• اطلاعیه ها

  • Saeed Fard

   برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

   بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
  • Saeed Fard

   نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

   در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
Mahdigp

آموزش طراحی منو روبانی توسط CSS3

1 پست در این موضوع قرار دارد

با پیشرفت کد نویسی CSS و انتشار CSS3 تحولی بزرگ رخ داد. همانطور که در آموزش های قبلی CSS3 در مورد مزیت های آن صحبت کردیم، امروز که پس از مدت های قراره بروز بشیم به یک مزیت مهم پی می بریم.

منوی های روبان شکل، منوی های زیبایی هستند که در طراحی های فانتزی، وب سایت های نوجوانان و کودکان، وب سایت های تفریحی بیشتر دیده می شوند. در قبل از وجود CSS3 باید به کمک فتوشاپ و ایجاد چند عکس و دقت بسیار این منو را ایجاد می کردیم!

خب هم حجم منو زیاد می شد به علت استفاده عکس که البته این حجم ناچیز است و هم اینکه این منو برای یک اندازه خاص فونت قابل استفاده بود و برای اندازه بزرگ تر باید از ابتدا عکس های مورد نیاز رو طراحی می کردیم.

خب امروز به راحتی به کمک CSS3 این منو را طراحی می کنیم.

در مورد سازگاری در مرورگر های مختلف، همونطور که می دونید CSS3 که اینترنت اکسپلورر (IE) از نسخه ۶ به بعد میتواند این کد ها را بارگزاری کند. و بقیه مرورگر های پیشرفته نظیر فایرفاکس و گوگل کروم تنها نسخه های ابتدایی آن که به راحتی نیز بروز می شوند این قابلیت را ندارند.

ribon-menu-css3.png

آموزش طراحی منو روبانی توسط CSS3

خب به سراغ طراحی می رویم.

اولین مرحله طرح بندی HTML می باشد کد های زیر را بر اساس تعداد گزینه در منوی خودتون بنویسید و در قسمت Body (تگ Body) بنویسید.


<div class='ribbon'>
<a href='#'><span>گراوب</span></a>
<a href='#'><span>درباره</span></a>
<a href='#'><span>خدمات</span></a>
<a href='#'><span>ارتباط</span></a>
</div>

حالا شروع میکنیم قسمت اصلی طراحی رو، یعنی طرح بندی منویی که در HTML اون رو نوشتیم توسط CSS3 ، این قسمت مهم ترین بخش طراحی این منو می باشد.

یک نکته مهم که باید به اون توجه کنید این است که ما این منو رو سفید طراحی کردیم، پس باید تصویر زمینه که بصورت پیشفرض سفید است رو به یک رنگ تیره تغییر بدیم، من از آبی تیره استفاده کردم که در زیر کد اون مشخص است.


body {
background-color: #006;
}
.ribbon:after, .ribbon:before {
margin-top: 0.5em;
content: "";
float: right;
border: 1.5em solid #fff;
}
.ribbon:after {
border-left-color: transparent;
}
.ribbon:before {
border-right-color: transparent;
}

در این تکه کد از دو شبه عنصر :after و :before استفاده کردیم. این دو فضای خالی و خط دور منو (Border) را بوجود می آورند.

خب از اونجایی که گزینه های منو را ما توسط تگ لینک (a) معرفی کردیم باید ویژگی های های ساختاری رو برای همین تگ بنویسیم.


.ribbon a:link, .ribbon a:visited {
color: #000;
text-decoration: none;
float: right;
height: 3.5em;
overflow: hidden;
}

کاربرد :visited هم جهت این می باشد که لینک هایی که روی آن کلیک شده چگونه مشخص باشند.

برای حالات و جلوه های نمایش مثل موقعی که موس روی گزینه مورد نظر میره (Hover) باید کد های زیر رو بنوسیم.


.ribbon span {
background: #fff;
display: inline-block;
line-height: 3em;
padding: 0 1em;
margin-top: 0.5em;
position: relative;
-webkit-transition: background-color 0.2s, margin-top 0.2s; /* Saf3.2+, Chrome */
-moz-transition: background-color 0.2s, margin-top 0.2s; /* FF4+ */
-ms-transition: background-color 0.2s, margin-top 0.2s; /* IE10 */
-o-transition: background-color 0.2s, margin-top 0.2s; /* Opera 10.5+ */
transition: background-color 0.2s, margin-top 0.2s;
}
.ribbon a:hover span {
background: #FFD204;
margin-top: 0;
}
.ribbon span:before {
content: "";
position: absolute;
top: 3em;
right: 0;
border-left: 0.5em solid #9B8651;
border-bottom: 0.5em solid #fff;
}
.ribbon span:after {
content: "";
position: absolute;
top: 3em;
left: 0;
border-right: 0.5em solid #9B8651;
border-bottom: 0.5em solid #fff;
}

باز هم میبینید که چون عناوین گزینه لینک درون تگ Span هستند ما این تگ رو نیز دارای خصوصیات خاصی کردیم.

خب همونطور که میبینید و اگر تست کرده بشید، منوی شما به زیبایی ایجاد شده است.

توجه کنید که در توصیفات تگ Span ما از -webkit ، -moz- و چند شبه صفت دیگر استفاده کردیم برای همگام سازی با مرورگر های IE و نسخه های مختلف دیگر مرورگر ها تا کد به خوبی نمایش داده شود.

امیدوارم از این آموزش استفاده لازم رو برده باشید.

3

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری