رفتن به مطلب

حل مشکل Specify a cache validator

mostafa_d26

پست های پیشنهاد شده

سلام و خسته نباشید

کسی میدونه من چگونه می تونم قسمت Specify a cache validator در سایت http://gtmetrix.com را بالا ببرم ؟ الان 3 است!!

اینم عکسشش:

Untitled1.jpg

لینک به ارسال

افزونه های کش خودشون این کار رو انجام میدن

به هر حال 2 کار باید انجام بدید

یکی ایجاد زمان بالا برای انقضای کش فایل های استاتیک (استایل ها - تصاویر - فلش ها و ...)

دیگری ایجاد قابلیت کش شوندگی برای فایل هایی که دارای علامت ?‌ هستند

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تقریباً همه ی مسایل مربوط به کش در انجمن پشتیبانی و همچنین در بخش آموزش، به دفعات مطرح و پاسخ داده شده - به جز یک مورد خیلی ریز که مربوط به آداپته کردن کش با هاستینگ و سرور میشه

لینک به ارسال

افزونه های کش خودشون این کار رو انجام میدن

به هر حال 2 کار باید انجام بدید

یکی ایجاد زمان بالا برای انقضای کش فایل های استاتیک (استایل ها - تصاویر - فلش ها و ...)

دیگری ایجاد قابلیت کش شوندگی برای فایل هایی که دارای علامت ?‌ هستند

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تقریباً همه ی مسایل مربوط به کش در انجمن پشتیبانی و همچنین در بخش آموزش، به دفعات مطرح و پاسخ داده شده - به جز یک مورد خیلی ریز که مربوط به آداپته کردن کش با هاستینگ و سرور میشه

مرسی

ولی منم تقریبا تمام موارد را خوندم !! ولی این مورد را توضیح نداده بودند !!!

در مورد کار اول که اگه منظورتون اون دستور انقضا واسه فایل ها در فایل htaccess قرار دادم و افزونه w3 total cache هم نصب کردم ولی بازهم با یان مشکل روبرو هستم! واسه همین اینجا تاپیک زدم . ممنون میشم کمک کنید، چون واقعا گیج شدم . قالب سایتم هم Avenue است و این نکته هم بگم که وقتی قالب عوض میکنم و ی قالب ساده میذارم page speed از 34 به 78 میرسه!!

لینک به ارسال

در هاست‌های اشتراکی ترکیب 2 افزونه‌ی DB Cache Reloaded Fix و Hyper Cache بهتر جواب میده تا w3 و پیشنهاد من اینه از اینها استفاده کنید ..

لینک به ارسال

مثلاً در htaccess:

## EXPIRES CACHING ##
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresDefault "access plus 7 days"
## EXPIRES CACHING ##

البته می تونید فرمت های دیگری رو هم اضافه کنید

و در فانکشن: طبق این آموزش

اینکه نرخ سرعت صفحه کم و زیاد میشه بدیهی هست که به پوسته و فراخوانی هایی که پوسته ها انجام میدن بستگی داره - مثلاً ممکنه در یک پوسته شما تصاویر هر پست رو هم نمایش بدید که این در زمان لود و سرعت تاثیر میذاره

لینک به ارسال

در هاست‌های اشتراکی ترکیب 2 افزونه‌ی DB Cache Reloaded Fix و Hyper Cache بهتر جواب میده تا w3 و پیشنهاد من اینه از اینها استفاده کنید ..

آیا با استفاده از این دو افزونه مشکل من حل می شود ؟؟

مثلاً در htaccess:

## EXPIRES CACHING ##
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresDefault "access plus 7 days"
## EXPIRES CACHING ##

البته می تونید فرمت های دیگری رو هم اضافه کنید

و در فانکشن: طبق این آموزش

اینکه نرخ سرعت صفحه کم و زیاد میشه بدیهی هست که به پوسته و فراخوانی هایی که پوسته ها انجام میدن بستگی داره - مثلاً ممکنه در یک پوسته شما تصاویر هر پست رو هم نمایش بدید که این در زمان لود و سرعت تاثیر میذاره

من دقیقا این کارها را انجام دادم و البته با انجام این کارها مشکل دیگه ای که گرفته بود از 0 به 98 رسید و حل شد ولی این مشکل به صورت ثابت مانده است..!!

