• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
NWWG

نشان ندادن ابزارک برای مشترک‌ها (دستور شرطی)

12 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

آموزش ساخت ابزارک در پیشخوان وردپرس

مطلب مفیدی با امکان شخصی سازی بالاست

بنده از آقای خلجی در مورد این ابزارک سوالی داشتم که فرمودند در انجمن مطرح بشه تا دوستان پاسخ بدهند. بنده سوال رو عینا اینجا کپی می کنم:

«چه کدی می‌بایست در این ابزارک قرار بدهم تا کاربرانی که سطح اونها “مشترک” تعریف شده این ابزارک رو نبینند و برعکس( یعنی تنها مشترک‌ها ببینند )»

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این رو تست کنید

if(current_user_can('read' )){
//کد شما
}

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/current_user_can

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب! متاسفانه کد کار نکرد

از مستندات وردپرس هم چیز کاربردیی دستگیرمان نشد :)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کد رو به چه صورتی استفاده کردید ؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کد رو به چه صورتی استفاده کردید ؟

همونطور که مرتضی عزیز فرموده بودند

به ابتدای کد که در فانکشن موجود بود اضافه شد

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یک سوال احتمالا خیلی سطح پایین:

توی کد ها فقط امکان اجازه یا عدم اجازه عمل خاص رو میشه تعیین کرد (مثلا: یوزر_فعلی_بتواند: بخواند یا بنویسید یا پست را ویرایش کند و ....)

حالا این یوزر چه کسی است؟ یوزر فعلی میتواند مدیر باشد یا مشترک. این سطح یوزر رو کجا باید تعریف کنیم؟

چون میخواهم چند ابزارک در پیشخوان تعریف کنیم که آنها را فقط مشترک ها ببینند نه اعضای فنی و نویسنده ها

و یک ابزارک داریم که به قولی برد اخبار داخلی است. میخواهیم فقط اعضای فنی و نویسنده ها ببینند نه مشترکان عادی

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب این مورد دومی که گفتید کلا مسئله فرق کرد

شما باید role کاربر جاری رو بگیرید و بعد در شرطی بزارید که اگر فقط این کاربر این دسترسی رو داشت بتونه ببینه

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب پس بنده بابت کلام نارسام عذرخواهی میکنم که هم وقت شما و هم خودمو در این باره گرفتم

شبه ای که پیش اومد اینکه منظور شما از کاربر جاری چیه؟ هر یوزر خاص رو باید جداگانه تعریف کنیم یا کافیه برای هر "سطح" یکبار تعریف کنیم؟

------------------------

برای شفاف شدن اگر ممکنه مثال بزنید و کدی رو با این خصوصیات ذکر کنید

باز هم ممنون

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این رو تست کنید:

$user = wp_get_current_user();

if ( in_array( 'administrator', $user->roles ) ) {
// .. نمایش کد برای نقش مدیر
}

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله کار کرد

و از این بابت بسیار ممنونیم!

دوتا ریزه کاری:

1. الان کد ایجابی است یعنی اگر ادمین بود بتواند ببیند، من کدی میخواهم که سلبی باشد یعنی همه بتوانند بغیر از مشترک ها

2. آیا میشود کد را اینطور نوشت؟:

$user = wp_get_current_user();
if ( in_array( 'administrator,writer', $user->roles ) ) {
}

و اینکه چون وردپرس فارسی شده من نمیدونم انگلیسی هر سطح دقیقا چی میشه مثلا مدیر : Administrator نویسنده: writer مشارکت کننده: ؟؟؟ مشترک: ؟؟؟

امیدوارم اینبار تونسته باشم مفهوم رو برسونم.از پشتیبانی صمیمانتون ممنونیم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تست کنید:

if ( in_array( 'administrator', $user->roles )  || in_array( 'subscriber', $user->roles ) ) {
}

2. آیا میشود کد را اینطور نوشت؟:

"subscriber" >مشترک

"administrator" >مدیر

"editor" >ویرایشگر

"author" >نویسنده

"contributor" >مشارکت‌کننده

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با تشکر از همگی این مطلب ادامه پست پیغام‌های مدیریت است

