "post.php") || (! in_array("delete_post",$args)) || (! in_array("edit_post",$args)))

http://www.php.net/m...ors.logical.php

هیچ کدوم عمل نمی کنه!!!

شرط درسته ولی فکر کنم شاید چون هر دو ویژگی ویرایش و حذف از $args استفاده کردن به مشکل بر می خوره :wacko:

البته آیا شرط or برای اینجا درسته؟؟؟ چون ما می خواهیم هر دو ویژگی غیر فعال بشه!

سوال دیگه اونکه عدد 3 و 10 تو خط آخر برای چیه؟ لول یوز هاست؟

ویرایش شده توسط montazer
لینک به ارسال

این حالت رو تست کنید

if(($pagenow != "edit.php" && $pagenow != "post.php") || (! (in_array("delete_post",$args) || in_array("edit_post",$args))))

اعداد مربوط به تابع add_filter هست

مشخص کننده الویت اجرای تابع

و

تعداد پارامتر تابع انتسابی هست

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...