رفتن به مطلب

تبدیل لپ تاپ به سرور!

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان.یه سوال خنده دار!

من اگه اینترنت با سرعت 8 مگابایت و پهنای باند نامحدود تهیه کنم میتونم لپتاپم رو به «سرور» تبدیل کنم؟!

61930527066423535996.png

ویرایش شده توسط سهیل
لینک به ارسال

هر چیزی امکان دارد.ولی خودتان توجه کنید که اگر لپ تاب شما بخواهد دو یا سه روز روشن باشد دیگر حسای کنید چه بلایی سر لپ تاب می آید.

لینک به ارسال

هر چیزی امکان دارد.ولی خودتان توجه کنید که اگر لپ تاب شما بخواهد دو یا سه روز روشن باشد دیگر حسای کنید چه بلایی سر لپ تاب می آید.

حالا لپتاپ یه مثال بود.میتونم یه کیسِِ خونگی جمع و جور با تهویه ی مناسب تهیه کنم.اگر پهنای باند تو ایران افزایش پیدا کنه آیا امکانش هست که بشه یه همچین سیستمی پیاده کرد و در هزینه های سرسام آور سرورهای خارجی (با توجه به اوضاع فعلی ارز) صرفه جویی کرد؟!

ویرایش شده توسط سهیل
لینک به ارسال

با هر چیزی میتونی سرور راه بندازی ، سیستم عامل نصب میکنی ، آپاچی و برنامه های جانبی ، و البته باید مقالات مرتبط هم بخونی ، مشکلی نداره ;)

لینک به ارسال

با هر چیزی میتونی سرور راه بندازی ، سیستم عامل نصب میکنی ، آپاچی و برنامه های جانبی ، و البته باید مقالات مرتبط هم بخونی ، مشکلی نداره ;)

میگم پس چرا تو ایران هیچ کاربر خونگی دست به این کار نمیزنه؟!

لینک به ارسال

خب کار درستی نیست ، هزینه اینترنت ، سرعت و کیفیت کم ، پول برق و خیلی چیزای دیگه ،

البته کاربر خونگی قضیش فرق میکنه ، الان توی ایران هم سرور های داخلی خوب پیدا میشه ،

لینک به ارسال

فقط در این حد که به این سادگی‌ها هم که فکر می‌کنید نیستش ..

این جور بحث‌ها در انجمن‌های وب‌هاستینگ‌تالک بهتر دنبال میشند ..

لینک به ارسال

پهنای 8 مگ بنظرتون کم نیس؟! :s

.

.

.

برای سرور اونطور که بنده میدونم چیزی بالای 20مگ لازمه ! :rolleyes::D :-??

ویرایش شده توسط alireza.nh
لینک به ارسال
پهنای 8 مگ بنظرتون کم نیس؟! :s . . . برای سرور اونطور که بنده میدونم چیزی بالای 20مگ لازمه ! :rolleyes::D :-??
پهنای 8 مگ بنظرتون کم نیس؟! :s . . . برای سرور اونطور که بنده میدونم چیزی بالای 20مگ لازمه ! :rolleyes::D :-??

20 مگ هم داره به امید خدا میرسه!

لینک به ارسال

این لینک کمکتون می کنه ولی این کارها مخصوصا با اینترنت ما بیشتر برا سرگرمی و بازیگوشی خوب هستند :)

http://www.webhostingtalk.ir/f195/44406/

لینک به ارسال

ببینید هر چیزی استفاده خودش رو داره

برای سرور باید سیستم موردنیازش تهیه بشه

پهنای باند هم باید تهیه بشه اونهم از کانال های مربوط تا براتون کمی صرفه داشته باشه

کلا هزینه چند ده میلیونی داره.

لینک به ارسال

تاریخش را خواندیده اید؟؟سال 89 گفتند.تا حالا هم یک کلمه خبر درباره ی آن نشیده ایم.بابا همه ی قسمت های این نظام حرفی می زنند تا آخرش هستند ولی وقتی جریان به وزير ارتباطات در فناوري میرسه داستان 180 درجه فرق می کنه.من امیدوارم که تا قبل از اینکه پیر بشم یک بار سرعت اینترنت 10 مگ را تست کنم.البته امیدوار نیستم -_- -_-

تنها راهش این است اینترنت ماهواره را تست کنیم که آن هم استفاده ازش جرم است.مگر آخر عمر دل را به دریا بزنیم و تستش کنیم. :D

شما نگاه کنید در انگلستان سامسونگ می خواهد تا سال 2020 فناوری 5G را راه اندازی کنید یعنی از 8 سال وقت نیاز است.البته سال قبل گفت.ولی تو همین ایران ما برای این رایتل بدبخت ببین چه داستانی شده!همین رایتل از سال 86 که کار آماده سازی زیر ساخت ها را شروع کرد تا امسال 6 سال زمان برده ولی کمتر از 50 درصد از شهر های ایران این فناوری را در اختیار دارند.تازه با کلی داستان!!!!

یک مقدار از بحث خارج شدم ولی این را بگم دوست عزیز راه اندازی سرور کار هر کسی نیست.امکانات زیاد و هزینه های زیادی می خواهد.الان شما یک سرور معمولی بخرید نزدیک به 6 میلیون هزینه برایت دارد.خوب سرور 6 میلیون و کامپیوتر معمولی 2 میلیون!!خوب پس احتملا فرقی بین کامپیوتر و سرور است که برای چنین کاری باید از سرور استفاده کنید

ویرایش شده توسط alireza1375
لینک به ارسال

الان شما یک سرور معمولی بخرید نزدیک به 6 میلیون هزینه برایت دارد.