افزونه‌ای در مخزن وردپرس برای انجام این کار یافت شد:

http://wordpress.org/plugins/admin-dashboard-site-notes

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط mani261
      سلام وردپرسی‌های عزیز؛
      من قصد دارم برای یک نوع پست سفارشی که کاربران با نقش مشترک ارسال می‌کنند امکان اختصاص نام کاربر به عنوان نویسنده رو بگذارم. وردپرس توی پیشخوان ستون Author نام فرستنده رو درست نشون می‌ده اما در حالت ویرایش فقط نام نویسندگان مدیر سایت دیده می‌شه.
      از این سایت کد زیر رو پیدا کردم که با تغییر پارامتر، تمام کاربران رو در بخش ویرایش نشون می‌ده منتها مشکل اینه که به صورت پیش‌فرض، کاربر نویسنده اصلی انتخاب نمی‌شه و با هر بار ویرایش مجدد نام نویسنده به اول فهرست (یا ادمین) تغییر پیدا می‌کنه. چه جوری
      post_author رو انتخاب کنم که هر بار تغییر نکنه؟

add_filter('wp_dropdown_users', 'MySwitchUser'); function MySwitchUser($output) { //global $post is available here, hence you can check for the post type here $users = get_users(); $output = "<select id=\"post_author_override\" name=\"post_author_override\" class=\"\">"; //Leave the admin in the list $output .= "<option value=\"1\">Admin</option>"; foreach($users as $user) { $sel = ($post->post_author == $user->ID)?"selected='selected'":''; $output .= '<option value="'.$user->ID.'"'.$sel.'>'.$user->display_name.'</option>'; } $output .= "</select>"; return $output; }  
    • توسط newharf
      با سلام
      بعد از تغییر دامنه الان نمی توانم وارد مدیریت پیشخوان شوم
      کارهای انجام شده:
      مد دیباگ وردپرس به طور موقت فعال شدند خطایی دریافت نشد.
      تمامی افزونه به صورت موقت غیرفعال شدند مشکل برطرف نشد.
      می خواستم ببینم باید چکار کنم؟
    • توسط Rangarang
      سلام
      تا قبل ار نصب SSL روی سایت وردپرسی، ابزارک سایت جار که کارش ورق زدن روزنامه های صبح کشور هست به خوبی کار می کرد اما از هنگام نصب SSL و پروتکل HTTPS دیگه نمایش داده نمی شه و به جاش این پیام میاد:
      www.jaaar.com unexpectedly closed the connection.
      لطفا راهنمایی کنید که چطور باید برطرفش کرد.
      ممنونم
    • توسط Pluto65
      سلام
      وردپرس 4.8.1 دارم و افزونه پارسی دیت را نصب کرده ام.این افزونه، ابزارکی به نام "بایگانی تاریخ خورشیدی" دارد که تاریخ را به شمسی تبدیل می کند اما فونت نمایش اعداد در آن با فونت اصلی سایت منطبق و هماهنگ نیست.
      برای سایت از فونت "یکان" استفاده کرده ام و در تمام سایت این فونت اعمال شده اما در این ابزارک اعمال نمی شود.
      لازم به ذکر است با افزونه جلالی هم تست کردم و همین مشکل در آن جا هم وجود داشت.

برای حل مشکل، راهنمایی بفرمایید .

• توسط sepehrsiasat
      سلام
      سایتی که دارم چن بخش داره که برای اینکه قالب های متفاوت و اینا نیاز داره مجبور شدم با ساخت ساب دامین این بخش ها رو جدا کنم ( بخش آموزش/دانلود/آزمون/...)
      حالا میخوام همه اینا بهم وصل باشه و کسی که یک بار لوگین میکنه توی یدونه از اینا دیگه نخواد توی بقیه هم لوگین کنه:
      دو تا راه بهم گفتن:
      1- برای هر ساب دامین یه وردپرس جدا بزنم و بعد همه رو به یه دیتابیس وصل کنم و اسم جداول رو باید یه کم عوض کنم که خیلی بلد نیستم
      2- استفاده از وردپرس شبکه ( که فقز در حالت ساب دامین به من اجازه میداد)
      حالا من وردپرس شبکه روی سایت اصلی ام (doctorabad.com) ایجاد کردم و از قبل توی cpanel ساب دامین ها رو هم تعریف کردم پیشخوان سایت اصلی هم مشکلی نداره ولی وقتی میخوام وارد بخش پیشخوان ساب دامین هام مینویسه:
      Not Found
      The requested URL /wp-admin/ was not found on this server.
      Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

خب راست هم میگه وقتی میرم توی cpanel و پوشه مربوط به هر ساب دامین رو می بینم فقط یه فولدر cgi-bin توش هست که توی این فولدر هم خالیه و فولدر wp-admin اصلا نداره 
      یه جاهایی خوندم که انگار به ازای هر ساب دامین توی وردپرس شبکه باید خودش یه فایل .htaccess هم بسازه ولی خب برای من نساخته

یه فیلم هم در زیر ضمیمه کردم ببینید
      واقعا ممنون میشم کمکم کنید
      2017-07-25_23-08-17.mp4