رفتن به مطلب

مشکل با افزونه w3 total cache

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت عزیزان وردپرسی!

بنده 2 روز نوسان حجم دارم! برای خودم که خیلی عجیبه برای شما نمیدونم!

یعنی حجم هاست بنده مدام کم یا زیاد میشه! زیلاد شدنش رو میشه توجیح کرد ولی کم شدنش نمیدونم چه صیغه ایه!

از disk space usage بررسی کردم و این نوسان حجم در دو مسیر زیر اتفاق میوفته :

public_html/wp-content/cache/object

public_html/wp-content/cache/page_enhanced

هر دو مربوط به کش سایت و افزونه w3 total cache هستش.

به نظرتون مشکلش چیه؟

لینک به ارسال

مشکلی نیست

کش ساخته می شه حجم بالا می ره و به انقضا می رسه پاک می کنه حجم می آد پایین و درخواست جدید برای خوندن سایت صادر می شه دوباره کش را می سازه

این روال کار کشه

لینک به ارسال

آخه تا حالا اینجوری نبود. بد جوری حجم بالا پایین میشه!؟

مثلا امروز یه دفعه 100 مگابایت رفت بالا و بعد دوباره 30 مگابایت اومد پایین دوباره رفت بالا.

چرا این اتفاق قبلا نمی افتاد ؟

مصرف cpu رو هم به نظرم تحت تاثیر گذاشته و مصرف بالا برده. چون تمام افزونه ها و قالب غیر فعال کردم ولی باز مصرف cpu بالاست

لینک به ارسال

این روال که imanfakhar فرمودند ادامه پیدا میکنه و طبیعی هست

به نظرم اگر از هاست استراکی استفاده میکنید از این افزونه استفاده نکنید و اگر لازم دارید محل ذخیره شدن اطلاعات کش رو روی یه سرور دیگه تنظیم کنید.

لینک به ارسال

خیلی ممنون بایت پاسخ هاتون

راستش بنده مجاز به استفاده 1% cpu هستم. ولی الان بیشتر از این مقدار دارم مصرف میکنم. به خاطر همین تمام افزونه ها و قالب سایت رو غیر فعال کردم به جز w3 total cache و همچنان مصرف cpu بالاست. و حالا مطمئن هستم که به خاطر وجود این افزونه ست. تمام تنظیمات هم طبق آموزش های قبلی انجام دادم ولی نمیدونم مشکلش چیه که انقد پردازش ها رو بالا برده :(

لطفا تا پشتیبانی هاست کچلم نکرده کمکم کنید

لینک به ارسال

ببینید افزونه کش در هر شکلی به سایت کمک نمی کنه

کاری که کش انجام می ده اینه

در قالب جاهایی هست که بجای محتوا یک کلید یا تابع قرار می گیره مثلا منوی جدیدترین ارسال ها حالا وقتی صفحه باز می شه باید موتور سایت دیتابیس را چک کنه و ببینه ده مطلب آخر چیه و عناوین اونها را در صفحه بچینه که وقتی تعداد این گزینه ها بالا می ره مسلما وقت گیره

حالا کش می آد وقتی یکبار صفحه ای باز شد نتیجه کوئری ها را روی پوشه خودش ذخیره می کنه و با اون نتیجه ها تمام صفحاتی که تا به حال دیده شدند رو بازسازی و آماده می کنه تا اگر کاربر صفحه دیگه ای را باز کرد دوباره تمام اون سئوال و جوابها ساخته نشه و برای مدت نگهداری این ساختار تاریخ انقضا داره یک ربع یک ساعت یا 3 ساعت ... بعد که ساخته های سری قبلش منقضی شدند همه ی اونها را حذف کمی کنه و با کاربر بعدی تکرار

حالا فرض کنید سایتی داریم که هر 15 دقیقه یک بازدیدکننده داره و تایم کش هم روی 15 دقیقه است چه اتفاقی می افته

تقریبا موازی با دیدن هر کاربر یکبار تمام سایت را بازسازی می کنه یعنی کاربر بجای لود یک صفحه باید منتظر بازسازی کل سایت باشه که هم بیه cpu فشار می آره و هم برعکس کاراییش باعث کندی سایت می شه

اختلاف حجم ها هم بخاطر اینه که نتایج هر دفعه را با دفعه بعد جمع می کنه یعنی اگر تا بحال 100 صفحه ساخته و امروز ده صفحه باز بشند فردا 110 صفحه می سازه ...