آیا می شود یک سرور را برای همیشه خرید و دیگر هزینه ی ماهانه یا سالانه نداد؟

لینک به ارسال

آیا می شود یک سرور را برای همیشه خرید و دیگر هزینه ی ماهانه یا سالانه نداد؟

دوست من منظورم از سرور که گفتم ، سرور های خریدنی یا همون سرور های hp یا فوجیتسو یا ... که شما باید به جای کامپیوتر ازش استفاده کنید.

مثلا این نوع سرور از 50 میلیون شروع می شود!

لینک به ارسال

شما حداکثر تا چقدر میخواید هزینه کنید؟ (منظور سخت افزار هست)

فقط یک نکته رو فراموش نکنید که باید پهنای باید رو ماهیانه هزینه ش رو بدید.

لینک به ارسال

20مگ رو که فکر نکنم روی این خطوط مسی قابل اجرا باشه :D:lol::D .

یه دکل میخواد :):D و آخرین برآورد هزینه ای هم که گرفتم ، میشد ; چیزی بالای 4 میلیون هزینه ی اشتراک ماهیانه و 2-1 میلیون هم هزینه ی نصب و خرید دکل و.....

اونم با کلی شرایط و مفاد و.... :blink:

++++البته با فیبر میشه ساپورت کرد، ولی تا اون موقع فک کنم دیگه نت تعطیل شده باشه :D(بنا به صحبتای آقای محترم وزیر :128 هم برای منازل زیاده!! و..... :) )

.

.

.

من که هیچ وقت هوس داشتن یه همچین سروری رو نمیکنم،شما چطور؟ :D

ویرایش شده توسط alireza.nh
لینک به ارسال

نظر شخصی بنده تهیه کیس مناسب برای همچین موردی هست و بنده بارها برای شرکت ها و حتی میزبانی هایی که در خود محل سرورشان رو قرار میدهد،کار کردم . کاملا امکان پذیر هست .. نکته +اینه که سرور در محل هست و از امنیت بالاتری برخردار هست،اما هزینه نگهداری (اینترنت و برق و .. ) بیشتر در میاد.

لینک به ارسال

نظر شخصی بنده تهیه کیس مناسب برای همچین موردی هست و بنده بارها برای شرکت ها و حتی میزبانی هایی که در خود محل سرورشان رو قرار میدهد،کار کردم . کاملا امکان پذیر هست .. نکته +اینه که سرور در محل هست و از امنیت بالاتری برخردار هست،اما هزینه نگهداری (اینترنت و برق و .. ) بیشتر در میاد.

میشه یه ذره بیشتر توضیح بدید که مثلا ip valid رو چجوری تهیه کردید و با چه نرم افزارهایی و با چه سرعت اینترنتی تونستید این کار رو انجام بدید؟

لینک به ارسال
میشه یه ذره بیشتر توضیح بدید که مثلا ip valid رو چجوری تهیه کردید و با چه نرم افزارهایی و با چه سرعت اینترنتی تونستید این کار رو انجام بدید؟

:huh: :huh: :huh: واقعا جای سواله!!!! :mellow::huh:

اگه دوستمون لطف کنه و یکم توضیح بده :D

لینک به ارسال

ip valid رو از isp ها میتونید تهیه کنید.

نرم افزار نیاز نداره، قبلا هم اشاره شد شما به سخت افزار سرور و تهیه پیهنای باند نیاز دارید.

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

از شاتل سوال کردم، گفتند که آی پی استاتیک اختصاصی می دهند

خب حالا اگه درخواست بدیم و آی پی اختصاصی بهمون بدن، بعد برا اینکه سرورمون رو راه اندازی کنیم دقیقا باید چیکار کنیم؟ یعنی روی کامپیوتر چی باید نصب کنیم و دامین رو به چه نحو باید ست کنیم؟

لینک به ارسال

خب حالا اگه درخواست بدیم و آی پی اختصاصی بهمون بدن، بعد برا اینکه سرورمون رو راه اندازی کنیم دقیقا باید چیکار کنیم؟ یعنی روی کامپیوتر چی باید نصب کنیم و دامین رو به چه نحو باید ست کنیم؟

دوستان دو روز منتظر پاسخم

با تشکر

دوست من بحث‌های تخصصی در این مورد در انجمن‌های وب‌هاستینگ‌تالک انجام میشه و اینجا فقط بحث آزاد هستش ..

لینک به ارسال

شما باید یه وب سرور مثل آپاجی و یا لایت اسپید روی سیستمتون نصب کنید

اینترنتی که هیچوقت قطع نشه

برقی که هیچوقت قطع نشه

کامپیوتری که هیچوقت خاموش نشه

آی پی اختصاصی که امثال مبین نت و ... میدن

وب سرور رو روی کامپیوتر نصب میکنید و تنظیم پورتها رو انجام میدین. بعد تنظیمات سرور رو انجام میدین و سایتتون رو میذارید روی اون سروری که توی کامپیوترتون ساختید!

من تا این حد بلد بودم :D

تجربه شخصی من:

یه زمانی یه مرکز هواشناسی بود که وسط بیابون زده بودن و باید بصورت آنلاین آمار رو در اینترنت منتشر میکرد. همین سیستم رو پیاده کرده بودن. یعنی یه کامپیوتر قوی گرفتن و گذاشتن اونجا، این کامپیوتر همیشه روشن بود و همیشه هم به اینترنت وصل بود. آمار هواشناسی رو از دستگاههایی که توی پایگاه هواشناسی نصب شده بود دریافت میکرد و بصورت آنلاین میذاشت روی سایت. فکر کتم هفت سال خاموش نشد این کامپیوتر!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...