senator ali

مشکل با افزونه w3 total cache

20 پست در این موضوع قرار دارد

با سلام خدمت عزیزان وردپرسی!

بنده 2 روز نوسان حجم دارم! برای خودم که خیلی عجیبه برای شما نمیدونم!

یعنی حجم هاست بنده مدام کم یا زیاد میشه! زیلاد شدنش رو میشه توجیح کرد ولی کم شدنش نمیدونم چه صیغه ایه!

از disk space usage بررسی کردم و این نوسان حجم در دو مسیر زیر اتفاق میوفته :

public_html/wp-content/cache/object

public_html/wp-content/cache/page_enhanced

هر دو مربوط به کش سایت و افزونه w3 total cache هستش.

به نظرتون مشکلش چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مشکلی نیست

کش ساخته می شه حجم بالا می ره و به انقضا می رسه پاک می کنه حجم می آد پایین و درخواست جدید برای خوندن سایت صادر می شه دوباره کش را می سازه

این روال کار کشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آخه تا حالا اینجوری نبود. بد جوری حجم بالا پایین میشه!؟

مثلا امروز یه دفعه 100 مگابایت رفت بالا و بعد دوباره 30 مگابایت اومد پایین دوباره رفت بالا.

چرا این اتفاق قبلا نمی افتاد ؟

مصرف cpu رو هم به نظرم تحت تاثیر گذاشته و مصرف بالا برده. چون تمام افزونه ها و قالب غیر فعال کردم ولی باز مصرف cpu بالاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

راستی حجم نرمال این مسیر هایی که گفتم باید چقدر باشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این روال که imanfakhar فرمودند ادامه پیدا میکنه و طبیعی هست

به نظرم اگر از هاست استراکی استفاده میکنید از این افزونه استفاده نکنید و اگر لازم دارید محل ذخیره شدن اطلاعات کش رو روی یه سرور دیگه تنظیم کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی ممنون بایت پاسخ هاتون

راستش بنده مجاز به استفاده 1% cpu هستم. ولی الان بیشتر از این مقدار دارم مصرف میکنم. به خاطر همین تمام افزونه ها و قالب سایت رو غیر فعال کردم به جز w3 total cache و همچنان مصرف cpu بالاست. و حالا مطمئن هستم که به خاطر وجود این افزونه ست. تمام تنظیمات هم طبق آموزش های قبلی انجام دادم ولی نمیدونم مشکلش چیه که انقد پردازش ها رو بالا برده :(

لطفا تا پشتیبانی هاست کچلم نکرده کمکم کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید افزونه کش در هر شکلی به سایت کمک نمی کنه

کاری که کش انجام می ده اینه

در قالب جاهایی هست که بجای محتوا یک کلید یا تابع قرار می گیره مثلا منوی جدیدترین ارسال ها حالا وقتی صفحه باز می شه باید موتور سایت دیتابیس را چک کنه و ببینه ده مطلب آخر چیه و عناوین اونها را در صفحه بچینه که وقتی تعداد این گزینه ها بالا می ره مسلما وقت گیره

حالا کش می آد وقتی یکبار صفحه ای باز شد نتیجه کوئری ها را روی پوشه خودش ذخیره می کنه و با اون نتیجه ها تمام صفحاتی که تا به حال دیده شدند رو بازسازی و آماده می کنه تا اگر کاربر صفحه دیگه ای را باز کرد دوباره تمام اون سئوال و جوابها ساخته نشه و برای مدت نگهداری این ساختار تاریخ انقضا داره یک ربع یک ساعت یا 3 ساعت ... بعد که ساخته های سری قبلش منقضی شدند همه ی اونها را حذف کمی کنه و با کاربر بعدی تکرار

حالا فرض کنید سایتی داریم که هر 15 دقیقه یک بازدیدکننده داره و تایم کش هم روی 15 دقیقه است چه اتفاقی می افته

تقریبا موازی با دیدن هر کاربر یکبار تمام سایت را بازسازی می کنه یعنی کاربر بجای لود یک صفحه باید منتظر بازسازی کل سایت باشه که هم بیه cpu فشار می آره و هم برعکس کاراییش باعث کندی سایت می شه

اختلاف حجم ها هم بخاطر اینه که نتایج هر دفعه را با دفعه بعد جمع می کنه یعنی اگر تا بحال 100 صفحه ساخته و امروز ده صفحه باز بشند فردا 110 صفحه می سازه ...

در مرحله اول باید ببینید آیا واقعا به کش نیاز دارید یا با بهینه سازی قالب به نتیجه می رسید

و در مرحله دوم باید تاریخ انقضای افزونه را جوری تنظیم کنید که حداقل از یکبار ساخت کش ها 100 نفر بتونند بهره ببرند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی ممنون از توضیحاتتون

انقد از کش و افزونه هاش مطلب هست که من دیگه گیج شدم.

من اگه بخوام برای یک ساعت این اطلاعات در کش باقی بمونه چه عددی و در چه قسمت از افزونه w3 total cache باید وارد کنم ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی ممنون از توضیحاتتون

انقد از کش و افزونه هاش مطلب هست که من دیگه گیج شدم.