لینک به ارسال

تمام کارها را انجام دادم ولی این گزینه ی تکان ساده هم به خود نداد !! و همچنان در روی 3 هست...

واقعا گیجم کرده . لطفا کمک کنید..

لینک به ارسال

اگه کمکی میکنه این پیغامشه :

The following resources are missing a cache validator. Resources that do not specify a cache validator cannot be refreshed efficiently. Specify a Last-Modified or ETag header to enable cache validation for the following resources:

لینک به ارسال

هنوز داره میگه مقادیر موردنظر رو وارد کنید تا کَش ولید بشه

هز چند اصلا این نوع سایتها رو ملاک قرار ندید اصلا مهم نیستن!

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

دقیقا این گزینه سایت من خیلی پایینه و به هیچ صراطی مستقیم نمیشه !

اگه کسی میتونه کمکی کنه من اطلاعات سایت را بهش بدم کمکم کنه یا همینجا کمک کنه واقعا ممنون میشم.

اینم عکس مشکل من : تصویر18649131337745341278.jpg

لینک به ارسال

از افزونه w3totalchach استفاده کردم و تنظیمات طبق اموزش ها کامل انجام دادم .

تفاوتی حاصل نشد از افزونه Autoptimize هم استفاده کردم بازم تغیری حاصل نشد

لینک به ارسال

فایل قالب functions.php اینو بهش اضافه کن ولی موردهای دیگه ی رو هم رو gtmetrix گفته که فوقولاده ساده تر از اینه :lol:

منظور از Specify a cache validator هم آخر فایلهاست که ?ver=0 اینجورین و باعث میشه فایلها به خوبی کش نشه ;)

function _remove_script_version( $src ){
$parts = explode( '?ver', $src );
return $parts[0];
}
add_filter( 'script_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1 );
add_filter( 'style_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1 );

ویرایش شده توسط محسن شایان
لینک به ارسال

فایل قالب functions.php اینو بهش اضافه کن ولی موردهای دیگه ی رو هم رو gtmetrix گفته که فوقولاده ساده تر از اینه :lol:

منظور از Specify a cache validator هم آخر فایلهاست که ?ver=0 اینجورین و باعث میشه فایلها به خوبی کش نشه ;)

function _remove_script_version( $src ){
$parts = explode( '?ver', $src );
return $parts[0];
}
add_filter( 'script_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1 );
add_filter( 'style_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1 );

انجام دادم ولی همچنان مشکل پابرجاست...

این دیگه چه مشکلی هست که هیچ جوره حل نمیشه و روز به روز بیشتر میشه...

لینک به ارسال

پاسخ داده شده رو بررسی کنید:

http://stackoverflow.com/questions/3641582/htaccess-how-to-specify-a-cache-validator

لینک به ارسال

پاسخ داده شده رو بررسی کنید:

http://stackoverflow.com/questions/3641582/htaccess-how-to-specify-a-cache-validator

ممنوننننننننننننننننننننننننننن

خیلی مطلب خوبی بود

بالاخره از 2 رسوندمش به 44!!

الان خوب شده فقط عکس هایی که واسه اسلایدر مطالب هست و عکس لوگو بالای سایت را گیر داده، نمیدونم اینها را هم میشه حل کرد یا نه. اگه راهی به ذهنتون رسید حتما بگید . بازم ممنون آقا مرتضی.

لینک به ارسال

width و height عکساتون رو اونجوری که گفته تنظیم کنید و Leverage browser caching فایل جاوا ، فونتهاتون رو گذاشتید 2 روز کمترینش که پیشنهاد میده یک هفتس

لینک به ارسال

مشکل را حل کردم.

مرسیییییییییی از همه. ولی راستش من کلا افزونه های کش را پاک کردم و دوباره از نو فایل htaccess. را با اموزش ها ساختم و function را هم دستکاری کردم. الان کلا راضیم !

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

این افزونه های کش انچنان زیا در سرعت تاثیر ندارن. برای مثال دو ثانیه زودتر سایتتو لود میکنن. ولی در عوض فشار زیادی به سرور وارد میکنن و همچنین حجم زیادی را ازت میگیرن. در کل این افزونه ها پاک بشن و بجاش از کدها استفاده کنی بهتر است.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...