در مرحله اول باید ببینید آیا واقعا به کش نیاز دارید یا با بهینه سازی قالب به نتیجه می رسید

و در مرحله دوم باید تاریخ انقضای افزونه را جوری تنظیم کنید که حداقل از یکبار ساخت کش ها 100 نفر بتونند بهره ببرند

لینک به ارسال

خیلی ممنون از توضیحاتتون

انقد از کش و افزونه هاش مطلب هست که من دیگه گیج شدم.

من اگه بخوام برای یک ساعت این اطلاعات در کش باقی بمونه چه عددی و در چه قسمت از افزونه w3 total cache باید وارد کنم ؟

لینک به ارسال

خیلی ممنون از توضیحاتتون

انقد از کش و افزونه هاش مطلب هست که من دیگه گیج شدم.

من اگه بخوام برای یک ساعت این اطلاعات در کش باقی بمونه چه عددی و در چه قسمت از افزونه w3 total cache باید وارد کنم ؟

ببنید واحد چی هست

احتمالا براساس دقیقه هست

که 60 میشود

لینک به ارسال

دو تا قسمت هست که نمی دونم هر کدوم مخصوص چی هستش :

یکیش

Default lifetime of cache objects هستش و اونیکی

Garbage collection interval هر دوشون باید یه تایم بهشون بدیم. لطفا یه توضیحی در مورد این دو قسمت بدید

لینک به ارسال

اولی زمان کش شدن فایلهاست

دومی زمانی هست که افزونه فایلهای اضافی رو حذف میکنه ، فایلهایی که زمان کششون گذشته

لینک به ارسال

به نظر شما برای یه سایت با 2000 بازدید روزانه و رتبه 10000 آلکسا برای این دو مورد چه تایمی رو بزنم خوبه ؟

لینک به ارسال

شما به تعداد پستی که در روز ارسال میکنید توجه کنید

اگر در هر 1 ساعت 1 پست هست

خب زمان کش را 1 ساعت قرار دهید

اگر بازدید بالا هست این زمان باید افزایش داشته باشد

لینک به ارسال

یعنی مورد اول رو 1 ساعت قرار بدم ؟

مورد دوم که فرمودید برای حذف شدن فایلهاست رو چه مقداری قرار بدم ؟

لینک به ارسال

در موردی اولی توضیح دادم:

ببنید واحد چی هست

احتمالا براساس دقیقه هست

که 60 میشود

مورد دوم هم میتوانید دوبرابر اولی قرار دهید

(عنوان تاپیک ویرایش شد)

لینک به ارسال

واااااااای به دادم برسید. من این تنظیمات رو انجام دادم ولی مشکل وحشتناک تر شد. الان مقدار مصرف cpu شده 30%

من مجاز به استفاده از 1% هستم

خواهش میکنم کمک کنید

لینک به ارسال

آقا کسی پیدا نمیشه اینجا این افزونه w3 total cache رو با توجه به سایت من تنظیم کنه

به خدا من 3 روزه درگیرشم :(

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

با سلام خدمت عزیزان وردپرسی!

بنده 2 روز نوسان حجم دارم! برای خودم که خیلی عجیبه برای شما نمیدونم!

یعنی حجم هاست بنده مدام کم یا زیاد میشه! زیلاد شدنش رو میشه توجیح کرد ولی کم شدنش نمیدونم چه صیغه ایه!

از disk space usage بررسی کردم و این نوسان حجم در دو مسیر زیر اتفاق میوفته :

public_html/wp-content/cache/object

public_html/wp-content/cache/page_enhanced

هر دو مربوط به کش سایت و افزونه w3 total cache هستش.

به نظرتون مشکلش چیه؟

علی جان اگر روی آبتین وب بوده، منم روی آبتین وب سرویس داشتم همین اتفاق افتاده بود دو سه روز قبل! مشکل از سرور آبتین بود نگران نباش!
لینک به ارسال

علی جان اگر روی آبتین وب بوده، منم روی آبتین وب سرویس داشتم همین اتفاق افتاده بود دو سه روز قبل! مشکل از سرور آبتین بود نگران نباش!

حرفهای ایشون تایید میشه منم از آبتین وب هاست دارم مشکل از سروره

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...