من اگه بخوام برای یک ساعت این اطلاعات در کش باقی بمونه چه عددی و در چه قسمت از افزونه w3 total cache باید وارد کنم ؟

ببنید واحد چی هست

احتمالا براساس دقیقه هست

که 60 میشود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دو تا قسمت هست که نمی دونم هر کدوم مخصوص چی هستش :

یکیش

Default lifetime of cache objects هستش و اونیکی

Garbage collection interval هر دوشون باید یه تایم بهشون بدیم. لطفا یه توضیحی در مورد این دو قسمت بدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اولی زمان کش شدن فایلهاست

دومی زمانی هست که افزونه فایلهای اضافی رو حذف میکنه ، فایلهایی که زمان کششون گذشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر شما برای یه سایت با 2000 بازدید روزانه و رتبه 10000 آلکسا برای این دو مورد چه تایمی رو بزنم خوبه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما به تعداد پستی که در روز ارسال میکنید توجه کنید

اگر در هر 1 ساعت 1 پست هست

خب زمان کش را 1 ساعت قرار دهید

اگر بازدید بالا هست این زمان باید افزایش داشته باشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی مورد اول رو 1 ساعت قرار بدم ؟

مورد دوم که فرمودید برای حذف شدن فایلهاست رو چه مقداری قرار بدم ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در موردی اولی توضیح دادم:

ببنید واحد چی هست

احتمالا براساس دقیقه هست

که 60 میشود

مورد دوم هم میتوانید دوبرابر اولی قرار دهید

(عنوان تاپیک ویرایش شد)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی ممنون

مرسی از راهنمایی هاتون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واااااااای به دادم برسید. من این تنظیمات رو انجام دادم ولی مشکل وحشتناک تر شد. الان مقدار مصرف cpu شده 30%

من مجاز به استفاده از 1% هستم

خواهش میکنم کمک کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آقا کسی پیدا نمیشه اینجا این افزونه w3 total cache رو با توجه به سایت من تنظیم کنه

به خدا من 3 روزه درگیرشم :(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با سلام خدمت عزیزان وردپرسی!

بنده 2 روز نوسان حجم دارم! برای خودم که خیلی عجیبه برای شما نمیدونم!

یعنی حجم هاست بنده مدام کم یا زیاد میشه! زیلاد شدنش رو میشه توجیح کرد ولی کم شدنش نمیدونم چه صیغه ایه!

از disk space usage بررسی کردم و این نوسان حجم در دو مسیر زیر اتفاق میوفته :

public_html/wp-content/cache/object

public_html/wp-content/cache/page_enhanced

هر دو مربوط به کش سایت و افزونه w3 total cache هستش.

به نظرتون مشکلش چیه؟

علی جان اگر روی آبتین وب بوده، منم روی آبتین وب سرویس داشتم همین اتفاق افتاده بود دو سه روز قبل! مشکل از سرور آبتین بود نگران نباش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

علی جان اگر روی آبتین وب بوده، منم روی آبتین وب سرویس داشتم همین اتفاق افتاده بود دو سه روز قبل! مشکل از سرور آبتین بود نگران نباش!

حرفهای ایشون تایید میشه منم از آبتین وب هاست دارم مشکل از سروره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط MahTV
      سلام دوستان و اساتید عزیز
      اگه بخوایم به صورت شرطی (کوچک بودن صفحه نمایش ) تو موبایل یک باکس رو (مثل باکس دانلود) به کاربر در حالت چرخش صفحه نشون بدیم 
      و به کاربر بگیم که برا دیدن لینک ها باید گوشی موبایلت رو بچرخونی باید چیکار کنیم ؟

من این کد رو از سایتی برداشتم ولی نمیدونم چطور باید ازش استفاده کنم 
      <div class="alerta"><b class="icon-screen-rotation"></b><p style="text-align: center;"><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">برای دیدن لینکهای دانلود ، موبایل خود را بچرخانید . دقت کنید گزینه اسکرین روتیشن یا چرخش صفحه در دستگاه شما روشن باشد </span></p></div>  

• توسط amir_hossein
      سلام دوستان من قصد دارم چندتا اسلاید کناره هم به صورت خطی (مثلا 4 تا اسلاید) اواسط صفحه اصلی یا انتهای صفحه قرار بدم.افزونه ای میتونید بهم معرفی کنید برای اینکار؟
    • توسط amir_hossein
      سلام دوستان من قصد دارم چندتا اسلاید کناره هم به صورت خطی (مثلا 4 تا اسلاید) اواسط صفحه اصلی یا انتهای صفحه قرار بدم.افزونه ای میتونید بهم معرفی کنید برای اینکار؟
    • توسط armakcell
      سلام ، بنده یک مشکل خیلی بزرگ دارم اگر به بنده کمک کنید واقعا مدیون شما میشم
      بنده افزونه سئو را در وردپرس نصب کرده ام و اما هویت گوگل وقتی کد را میفرستد و بنده میزنم میگوید نمایه وجود ندارد
      فایلی را آپلود میکنم ببینید متوجه مشکل بنده میشید
    • توسط yasmohamadi
      سلام
      دوستان یه صفحه مستقل می خوام بسازم توی وردپرس که بتونه دسترسی به دیتا بیس رو هم براش فراهم کنم . اما وقتی تمام این موارد رو که توی عکس هست رعایت می کنم قالب رو برام نمی آره که بتونم انتخابش کنم .